TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:14:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Treniranje posle pauze od 3 meseca  (Pročitano 6246 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #19 poslato: Maj 09, 2016, 12:12:48 posle podne »

Napisi nam kako sad trenutno jedes kako bi ti rekli sta je nabolje za tebe sto se dijete tice...

Kako treniras, tj raspored..??

To oko velicine misica moze da bude zabluda usled viska masti na telu, videces koliko je sta kad smrsas lepo :)
Sačuvana
serbian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #18 poslato: Maj 08, 2016, 11:14:56 posle podne »

EE cao momci, evo da se javim sa rezultatima. Posle dosta korigovane ishrane, nisam uspeo bas toliko da jedem pravilno zbog fakulteta, ali sam dosta dosta promenio, krenuo da jedem vise nego ranije, oko 4-5 puta dnevno. Imam kardio trening 2 puta nedeljno. Vratio sam skoro obim misica kakav sam imao, ali nisam uspeo da povratim onaj oblik izdefinisanosti kao pre. Cak mislim da su mi ruke vece nego sto su bile na primer proslog leta, kad su mi bile izdefinisane bas. Trenutno imam 74 75 kg a 181 cm visine, mozda bi trebalo jos koji kg, ali na stomaku je krenulo da mi se stvara salo, pa sad zelim da skinem i polako da radim trbusni zid za leto. Znam da je najvaznija ishrana i potrudicu se bas bas da unosim minimalo masne hrane. Pa ne znam da li da krenem sa nekom dijetom i ako mislite da trebam da mi pomognete jer do sad nisam imao dijetu.
Sačuvana
serbian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #17 poslato: Novembar 30, 2015, 12:29:51 pre podne »

Cccc...kako to da ne "odbijaš" salame, paštete, i brzu hranu, nego baš tunjevinu...  ;D  :D

Sve u svemu, povratak na pravi put zahteva malo vremena za prilagoĂ°avanje...polako sa povećanim unosom hrane, bez drastičnih skokova, pogotovu kada su u pitanju hidrati...prati ogledalo...
hahaha nzm,praticu ishranu pa cemo videti inace cu kupiti sve sto si rekao,hvala jos jednom puno :D Javicu se kad krenem u teretanu
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Novembar 29, 2015, 10:53:00 posle podne »

Cccc...kako to da ne "odbijaš" salame, paštete, i brzu hranu, nego baš tunjevinu...  ;D  :D

Sve u svemu, povratak na pravi put zahteva malo vremena za prilagoĂ°avanje...polako sa povećanim unosom hrane, bez drastičnih skokova, pogotovu kada su u pitanju hidrati...prati ogledalo...
Sačuvana
serbian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #15 poslato: Novembar 29, 2015, 08:41:29 posle podne »

ee ovako :D
Radio sam analize krvi i urina jer sam imao povredu ramena.Jer sam posle 2 meseca pauze, tj nisam podigao nista tesko i odem ja u teretanu i nesto me preseklo u levom ramenu i veoma jak bol,uradio sve analize  i srecom nije bilo nista i reko mi ortoped da ne preopterecujem previse rame mesec dana.Analize krvi i urina su dobre,nema nikakvih promena.Posto sam na faks do sad sam se hranio brzom hranom......(od sredinom decembra cu krenuti sa treningom i korigovanom ishranom,pokusacu da izbacim sto vise brze hrane,salame,pasteta...krenucu sa mesom,krompir pire,zitarice)
Primetio sam da sam krenuo da odbijam neku hranu,kao sto su tunjevine (ne mogu uospte da stavim u usta,odmah krenem da povracam), a dok sam trenirao sve bilo super,voleo sam to da jedem.
Sto se tice treninga,ubacicu 2 puta nedeljno trcanje po 30 min kao sto si napisao.
Sto se tice suplementacije,videcu kako stojim sa novcem ali verovatno cu moci da kupim vecinu sta si napisao,jer sam ionako planirao da kupim protein,kreatin pa od tih para cu imati valjda za ovo.

 I daa,da dodam jos ovo,do sad sam jeo svega 2 puta dnevno,sto je malo i primetilo se jer sam poceo da gubim snagu i kilazu.Sto cu od sredine decembra da stavim na 5 puta dnevno
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2015, 08:43:29 posle podne od strane serbian » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Novembar 28, 2015, 02:23:44 pre podne »

Pozdrav i od mene...

Drago nam je da su ti naši saveti značili...ali lično smatram da su tvoj prioritet - povratak redovnom treningu i režimu kvalitetne ishrane( po već datim preporukama), ali nije na odmet da neke stvari ispravimo ako za tim ima potrebe...neki planirani meni? Ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Suplementi sami za sebe, bez treninga i "korigovane" ishrane nemaju skoro nikakvu upotrebnu vrednost, bar oni iz kategorije amino kiselina, proteinskih dodataka, "boostera" i sl.

Kao što ti je Nenad napomenuo, idi polako, korak po korak, bez nerealnih očekivanja...ne zaboravi da ja najbolji stimulans za očuvanje postojeće i "izgradnju" nove mišićne mase - trening sa opterećenjem( 70 - 85% od 1 MR)...

U ovom periodu se posveti i ishrani, tj. pravilnom odabiru namirnica, prati svoje telo i njegovo privikavanje na redovan trening i ishranu koja mora da isprati trenažne napore i ciljeve...

Moja preporuka po pitanju suplementacije ide za vitaminsko/mineralne komplekse, magnezijum, vitamin C, i naravno suplemente omega-3...sve ostalo može da sačeka...

Predlog za čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

P.S. Planiraš li da kreneš i sa redovnim kardio treningom? 2-3 puta nedeljno oko 20-30 min u zonu pulsa od oko 70% od max HR?

Da li si u skorije vreme odradio lab. pregled krvi i urina? Ekg? Neke povrede?
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2015, 02:35:40 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #13 poslato: Novembar 27, 2015, 10:39:17 posle podne »

Da li si odličio koje ćeš konkretno proizvode da kupiš, mislim na proizvoĂ°ača i veličinu pakovanja ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Novembar 26, 2015, 10:16:02 posle podne »

Time još bolje, trebaće ti manje doze kofeina, a i bolje ćeš osetiti njegov efekat :)
Sačuvana
serbian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #11 poslato: Novembar 26, 2015, 09:55:13 posle podne »

Hvala brate,ali ja ne pijem kafu i ne pijem energetska pica :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #10 poslato: Novembar 26, 2015, 08:09:01 posle podne »

Nema na cemu :) Samo jedna mala napomena ako budes poceo da koristis kofein kao suplement potrudi se da smanjis unos kofeina u toku dana iz drugih izvora kao sto su na primer kafa,energetska pica i slicno...
Sačuvana
serbian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #9 poslato: Novembar 26, 2015, 07:57:07 posle podne »

Imas u pansportu, oko 1000din a trajace ti par meseci. Koristis ga pre treninga ,za pocetak po jednu tabletu.
Hvalaa vam puno :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #8 poslato: Novembar 26, 2015, 07:49:02 posle podne »

Imas u pansportu, oko 1000din a trajace ti par meseci. Koristis ga pre treninga ,za pocetak po jednu tabletu.
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2015, 07:51:55 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
serbian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #7 poslato: Novembar 26, 2015, 07:39:42 posle podne »

Moja preporuka za suplementaciju je : protein,kreatin i kofein. Sto se tice bcaa mislim da ti nisu potrebne.

Kupicu proteini kreatin,a za kofein nzm,gde to da kupim,kako da koristim?

@Nenad hahah hvala na korekciji :D
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #6 poslato: Novembar 26, 2015, 07:31:27 posle podne »

Ne mozes razmisljati na taj nacin, da li je bolje protein ili bcaa.
Kao da si pitao da li je bolje da kupim ves masinu ili peglu, ako me razumes. Da si se dvoumio izmedju bcaa i glutamina onda je to druga prica.

Mozes uz protein kreatin naravno. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #5 poslato: Novembar 26, 2015, 07:16:33 posle podne »

Moja preporuka za suplementaciju je : protein,kreatin i kofein. Sto se tice bcaa mislim da ti nisu potrebne.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.