TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 07:40:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol ispod pazuha  (Pročitano 10521 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #67 poslato: Maj 04, 2016, 10:45:11 posle podne »

pij tokom dana vodu sa limunom, pojedi grejfrut, kiselo mleko, mladi domaći sir, jogurt sa kulturama probiotika, prolom voda...
- cedevita, multivitamini
- šargarepa, orasi, med... (sa limunom)
----------------
- kreni da treniraš u teretani sa manjim težinama
- istezanje obavezno posle treninga...
Sačuvana
Dekki b70
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #66 poslato: April 27, 2016, 04:39:16 posle podne »

..a osećam da imam snage... pucam. Nisam uopšte navikao da ne treniram i iskreno fali mi
Sačuvana
Dekki b70
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #65 poslato: April 27, 2016, 04:32:06 posle podne »

Evo sad zadnjih 3 dana nisam uopše bio fizički aktivan ( nikakav sport ), od juče ništa me ne boli. Da li mirovati neko vreme, nisam uopšte pametan..., u teretanu sam zadnji put bio 07. aprila. Od tada sam samo išao na lagano trčanje i vozio bicikl..
Sačuvana
Dekki b70
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #64 poslato: April 25, 2016, 06:19:41 posle podne »

..pijem imlekov jogurt Balance, onaj belo zeleni svaki dan oko 0,33 l. Litar mi traje 3 dana. Ishrana mi je uglavnom bazirana na vlaknima. SmeĂ°i ( integralni ) pirinač svaki dan, šargarepa, paradajz, voće, sočivo ,pasulj, kupus, brokoli, spanać...
U principu baš vodim računa o ishrani, zato mi i nije jasno što me ne prolazi povremeni onaj bol ispod pazuha. Ne znam da li pirinač može da mi škodi jer ga svaki dan jedem...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #63 poslato: April 25, 2016, 01:03:17 posle podne »

možeš uzeti glutamin - možeš i POWER pansportov...
u whey POWER-u imaš i glutamin...
- da li piješ jogurt? (sa probiotskom kulturom?)
- da li unosiš dovoljno vlakana?
Sačuvana
Dekki b70
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #62 poslato: April 23, 2016, 07:38:13 posle podne »

Dodao bih još da je interesantno to što nisam ni u jednom trenutku osetio neku slabost ili malaksalost tela, naprotiv baš osećam da imam mnogo energije ( od onda kad mi se javio taj bol - pa sve do danas.) Fizički i mentalno se osećam odlično..
Sačuvana
Dekki b70
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #61 poslato: April 23, 2016, 06:04:43 posle podne »

..mada mi je greška bila što sam u proteklih godinu dana ili dve smanjio unos mesa (oko 200-250g dnevno ).Ranije sam jeo oko 400 g. Sve u cilju boljeg zdravlja  a ono se ispostavi pogrešno. U zadnjih dve 2 nedelje sam pojačao unos proteina ( mesa oko 400g) i odmah kvalitetnije spavam i oporavljam se. Whey izolat sam dosta platio a izgleda da mi smeta probavnom sistemu. Glutamin je sjajan predlog, možda sam upravo to trebao da kupim umesto whey-a mada sam slušao i o njemu da se prašak dosta slabo iskoristi u organizmu (kad je veštački glutamin. )
Pored na prazan stomak...Kako je najbolje da se koristi i sa čim?
Sačuvana
Dekki b70
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #60 poslato: April 23, 2016, 05:36:32 posle podne »

...kapiram. Ima smisla sve što si rekao. Pijem balance jogurt svaki dan minimum 0,33 l i jos čašu kiselog ili običnog mleka kao užinu. Šta mi predlažeš, koliko znam glutamina ima dosta u crvenom mesu, da li da kupim taj saplement, ranije sam ga koristio...
Inače počeo sam pre mesec dana da koristim Ultimatov Whey izolat i nakon 3 nedelje korišćenja krenulo mi neko nadimanje u stomaku i grčevi pa sam ga batalio...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #59 poslato: April 23, 2016, 02:05:09 posle podne »

glutamin je izuzetno dobar za imunitet(!)
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/uvari-zdravlja-miii-i-imunitet.html
Uloga glutamina u zdravlju
Poznato je da je glutamin izuzetno dobra hrana za ćelije imunog sistema – bela krvna zrnca (naše borce na bojnom polju gde ratuju branioci tela i agresori). Upravo glutamin može biti glavni razlog za tako izraženu razgradnju mišića u periodu bolesti. Ključni borci iz redova belih krvnih zrnaca u borbi sa bolesti – limfociti i monociti pokazuju isrpljenost i značajan pad aktivnosti u situaciji kada su rezerve glutamina u telu iscrpljene! Mišići predstavljaju skladište glutamina u našem telu - koji se u situaciji bolesti i borbe imunog sistema oslobadja u krvotok za snabdevanje boraca belih krvnih zrnaca.
Tokom bolesti, kada dodje do iscrpljivanja rezervi glutamina u mišićima – dolazi do slabljenja u radu organa u našem telu , na prvom mestu imunološkog odbrambenog sistema našeg tela.
Zaliha glutamina zajedno sa citokinom – miokinima u mišićima predstavlja glavni izvor energije za rad našeg odbrembonog sistema našeg tela – imunog sistema!!! Mišići predstavljaju ogroman izvor energije koji se koristi u periodu bolesti i povećanih potreba u našem telu i predstavljaju ključnu kariku u lancu funkcionisanja našeg odbrambenog imunološkog sistema!!!
U cilju očuvanja zdravlja, zbog ključne uloge glutamina u radu odbrambenih borbenih jedinica našeg tela – trebalo bi tokom celog života vežbati u cilju održavanja prosečne mišićne mase tj boriti se protiv nestajanja mišića i održavati aktivne-funkcionalne mišiće našeg tela!!! Što su mišići u boljem stanju (više se vežbaju) > to je bolji odbrambeni sistem tj imunološko stanje organizma je na višem nivou!!!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #58 poslato: April 23, 2016, 02:01:33 posle podne »

u svakom slučaju - ishrana ti je sasvim korektna po pitanju unosa antioksidanasa i korisnih materija za imunitet...
- da li unosiš kiselo mleko, mladi sir, jogurt?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #57 poslato: April 23, 2016, 01:59:13 posle podne »

mislim da je bol vezan za premr i imunitet...
nije mišićno tetivnog porekla po onom ešto si napisao...
- tokom dana (i zavisno od količine stresa) - luči se hormon stresa kortizol, koji dovodi do negativnih promena u organizmu... kasno leganje koje traje duži vremenski period - može imati negativan efekat na imunitet...
Sačuvana
Dekki b70
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #56 poslato: April 18, 2016, 09:42:53 posle podne »

dešava mi se nekad da posle odlaska u toalet u toku noći, a idem bar jednom da mokrim nakon 5-6 sati sna, da ne mogu da zaspim posle toga iz bog toga se ne oporavim kako treba
Sačuvana
Dekki b70
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #55 poslato: April 18, 2016, 09:38:57 posle podne »

Pijem dosta vode, baš vodim računa  o tome šta jedem i pijem. Sokove , obojena i gazirana pića ne konzumiram a med i limun mi je svakodnevica, dosta sirovog voća i povrća npr. jedem. Radio sam cele zime pa do sada do 3 noću, razmišljam da nije možda i pad imuniteta plus zamor organizma pošto sam baš redovan u gym-u. Mada ja dugo spavam, nemam obaveza da ustajem rano, spavam koliko kod želim i koliko mi organizam traži.
Sačuvana
Dekki b70
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #54 poslato: April 18, 2016, 09:27:23 posle podne »

nije stalna bol, nego povremeno žiga. Uglavnom kada se malo jače treniram ili posle loše prespavane noći ( ne odspavam dovoljno )...kad nisam 100% odmoran i oporavljen
Sačuvana
Dekki b70
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #53 poslato: April 18, 2016, 09:18:49 posle podne »

...u jednoj tački, baš u pazušnoj jami. Osećam i sa leve i sa desne strane
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.