TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 06:20:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena i regije izmedju lopatica  (Pročitano 10815 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Novembar 26, 2015, 04:09:49 posle podne »

Predlažem za početak sledeću terapiju:
- rasterećenie ramena (prekid treninga)
- lagano masiranje ledom, kružnim pokretima,  u predelu bola (prednji deo ramena) 5-7 minuta, 3x na dan
- posle leda utrljas Lioton gel (!)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Novembar 26, 2015, 04:03:49 posle podne »

Pozdrav, kod tebe je doslo do prednjeg imingementa (sindrom sudaranja struktura) ramena...
Zbog toga postoji najverovatnije upala burze - burzitis (upala sluzne kese,  što je dosta bolno)...
Takodje, postoji upala tetiva rotatora ramena (tendinitis - sy rotator cuff), najverovatnije upala tetive subskapularisa...
Sačuvana
Simpaticus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #5 poslato: Novembar 23, 2015, 02:38:30 posle podne »

Kad su u pitanju pokreti jedino osjecam bol kod prednjeg istezanja ramena (kada desnu ruku ispruzim prema lijevom ramenu a drugom rukom guram prema sebi). Tada osjetim bol u pectoralisu, kod ostalih pokreta ne. Inace unazad par dana bol u lopaticama gotovo i da ne osjecam. Bol se najcesce javi kada "nepravilno sjedim" (ukoliko povijem kicmu) i posebno ujutru kada ustanem osjetim zatezanje. Led sam koristio ali u manjoj mjeri, iskreno mozda 1-2 dana. Posto je dugo proslo od povrede ne znam da li bi bilo efekta da sad koristim led. Sto se tice pokreta nemam ogranicenja. Kod istezanja iza ledja osjecam blago zatezanje (bol).
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2015, 02:44:52 posle podne od strane Simpaticus » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2015, 02:31:07 posle podne »

da li se bol javlja pri svakodnevnim pokretima?
pri kojim pokretima ruke se javlja bol?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Novembar 23, 2015, 02:26:35 posle podne »

da li boli pokret ruke iznad glave?
da li boli pokret ruke iza glave?
da li boli pokret ruke iza ledja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Novembar 23, 2015, 02:24:40 posle podne »

Pozdrav, dobrodošli na Pansport forum  :)
da li ste koristili led?
da li je bilo pauze u opterećenju ruke (nekoliko nedelja?)

« Poslednja izmena: Novembar 23, 2015, 02:29:56 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Simpaticus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #1 poslato: Novembar 19, 2015, 02:37:32 posle podne »

Postovani zelio bih da cujem od vas par savjeta vezano za povredu koju sam dozivio prije 6 mjeseci. Tu povredu sam dozivio na banalan nacin kad sam pokusao da zatvorim prozor (koji se inace teze zatvarao), tom prolikom sam napravio trzaj rukom i osjetio sam nelagodu u grudnom misicu-na desnoj strani (otprilike na pripoju pectoralis i deltoid) kao i dijelu oko lopatica, takodje desna strana. U pocetku sam samo mirovao i mazao fastum gelom nadajuci se da ce bol nestati. Medjutim svaki put kada bi poceo sa laganom treninzima, osjetio bih bol u tim dijelovima. Posto sam vidio da oporavak ne ide kako sam planirao narucio sam se kod fizijatra. Fizijatar mi je pokazao vjezbe za ramena koje cu da radim kuci i da se javim ponovo za otprilike mjsec dana. U medjuvremenu sam uradio ultrazvuk i nalaz je bio uredan. Posto i nakon mjesec dana oporavak se nije nadzirao ukljucena mi je terapija (struja i ultrazvuk). Sa tom terapijom sam zavrsio prije mjesec dana ali bol nije nestao. Zaboravio sam napisati da mi se bol ppsebno javlja ujutru kada ustanem. Tada osjetim kao da sam nazuljao desnu stranu. Takodje ako se ruzno namjestim dok sjedim, kada ustanem osjetim nelagodu. Da li mozete da mi preporucite odredjene vjezbe ili da mi pomognete na nekakav drugi nacin. Sve to predugo traje i pocinjem da gubim zivce :)
Hvala
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.