TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:57:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Celulit  (Pročitano 1234 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Novembar 29, 2015, 11:09:57 posle podne »

Molim bez drame...

Celulit imaju i tinejdžerke, i vegetarijanke, i sportistkinje tako da nema mesta drami, tugovankama, autodestrukciji, jer ona sprečava napredovanje ka cilju.

Kako izgleda tvoj dnevni meni? Koliko obroka imaš?

Koliko imaš proteina, hidrata, masti? Unos vode? Da li soliš hranu? Koje voće i povrće imaš na meniju?

Kako ti izgledaju treninzi? Trening sa opterećenjem? Kardio? Pratiš li puls? Koliko puta nedeljno treniraš?

Da li vodiš sedanteran način života?

Da li je hormonski sve ok? Policistični jajnici?

Koliko si teška?

Pojednostavljeno, CELULIT je poremećaj koji zahvata kožu i potkožno masno tkivo, u toku koga dolazi do poremećaja metabolizma, cirkulacije, limfne drenaže i trajnih oštećenja vezivnog tkiva. U masnim ćelijama se povećava količina vode i masnoće tako da uvećane masne ćelije pritiskaju okolne krvne i limfne sudove i dovode do poremećaja cirkulacije krvi. Zadržavaju se štetne materije, taloži se višak masnoće ispod kože, slabi vezivno tkivo i dolazi do karakterističnih deformacija na koži što koži daje izgled takozvane narandžine kore.

Ukratko - budi dobro hidrirana 2,5 - 4 l čiste vode + potrebe u toku treninga...smanju unos soli...redovno treniraj...masaže...mezoterpija...u jelovnik uvrstiti prirodne diuretike kao što su celer, špargla, brusnice, miroĂ°ija...



Sačuvana
uv`jek.trening
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Novembar 29, 2015, 10:12:30 posle podne »

Postovani
molila bih za pomoc. naime, imam 27 godina, treniram vec duze vrijeme(negdje oko godinu-godinu ipo dana bas aktivno), dobila sam plan jela od nutricioniste, dosta voca, povrca, proteina, u.h., sve odprilike kako bi i trebalo da bude. Zategnuto tijelo, misici, sve na svom mjestu...al` i celulit. Sta god probala ne mogu da ga se otarasim.
Gledam dosta reklama za ovaj ili onaj proizvod al` sumnjam da je to cisto uzimanje para.
Htjela sam da vas pitam, da li imate neki savjet za kako se osloboditi celulita? Neka preporuka, proizvod, bilo sta?
mnogo bi mi pomoglo bas... :'(
Unaprijed zahvalna
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.