TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:17:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana posle treninga  (Pročitano 16048 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #45 poslato: Januar 24, 2016, 08:47:56 posle podne »

Iskreno...možeš i tako posle treninga jedan veći obrok...ali da se potrudiš da ti ukupni unos proteina na dnevnom nivou bude oko 1,5-2,5 gr po kg...naravno uz adekvatan unos hidrata i zdravih masti....

Ne brini se nećeš "opasti"...samo ti imaj 4-6 kvalitetnih dnevnih obroka u toku dana...  ;)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #44 poslato: Januar 24, 2016, 06:48:38 posle podne »

A jel bolje sa tim manjim obrokom posle treninga pa još jedan veći u roku od 2h ili je ista stvar ako jedem nekih pola sata posle treninga samo taj veći obrok? Ako sam lepo objasnio šta me interesuje...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Januar 24, 2016, 06:38:13 posle podne »

Ja proste uh uopšte ne unosim posle treninga pa me je i to interesovalo. Imam taj obrok posle treninga a sledeći mi je pred spavanje tj jogurt, sir ili mleko sa kikirikijem. Naravno, ukupan dnevni unos uh je ispoštovan. Ne znam jel ima neke razlike da odmah posle treninga (u svlacionici ili kolima) pojedem par galeta npr i neki protein pa da onda u narednih 2h jedem još jedan konkretniji obrok sa uh i p.

Nije nikakav problem pirinačne galete + izvori proteina visoke biološke vrednosti...pa kasnije drugi obrok...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #42 poslato: Januar 24, 2016, 05:24:25 posle podne »

Ja proste uh uopšte ne unosim posle treninga pa me je i to interesovalo. Imam taj obrok posle treninga a sledeći mi je pred spavanje tj jogurt, sir ili mleko sa kikirikijem. Naravno, ukupan dnevni unos uh je ispoštovan. Ne znam jel ima neke razlike da odmah posle treninga (u svlacionici ili kolima) pojedem par galeta npr i neki protein pa da onda u narednih 2h jedem još jedan konkretniji obrok sa uh i p.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #41 poslato: Januar 24, 2016, 04:38:41 posle podne »

Interesuju me lični primeri aktivnih ljudi sa foruma koji ne piju protein posle treninga... kako izgleda kod vas taj obrok, satnica, iz čega se najviše sastoji i sl?
Ja npr trenutno posle treninga popijem kreatin i nakon nekih 20-30min kad dodjem kući jedem. Taj obrok mi se sastoji iz složenih uh i p. Najčešće su to pirinač i belo meso/kajgana od 1 jajeta i 3-4 belanca. Bez salate u tom obroku. Nekako mi fali taj "brzi" obrok posle treninga  (whey + dex)...

Uglavnom je to belanaca( 8-10) i malo pirinča( oko 50 gr) ili ubacim bananu - u situaciji kada nemam na raspolaganju proteinski suplement...a posle oko sat , sat ipo, imam jedan konkretniji obrok, najčešće je to bileće belo i veća količina pirinča + 2 kapsule omega-3  ;)...

I nešto što stalno ponavljam...

"Sinteza proteina u cilju oporavka mišića (rasta)"( lakonski rečeno) je najintenzivnija od 2 do 24 sata nakon treniga.

Sav taj proces intenzivnog opravka se "smiri" nakon, prosečno 48 sati (mada ima različitih podataka: i 24 sata, i 48 sati , čak i do 72 sata). Odatle i ispravna priča o obaveznom odmoru nakon treninga i o tome da ne valja da se „forsiramo treninzima svaki dan”, ako nam je cilj izgradnja mišićne mase. Dakle, faktor odmora, jako bitna stavka!

Bitno je i šta smo jeli pre treninga, i šta smo jeli posle, i šta ćemo da jedemo narednih par dana.

Dakle,kratko i jasno: Dok god redovno treniramo, bitno je šta jedemo. Uvek. Mnogo bitnije od tog jednog šejka posle treninga.

Ako nema proteinskog šejka nakon treninga sigurno nećemo upasti u stanje fatalnog mišićnog katabolizma, ako nam je unos proteina iz hrane u "redovnim obrocima" bio na zavidnom nivou...

Da ne ispadne da "kudimo" whey...whey je jako brz i efikasan pogotovu u periodu neposredno nakon treninga, ali ako nemamo dovoljan unos "sporovarećih proteina" iz konkretnih, čvrstih obroka, pre i posle treninga…uzalud je brzina našeg proteina u pwm…

Shvatimo whey kao prvu pomoć, ali ne i kao jedini izbor kada je u pitanju ciljani unos proteina.
« Poslednja izmena: Januar 24, 2016, 04:58:43 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #40 poslato: Januar 24, 2016, 03:38:12 posle podne »

Kada nisam imao protein, jeo sam čim stignem kući znači nekih 15ak min posle treninga. Obično jaja ili neko meso + neki uh.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #39 poslato: Januar 24, 2016, 11:12:56 pre podne »

Interesuju me lični primeri aktivnih ljudi sa foruma koji ne piju protein posle treninga... kako izgleda kod vas taj obrok, satnica, iz čega se najviše sastoji i sl?
Ja npr trenutno posle treninga popijem kreatin i nakon nekih 20-30min kad dodjem kući jedem. Taj obrok mi se sastoji iz složenih uh i p. Najčešće su to pirinač i belo meso/kajgana od 1 jajeta i 3-4 belanca. Bez salate u tom obroku. Nekako mi fali taj "brzi" obrok posle treninga  (whey + dex)...
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #38 poslato: Januar 22, 2016, 10:47:57 posle podne »

U svakoj sferi zivota postoje takve stvari. Bez opterecivanja, samo nauciti da se te osobe izbegavaju i nema greske :)

No, ishrana kao sto rece Slavisa :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Januar 22, 2016, 10:22:43 posle podne »

Sve je to lepo  ;) Dok god ima ovaca za šišanje, biće i para, vezano za sve te "kvazi" personalne trenere...učiti, učiti i samo učiti  ;)

Ali da se vratimo na temu ;)

Ishrana posle treninga  ;)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #36 poslato: Januar 22, 2016, 09:08:47 posle podne »

Profesionalni trenenr u Nemackoj ...
Kaze meni jedna devojka ja ga pitam kako da skinem kilazu sta da jedem kako da treniram...
On joj pokaze vezbe i kaze da za pocetak jede salate mesec dana....
Jebo mu mater onaj ko mu diplomu dade....
Sačuvana
Harry_Callahan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116

« Odgovor #35 poslato: Januar 22, 2016, 07:19:04 posle podne »

TeaMan, koliko UH-a po kg unosiš?
Prvo da napomenem da mrzim pojmove definicija i masa. Moj odgovor bi bio ne idem ispod 150g i bas bas gornja granica je 400g (ne pamtim kad sam toliko uneo). Voleo bih da nam Slavisa napise svoj jelovnik od 6g barem za jedan dan, prevrnuce mi se zeludac 3 puta verovatno kad to budem video iako volim da jedem. Odustao sam od svake vrste takmicenja ovde sto se tice BB-a, prosto je sve namesteno i smesno(hteo sam da vidim kako to izgleda, ne volim bb uopste). Cilj treninga mi je da budem nidza i da sa svojim telom radim sta mi je volja(da na svakom polju budem spreman), a izgled dolazi uz to. Sa druge strane ove takozvane personalne trenere nikako ne cenim ( bobildere), napisu koliko proteina, UH, masti i najobicniji trening plan i prave se pametni. Najobicniji roboti koji ne mogu da se pomere, izlazi iz im testoreron svuda samo ne odande odakle treba. Da im das sportistu da treniraju, ne bi znali gde udaraju, verujem da bi i onda trenirali po principu grudi biceps haha( Jedan Lepomir Bakic mister univerzuma i drugoplasirani na AC nema pojma kako se radi mrtvo dizanje, bruka i sramota, a personalni je trener, pa druze koga ces ti da treniras??? Svaka cast za uspehe, ali nadam se da razumete sta hocu da kazem)!Ukoliko ovde postoji neki BB od admina voleo bih ako je voljan da napravimo neki duel u svim disciplinama kako to rade oni nemci na yt da vidimo zapravo koliko su spremni i kako kazu zdravi! :)

P.S. Cenim svaciji trud / rad i naravno svestan sam da su ciljevi razliciti, ali ono sto mrzim jesu lazovi koji prodaju maglu!

to oko personalnih trenera si ubo uff,potpuno se slazem..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #34 poslato: Januar 22, 2016, 05:17:06 posle podne »

Danas je lako napraviti ime,samo je pitanje u kojoj grupi ljudi zelis da bude cenjeno i postovano. Takodje je i novac lako zaraditi samo je pitanje da li ces to uraditi na posten nacin ili ne.

I jos jedna bitna stvar je cist obraz, za stvaranje jednog vida "imena" i za jedan nacin zarade moras njega da zrtvujes, zar je to vredno ?
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #33 poslato: Januar 22, 2016, 04:50:02 posle podne »

TeaMan prosto neverovatno ali kao da sam ja pisao taj tvoj post ( ne slažem se baš sa svim stvarima ali većinu mišljenja delim), potpuno iste primere sam ja koristio par puta u poslednje vreme :)
Hehe, super da znam sa kim mogu da popricam kad treba! :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #32 poslato: Januar 22, 2016, 04:47:08 posle podne »

Kao da nagovestavam hejt u najavi  ;)...Teaman, lepo je sto imas tako "izricit stav"...samo napred, nadam se da ces uspeti u svojoj misiji i na tom putu stvoriti sto manje neprijatelja...isterivanje pravde i prozivke, hm, opet kazem los nacin...ako "nemas ledja", sve ce to biti samo na tvoju stetu...mada, ipak ovo je samo forum...  ;) ovde mozemo biti i cicamaca i cika Pera, i spajdermen i kralj Artur...ali ti neki inkriminisani "personalni treneri", imaju ime, imaju konstantan priliv prihoda, dok mi ubogi hejteri imamo samo taj mali ventil...bacamo hejtove na forumu...i tako iskazemo svoje pravedno i istinito vidjenje nekih stvari...a to oko kolicine hidrata, pa kad uspem da sasujem u sebe "kilo ipo" pirinca na dan, bice jasno o cemu se radi...  ;D

Sve u svemu, manje nepotrebnih konflikata...ucini sebe boljim ne vredjajuci druge...to je ono pravo...  ;)

Dela, ne reci...
Ja samo pricam istinu! :D Nije nikakav hejt, ja uvek pricam onako kako jeste, a taj neko neka se ljuti ako hoce! :) Ja radim 2 godine kao trener, imam konstantno veliki broj klijenata i platu vecu nego keva,cale i burazer zajedno(ne znam zasto se uopste nekome pravdam, tj nije pravdanje nego da se ogradim) tako da stvarno nemam koga da hejtujem, kao sto sam rekao samo istina. Veoma sam brzo usao u sve ovo, zavrsio sam neku FISAF akademiju(otimanje novca bullshit, slobodno mogu reci,ali papir je papir), sebe i svoje znanje usavrsavam citajuci knjige strane literature i ljudi koji znaju svoj posao. Kod nas je fitness u ekspanziji ali je toliko jadan jos uvek da je to strasno. Ponavljam opet nisam konfliktna osoba, samo sam direktan i otvoren sada ko to razume super, ko ne ima da hejtuje(ko se ljuti...) i da govori svasta. Kad smo vec kod znanja, neki(testosteronci) se toliko hvale da su dobili posao u Dubaiu npr kao treneri i ponasaju se kao da rade u DBC-u, znate koje sam pitanje dobio na skajpu za posao u Dubaiu? Inside grip biceps curl koju glavu bicepsa pogadja vise? :D To im je merilo, tako da ko hoce da zaradjuje pare nek odma navali! :) Personalni trener nije grudi, biceps, ledja, triceps i hipertrofija, rasti, rasti, rasti, ostani zatucan i za 20 godina se vucaraju po bolnicama, fitness je nauka i mnogo vise nego izgled, ali kod jos uvek nema pomaka sto se toga tice, jbga! :P Veliki pozdrav! :D
« Poslednja izmena: Januar 22, 2016, 04:55:57 posle podne od strane TeaMan » Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #31 poslato: Januar 22, 2016, 02:53:12 posle podne »

Kao da nagovestavam hejt u najavi  ;)...Teaman, lepo je sto imas tako "izricit stav"...samo napred, nadam se da ces uspeti u svojoj misiji i na tom putu stvoriti sto manje neprijatelja...isterivanje pravde i prozivke, hm, opet kazem los nacin...ako "nemas ledja", sve ce to biti samo na tvoju stetu...mada, ipak ovo je samo forum...  ;) ovde mozemo biti i cicamaca i cika Pera, i spajdermen i kralj Artur...ali ti neki inkriminisani "personalni treneri", imaju ime, imaju konstantan priliv prihoda, dok mi ubogi hejteri imamo samo taj mali ventil...bacamo hejtove na forumu...i tako iskazemo svoje pravedno i istinito vidjenje nekih stvari...a to oko kolicine hidrata, pa kad uspem da sasujem u sebe "kilo ipo" pirinca na dan, bice jasno o cemu se radi...  ;D

Sve u svemu, manje nepotrebnih konflikata...ucini sebe boljim ne vredjajuci druge...to je ono pravo...  ;)

Dela, ne reci...
« Poslednja izmena: Januar 22, 2016, 03:22:48 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.