TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395018 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 02:53:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Opet sam prase  (Pročitano 13181 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Novembar 27, 2015, 12:39:09 pre podne »

Od mene ono čuveno pitanje...a kada ćeš krenuti sa redovnim treninzima?

Koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou? ( barem okvirno, mislim da smo dali neke uopštene smernice)...

Po pitanju crne čokolade, imaš i bolja rešenja sa većim procentom kakao delova( oko 70% npr. Bambi( sa steviom), Štark crna čokolada...)

Jezgraste plodove vezuj uz izvore proteina - npr. posniji sir...

Piričane galete? Pirinač? Krompir( kuvan)? Ovsene pahuljice? Koje izvore ( složenih) hidrata imaš na meniju?

Uzalud slikanje i "ocenjivanje", ako nisi ispunio glavni uslov uz korigovanu ishranu - povratak redovnom treningu...

Uzorci gladi mogu i biti razni...od preniskog unosa hidrata( složenih), do nedovoljno proteina i zdravih masti kao "amortizacije" manipulacije hidratima...a i nedovoljno vlakana...
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2015, 01:00:19 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #33 poslato: Novembar 26, 2015, 08:24:33 posle podne »

Naravno.
Kao u zatvoru, anfas, jedan, drugi profil  :D da bi video kroz par meseci gde si bio, da ti isto tako to bude opomena da se tu nikada ne vratis.
Samo napred !!!
Sačuvana
Fat Tony
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #32 poslato: Novembar 26, 2015, 08:12:40 posle podne »

Pa nisam ali slikacu se veceras, nije kasno :-)
---
tapatalk | lumia 640
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #31 poslato: Novembar 26, 2015, 07:38:08 posle podne »

Super, nadam se da si se slikao na pocetku dijete :)
Sačuvana
Fat Tony
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #30 poslato: Novembar 26, 2015, 06:57:37 posle podne »

Pa vizuelno mi deluje da sam isti a siguran sam da se nisam ugojio za ovih 10 dana. Mada tesko ja to mogu sam da primetim za ovo kratko vreme.
Osecaj je upravo takav kako si rekao, kao da sam laksi i to mi prija.
---
tapatalk | lumia 640
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #29 poslato: Novembar 26, 2015, 06:49:57 posle podne »

Fale ti obroci, zato si gladan to je normalno.
Ima tu gresaka, njih si svestan, ali ima i pomaka.
Reci ti nama da li se desava nesto vizuelno..?? Da li imas onaj osecaj kada se predje sa junka na zdravu ishranu da si laksi itd :)
Sačuvana
Fat Tony
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #28 poslato: Novembar 26, 2015, 06:00:41 posle podne »

Evo kratak update nakon 10 dana od kada sam resio ponovo da se dovedem u red.
Jelovnik jos uvek nisam sastavio, jednostavno to je nemoguce uciniti posto na 3-4 dana menjam lokacije i mesta i nema sanse da se toliko iscimam i da spremam hranu po ps-u.
Hleb izbacen iz ishrane. Gazirano takoĂ°e. Cak sam i 2 case mineralne vode po danu sveo na 2 case nedeljno. Slatkisi i secer izbaceni ali ne potpuno. Uzimam 10 grama tamne cokolade dnevno (galeb sa 65% kakaoa).
Danas sam uspeo za dorucak da spremim omlet sa jajima i sampinjonima a za veceru sam imao piletinu i corbu od povrca.
Imam 4 obroka dnevno s'tim sto izmedju obroka uzmem neko voce ili kikiriki (od voca je jedna jabuka i pomorandza dnevno a kikirikija ne vise od 50gr po danu, verovatno bude manje). Ella, piletina i tunjevina su cesto na meniju.
Opsti utisak je da sam veoma brzo gladan. E sada da li je to stvarno tako ili na nervnoh bazi nemam pojma :-P
Nakon obroka sam sit ali nemam osecaj da sam se prejeo i da mi se hrana uvalila u stomak.
Toliko od mene za sada.
---
tapatalk | lumia 640
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Novembar 20, 2015, 11:35:42 pre podne »

Morski plodovi su svezi ali zamrznuti.
Ja malo prodinstam crni luk i onda dodajem plodove i to se krcka. Znaci bez masti i ulja ili tek par kapi ulja.
---
tapatalk | lumia 640

Ok, to zvuci ok...niti ce te to malo u ulja u procesu dinstanja ubiti, niti pokvariti idealnu formu...

Da rezimiramo oko ishrane, problem sa bilo kakvim losim navikama u ishrani je ucestalost istih...

Nece te sa puta uspeha skrenuti ako pojedes 20 gr crne cokolade dnevno, ako jednom nedeljno u jednom obroku pojedes ono sto "ti dusa zeli"...dakle, u jednom obroku, jednom nedeljno zadovolji svoju strast prema "junk foodu", demone nutritivnog iskusenja  ;D ( naravno da to ne preraste u cheat day, tj. junk all day long  ;) ), inace idealno bi bilo da to bude dan odmora( za "cheat meal")...

Kada pricamo o nekim nepravdeno satanizovanim namirnicama...nekoliko preporuka za citanje, kada budes imao vremena...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolje-od-mlene-masti-maslac-puter.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/nepravedna-osuda-svinjske-masti.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/vreme-je-za-margarin-revoluciju.html
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2015, 11:41:20 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Fat Tony
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #26 poslato: Novembar 20, 2015, 07:54:09 pre podne »

Morski plodovi su svezi ali zamrznuti.
Ja malo prodinstam crni luk i onda dodajem plodove i to se krcka. Znaci bez masti i ulja ili tek par kapi ulja.
---
tapatalk | lumia 640
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Novembar 20, 2015, 12:33:27 pre podne »

Da li su ti morski plodovi panirani? Kako planiraš da ih pripremiš? Nadam se da neće biti prženja na ulju...

Ako već zeliš zdravije alternative prženja, odaberi maslac, koksovo ulje, pa čak i svinjsku mast( zasićene masti ne idu u trans oblike)...ali prženje samo po sebi nije idealan način pripreme hrane...el. gril - pečenje, kuvanje, poširanje, blanširanje su najbolji izbor...

Po pitanju domaćeg kozijeg sira...moje preporuke će biti drugačije...mlečna mast pogotovu, ako je njen izvor domaće mleko, koje nije prošlo fatalne procese sterilizacije i sl., je "polu-prijatelj" našeg zdravlja...tako da bez krajnosti kada je u pitanju domaći koziji sir...

« Poslednja izmena: Novembar 20, 2015, 12:35:12 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Fat Tony
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #24 poslato: Novembar 19, 2015, 09:58:41 posle podne »

Idu krabe, skoljke, lignje. To je ono cega se secam i znam kako se zove :-D
---
tapatalk | lumia 640
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #23 poslato: Novembar 19, 2015, 09:51:50 posle podne »

Trebali bi da su u redu, samo bi morali prvo te morske plodove da pogledamo da bi znali koji su, posto ne znam koji svi idu u taj miks.
Pecurke, tuna i paradajz su ok, ulje izbaci, u tome moze da ti pomogne teflonski tiganj :)
Sačuvana
Fat Tony
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #22 poslato: Novembar 19, 2015, 08:18:55 posle podne »

Kakvi su morski plodovi koji mogu da se kupe u vecim marketima i prodaju se zamrznuti u rinfuzu? Ja ih udinstam i jedem uz frikomov kineski miks povrca koji isprzim na par kapi ulja.
Takodje volim dosta i sampinjone, keva zna super recept za gulas od sampinjona a zena sprema sa sampinjonima, tunjevinom i kuvanim paradajizom.
---
tapatalk | lumia 640
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #21 poslato: Novembar 19, 2015, 08:09:51 posle podne »

Nemoj da se ogranicavas, ovo je "sport" koji se zivi 24/7.
Lifestyle, nema par meseci, godinu dana.
Sačuvana
Fat Tony
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #20 poslato: Novembar 19, 2015, 07:47:10 posle podne »

Ma to sam mislio kad sam kuci da uzmem, sad nisam u mogucnosti.
Ukoliko sredim ishranu i izdrzim makar mesec i po dana onda sam na konju jer sam probio psiholosku barijeru i posle mogu da teram tako veoma dug period.
Posto mi tereni sleduju i skoro celu narednu godinu onda sad pravim jelovnik za duze staze.
---
tapatalk | lumia 640
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.