TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:11:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: VELIKE ruke MALE grudi  (Pročitano 5478 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #24 poslato: Decembar 04, 2015, 12:02:59 pre podne »

Jel si pronašao u temi " trening za danas" ili da ti iskopiram ?
To je samo jedan primer nadam se da si shvatio suštinu :)
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #23 poslato: Decembar 03, 2015, 11:54:23 posle podne »

Super, svidja mi se ovaj simple princip, pocecu da primenjujem i pre sam ga primenjivao ali sa vise ponavljanja pa sam se dosta izmorivao
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #22 poslato: Decembar 03, 2015, 11:52:46 posle podne »

Slazem se. A zgib je generalno bodyweight vezba, ne treba ti tu zagrevanje. Eventualno ako radis s ozbiljnijm opterecenjem, pa pre toga koji bw.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #21 poslato: Decembar 03, 2015, 11:50:59 posle podne »

Za zgibove ne trebaš tako da radiš već samo za ove 4 vežbe.
Što se tiče mrtvog i čučnja probao sam to sa hiperekstenzijom i opet isti slučaj kao sa benčom, izmori se donji deo leĂ°a kasnije bude umoran a zadnja loza i gluteus imaju snage pa se desi povreda. Znači kod tih vežbi se zagrevaš na njima ali krećeš sa malom težinom i postepeno povećavaš, jer za mrtvo ćeš se najbolje zagrejati mrtvim dizanjem, svaki mišić koji radi kod tog pokreta i to baš onoliko kako treba. U suprotnom neki od mišića koji učestvuju u pokretu ili stabilizatori će biti umori i ne samo da ćeš imati manji maksimum već rizikuješ i povredu.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #20 poslato: Decembar 03, 2015, 11:50:14 posle podne »

I na ohp i dl i cucanj. Proveri temu koju sam pomenuo, tacno smo o tome pricali :D Danas sam za cucanj samo sutalicu 20x neka smesna tezina, onda bodyweight dve serije, pa manje tezine 8 5 2 i onda radne. Mozda je mogla jos koja za zagrevanje, ali delovalo mi je kao da nema potrebe. Na pressu za ramena bucicama sam isto tako prve dve manje ponavljanja i onda ispucao cetiri s 20kg bucicama 12 10 8 8, a prosli trening sam 20ke jedva 8 7 u dve serije jer sam prethodne dve sa 16 i 18kg radio u seriji od 12-15 ponavljanja i izmorio se.

Dobro mozda ne dobijes ovakav skok jer sam ja promenio i pauze, ali generalno mislim da je bolje tako raditi. Ja sam se i razmisljao da otvorim temu u vezi toga i neko je skapirao moj post u temi za trening pa se povela prica.
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2015, 12:07:23 pre podne od strane R1 » Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #19 poslato: Decembar 03, 2015, 11:46:18 posle podne »

Vazi probacu, prekostura radim bench pa ce isprobam, bice verovatno veca kilaza i jaci rad, je l takav sistem koristis i na mrtvom i cucnju i ohp i zgibovima?
Ja sam za cucanj radio prvo hiperekstnziju pa suteve pa onda cucanj(mada sam se sjebao jer sam radio veci broj ponavljanja to cu da ispravljam pod hitno)
a za mrtvo sam radio po tom nekom principu i ista prica za OHP, a za zgiboe nekako nikad nisam zagrevao mozda par serijica na lat masini?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #18 poslato: Decembar 03, 2015, 11:43:06 posle podne »

Mislim da ti je lat i ovo za biceps visak, sa sipkom ispucaj vise ponavljanja, onda kreni redom par serija 8 5 5 2 npr za zagrevanje i onda radne. Kao ovo tvoje samo jos jednu dodaj npr od 8 ponavljanja.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #17 poslato: Decembar 03, 2015, 11:42:55 posle podne »

Ja sam jedno vreme pokušavao za vučenjem ka licu da zagrejem malo zadnje rame i taj gornji deo leĂ°a pred bench, i primeto sam da mi samo umori stabilizatore, pokret nije "stabilan" , rame se umori posle nekoliko serija i javlja se bol u njemu. A i maksimum na benchu pada.

Što se tiče zagrevanja dao sam primer kao što je R1 napisao, više serija sa malim skokom težina i malim brojem ponavljanja, na taj način dobro zagreješ mišić i CNS a ne zamoriš ga tako da punom snagom radi u radnim serijama.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #16 poslato: Decembar 03, 2015, 11:39:19 posle podne »

O tome se pricalo intenzivno prethodnih dana u temi ''trening za danas''. Ja sam imao pogresan nacin zagrevanja i Dusan mi je dao predlog kako to da radim. Prosli trening za noge sam radio cucanj s 50kg, danas 60kg x6 3 serije i 70kg x4. Takodje sam se umarao kod zagrevanja gde sam radio 8-12 bas pravilnih i koncentrisanih ponavljanja gde oduzmem sebi pola snage za vece tezine.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #15 poslato: Decembar 03, 2015, 11:36:52 posle podne »

Naravno, to sa latom i bicepsom je kao fora u zagrevanju, jbg ne mogu sada naci post ali fazon je bilo za lat uradi se serija jedna zagrevanja ono nesto bas minimalna tezina neki broj ponavljanja cisto da se oseti a za biceps je kao bio neki fazon da se rastereti, a posle ide zagrevanje pravo za benc i onda pravi rad (mene zanima je l dobro ono zagrevanje) to sam kao gledao na streght campu kao zagrevanje da pripremis misic a da ga ne umoris jer mi se desavalo da u toku zagrevanja umorim pa nisam u top formi kad treba da se radi pravi lift. A u sustini ne trazim nikakvu precicu kad radim lift hocu da ga radim sto je optimalnije moguce, nego cisto bukvalno naletim na tako neke predloge za zagrevanje pa primenim
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2015, 11:43:37 posle podne od strane leevu » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #14 poslato: Decembar 03, 2015, 11:33:59 posle podne »

Jedna od stvari koja me uvek iznervira je to što većina vežbača što muških što ženskih traži neke tajne sastojke, neke super tehnike vežbanja, neke fore kao to tvoje sa latom i bicepsom.
 Ljudi manite se gluposti i sra*** ne postoje prečice, tajne fore i ostalo DRŽITE SE OSNOVA I PO PITANJU ISHRANE I PO PITANJU TRENINGA, ali te osnove radite kako treba, radite ih ispravno i pravilno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #13 poslato: Decembar 03, 2015, 11:29:11 posle podne »

Ne raumem na koji način oslobađa rame, ovakvim stvarima mislim da samo možeš izmoriti stabilizatore koji učestvuju u pokretu i time imati samo štete a ne koristi.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #12 poslato: Decembar 03, 2015, 11:16:44 posle podne »

To sam video od bukasa, kao ako se pomeras na klupi i slicno onda kao jedna serija lata skroz da kraja da ga osetis i onda stabilnije bude, takodje i ovo za biceps mada to za biceps ja radim pre svakog potiska glavnog, kao oslobadja ramena i jace se radi i sl.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #11 poslato: Decembar 03, 2015, 11:07:51 posle podne »

Najcešći slučaj je ovaj problem koji ti imaš, znači 80% ljudi koje znam imaju velike ruke a nikakve grudi. Kako posle serije sklekova do otkaza imaš snage za propadnja, zar ti nije logičnije da odradiš propadanja pa sklekove.
Najverovatnije ne radiš pravilno vežbe za grudi, 99% sam siguran u to, jer kao što sam pomenuo video sam gomilu takvih primera a takoĂ°e znam i kako treniraju.

Levu mislim da su ova lat masina i biceps pregib totalno neprotrebni.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #10 poslato: Decembar 03, 2015, 10:20:12 posle podne »

Isti problem mucim ali pokusavam da popravljam sa tehnikom, ne zakljucavama, isprsim grudi, lopatice zabacim ko majmun,
zanima me je l dobro ovo zagrevanje za bench
prvo uradim lat masinu (da u glavi stvorim taj mind muscle connection da bih bio stabilan na klupi)
onda radim biceps pregib bucicama (da bih rasteretio rame i pripremio ruke na bench)
i onda krecem
5 ponavljanja eksplozivnih bez tezina
4 serije po 3 ponavljanja 40% eksplozivno
1 serija 3 ponavljanja 70%-80%
i onda legnem na klupu i sad ja sta radim ne znam da li je to dobro podignem se rukama do klupe u nivou ociju i onda napravim most i legnem i krenem da radim(most nije onaj pravi power lifterski gde se noge zabacuju skroz iza) noge jos uvek stoje stabilno na podlozi i ravne su a most je tu tako da sam na klupi samo lopaticama i buljom, ledja uvek upregnuta i onda radim, otkad ovako radim kilaze i ponavljanja su skocila, jedino sto jos ne mogu da ubacim u glavu jeste ono da savijam sipku kao gumu i pokusavam da drzim laktove uz telo al nekad malo odsetaju(hvatam onako sire malo).

I zanima me da li postoji neka specijalna tehnika na kosom BP jer meni tu mnogo vise rade ramena i triceps, kod obicnog sam uspeo raznim nekim tehnikama da poiskljucujem ali kod kosog ne, tako da kad dodjem na propadanja sjeban mi triceps od kosog mada uradim(sad sam provali i tehniku na propadanjima da mi sto vise rade grudi(ne znam da l je ovde postovano ili na jednom drugom forumu neki trener objasnjava sve varijacije propadanja, kao objasnjava polozaj trupa, ruku, nogu i kukova)
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2015, 10:23:56 posle podne od strane leevu » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.