TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:55:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Opet sam prase  (Pročitano 13229 puta)
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #49 poslato: April 22, 2016, 12:43:13 posle podne »

Imam 25 godina, visok 185 cm, trenutno tezak 99.5 kg. Moram da opadnem s kilazom jos bar 9kg jer izgledam realno debelo a hocu da budem normalnog izgleda. Poslednjih pola godine sam redovno jeo mnogo cokolade i hleba i samo se gojio i gojio. Danas mi je 9. dan da ne jedem hleb uopste i za poslednje 2 nedelje imam skoro 4kg manje znaci da nisam sredio ishranu gojio bih se jos vise. Pre 2 meseca sam imo 107kg i bio mnogo debeo a sad 99.5.
Slavisa, jel mislita da ova ishrana trenutna koju sam ovde naveo ima na dnevno planu ispod 2000 kalorija tj voleo bih da je oko 1700-1800 pa me zato zanima? Jer moram stvarno da skinem kilazu
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #48 poslato: April 22, 2016, 10:26:38 pre podne »

Nisam trenirao zbog povreda ali sad je po fizijatrima sve u redu :D
Pa nadam se da sam ugl. salo izgubio a moguce i da je grip uticao a ne samo ishrana...
A jel od ovakve ishrane po vama moze fino da se smrsa??? Pitam jer mi se cini da mi je stomak isti, pa se plasim sta ako vaga nije dobra bila? Jer jedino mogu kod doktorke da se izmerim, vaga moja ne radi a od drugara niko nema ispravnu vagu isto.. Kad sam se merio, to je bilo kod doktorke.

A koliko si visok, tezak, koliko imas godina? Moguce da si negde pomenuo, ali ne mogu da pronadjem temu...

Nezahvalno je tek tako reci smrsao si od ishrane, bolesti, prekida redovnog treninga koji je ispracen nedovoljnim unosom hrane...dakle, sve u svemu dok god je unos manji od potrosnje( dakle manje od TDEE, ako vec moramo u suvoparnim kalorijama da iskazemo), eto "mrsavljenja"...

Nadam se da si se uspesno oporavio od povrede/a i da ces se uskoro vratiti redovnom treningu, ne opterecuj se mnogo time koliko si "opao" vec kad ces se vratiti dobro formulisanom planu treninga i kvalitetnoj ishrani...  ;)
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #47 poslato: April 22, 2016, 09:15:19 pre podne »

Imam napisao sam ga vec na temi Street workout ulicni trening, radicu prirodne vezbe oko 2 - 3 meseca jer nemam za teretanu i onda kad ojacam idem na Kjokosinkaj ponovo ( mesavina kik boksa i karatea ) posto to obozavam :D Icicu malo tamo malo u teretanu, posle avgusta pare nece biti vise problem.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #46 poslato: April 22, 2016, 07:13:41 pre podne »

Da li imaš već neki plan po kome bi trenirao kada se vratiš u trening ?
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #45 poslato: April 22, 2016, 02:25:40 pre podne »

Nisam trenirao zbog povreda ali sad je po fizijatrima sve u redu :D
Pa nadam se da sam ugl. salo izgubio a moguce i da je grip uticao a ne samo ishrana...
A jel od ovakve ishrane po vama moze fino da se smrsa??? Pitam jer mi se cini da mi je stomak isti, pa se plasim sta ako vaga nije dobra bila? Jer jedino mogu kod doktorke da se izmerim, vaga moja ne radi a od drugara niko nema ispravnu vagu isto.. Kad sam se merio, to je bilo kod doktorke.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #44 poslato: April 21, 2016, 11:21:26 posle podne »

Sve je to lepo, mislim vera u genetiku, ali ne zaboravi da nekada istrajavanje u lošim navikama( pričam uopšteno) sve benefite "dobre genetike" može anulirati...sa vremenom...

Mislim da smo u nekim ranijim temama koje si ti "otvorio" pisali na temu pravilnog odabira namirnica, pripreme istih i sl.

A da možda sama "bolest" nije uticala na gubitak kilograma, a ne "solo ishrana"?  ;) Lepo je biti samouveren, ali i realan...dakle, koliko je od "izgubljenih kilograma" salo, voda...a koliko mišićna masa?

Čemu taj prekid od 3 meseca?
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #43 poslato: April 21, 2016, 05:01:38 posle podne »

Pa srecom imam bas dobru genetiku, a i brzo mrsavim al se isto i brzo gojim. I kad ne treniram imam jaku sisu, ruku, bas jake noge i izrazena ramena, ne nesto mnogo mnogo ali i vise nego dovoljno :D Ipak sam 8 godina redovno trenirao basket i sa tim paralelno godinu i po dana plivanje i godinu dana karate, sve redovno.
Pa nisam treniro oko 3 meseca a cekam da me skroz prodje grip i krecem sa treninzima, do juce sam pio antibiotike.
Evo ishrane, al stvarno nemam predstavu koliko grama proteina, hidrata itd...
Musli koji cu navesti su namirnice iz prodavnice zdrave hrane - raz, jecam, ovas, bundevino i suncokretovo seme, mleveno laneno seme, aronija, brusnica i susam

10 h pola solje muslija uz jogurt

14 h 4 przena jaja

17 h sok od 3 cedjene pomorandze

19 h  200-250g pohovanog belog mesa, oko 100 g povrca ponekad, jedan kuvan krompir ( ili umesto njega normalna kolicina pirinca ) i kasika maslinovog ulja

22 h whey protein sa 250ml mleka ( ovaj obrok ne uzimam svaki dan nego ponekad kad me bas uhvati glad pa moram )

Uvece pijem 14mg cinka sa selenom a kupicu i Jekogal riblje ulje

Inace znam da pohovano meso nije zdravo ali to mi je jedini obrok koji bas volim od ovih navedenih tako da zato pohujem

S ovom ishranom sam za 2 nedelje skinuo malo manje od 4 kg bez treninga :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #42 poslato: April 21, 2016, 11:01:56 pre podne »

To su pitanja za tebe...malo cudno, ali ako tebi odgovara...samo napred!

Odlicna genetika pretpostavljam  ;)
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #41 poslato: April 21, 2016, 05:21:58 pre podne »

Slazem se da trening dosta pomaze u redukovanju kilaze Dusane, naravno :D
Slavisa pretpostavljam da je to pitanje za Fat Tony-ja koji je postavio temu? :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #40 poslato: April 20, 2016, 10:25:53 posle podne »

Najprostije - šta dovodi do gubitka kilograma? Potrošiš više energije od unosa...

Ali ne bi trebalo zaboraviti da fizička neaktivnost, tj. izostatanak stimulacije muskulature treningom dovodi i do "mogućeg" gubitka mišićne mase...a još ako je to udruženo sa loše koncipiranom ishranom, čitaj gladovanjem...eh, dakle, gubimo i "salo" i vodu, ali i mišiće...

A zašto si se odlučio za sistem "treninga bez"?

Kako to izgleda kompletna ishrana, pitanje je sad?  ;) Ako nije problem ispiši nam svoj meni onako po obrocima( ako je moguće sa osvrtom na količinu gramažu namirnica u obrocima)?

A koliko dugo već ne treniraš?

A koliko hidrata, proteina, masti imaš u svojoj računici( barem okvirno)?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #39 poslato: April 20, 2016, 09:36:21 posle podne »

Nemam primedbu oko saveta u vezi hleba već mi je upalo u oko onaj deo oko treninga. Mislim da je trening od velike važnosti kada je u pitanju gubitak kilograma :)
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #38 poslato: April 20, 2016, 08:02:19 posle podne »

Merio sam se odmah nakon jela a nisam pio mnogo vode, ujutru sam se merio. U svakom slucaju cu vrlo brzo skinuti dobru kilazu ako nastavim ovako a i realno dobar je savet da decko ne jede hleb jer hleb nije nezdrav ali nije ni zdrav, to su prosti ugljeni hidrati. Bolje da ih unosi iz pirinca ili zitarica.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #37 poslato: April 20, 2016, 06:54:23 posle podne »

Ne možeš biti siguran da si smršao 3,5kg, mnoge stvari utiču na merenje kao na primer doba dana, obrok i kolicina vode koju si popio pre merenja...... A isto tako ne znači da će se proces mršavljenja nastaviti istim tempom.
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #36 poslato: April 20, 2016, 05:17:26 posle podne »

Ja sam za poslednjih 12 dana smrso 3.5kg bez treninga samo zato sto sam izbacio hleb. Hranim se zdravo, ne jedem malo i nisam gladan, uglavnom su mi proteinske namirnice al unosim kompleksne ugljene hidrate i imam 5 obroka. Ishrana je maksimalno sredjena koliko sam u mogucnosti ali je hleb presudio tako da ako zelis da mrsavis oko 7 kg mesecno izbaci hleb.:D
Sačuvana
Fat Tony
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #35 poslato: Novembar 27, 2015, 06:19:44 posle podne »

Redovni treninzi jos uvek nisu moguci.
Sad za vikend cu imati malo lufta pa cu sesti i sastaviti jelovnik i tada cu dati neke konkretne brojke.
---
tapatalk | lumia 640
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.