TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:11:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kakva hrana treba da mi bude  (Pročitano 2595 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Decembar 23, 2015, 01:08:54 pre podne »

He, he...glavna inspiracija za pisanje tekstova su mi pitanja naših dragih forumaša...

Obavezno pročitati...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Zanima me samo zašto ova odrednica "samo kreatin"?

Tj. da preformulišem, čini mi se da idealizuješ suplemente...ja bih rekao da ti je za "izgradnju mišićne mase" potreban SAMO "sadržajan" trening sa opterećenjem( 70-85% od 1 RM) - uslov dovoljno "teških tegova", kao i kvalitetna ishrana prilagoĂ°ena trenažnim "potrebama"...

Upoznaj se sa upotrebnom vrednošću namirnica...njihovim sastavom( proteini, hidrata, masti)...kao da iz teme u temu ponavljamo slična pitanja, a odgovori su nam pred nosem...

Oprezno sa proizvodima od belog brašna, možda samo "ograničeno" u obroku posle treninga, kuvan krompir je ok, pečen...( eventualno pržen na maslacu)...biraj manje masne komade svinjskog mesa( but), ali gledaj da ti to ne bude jedini izvor proteina visoke biološke vrednosti...

Po pitanju kreatina...

Naš organizam svakodnevno proizvodi kreatin. Suplementacija kreatinom može da utiče na to da se prirodna proizvodnja smanji( prekine), a mišići "prezasite" kreatinom. Iz tog razloga je pametno praviti pauzu svakih 6 - 8 nedelja. Moj predlog bi bio da se radi pauza na svakih mesec dana i to dve nedelje pauze. Posle ove dve nedelje ponovo raditi punjenje da bi se "nivo kreatina" ponovo podigao u mišićima( "zasićenje").

Mada ima i drugih mišljenja...

I ne zaboravi...75 ml vode po gramu kreatin-monohidrata( rastvaranje)
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2015, 01:11:48 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2 poslato: Decembar 22, 2015, 04:48:52 posle podne »

Ista hrana treba da ti bude nebitno sta uzimas. Proteini na 2-2,3 gr po kg, hidrati i masti u zavisnosti od potrebe i bice to pum pogodak.

Trebas da izbegavas testo, slatkise i ostale junk zanimacije. Parce svinjetine te s' vremena na vreme nece ubiti, a krompir neces izbacivati.

Da li znas kada jedes hidrate, kako se oni racunaju itd..??

Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #1 poslato: Decembar 22, 2015, 04:21:17 posle podne »

E ovako,zanima me kakva hrana treba da mi bude pri izgradnji mišične mase a koristim samo kreatin?
Da li treba da izbegavam testo,svinjetinu,krompir itd...
I već kad sam se dirnuo kreatina posle koliko treba da se pravi pauza koriščenja?
HVALA SVIMA UNAPRED!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 17 upita.