TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:49:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mrsavljenje, ishrana kardio+tegovi  (Pročitano 3185 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Januar 19, 2016, 10:28:45 posle podne »

Dok se ne posvetiš dovoljno problematici "suspektnog" povišenog krvnog pritiska, smatram da bi trebalo da se suzdžiš od suplementacije kofeinom...

"Strpljen spašen"...ODGOVORNO PREMA SVOM ZDRAVLJU!
Sačuvana
Neuhranjen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #8 poslato: Januar 19, 2016, 05:30:24 posle podne »

Imam 21. godinu
Pozabavicu se krvnim pritiskom, sledece nedelje cu zakazati pregled u studentskoj za ekg i pritisak. pa cu videti sta ce mi doktor reci  :)
Ne, ne merim redovono pritisak, nemam svoj aparat, test opterecenja nisam radio, ekg (pre godinu ipo dana, sve bilo ok)
Popijem oko 3-4 l vode, ne racunajuci trening +1-1,5l
Spavam dovoljno, stresovi se desavaju svakako, ko ih danas pa nema.
Puls cu krenuti da merim od sutra pa vam javljam rezultate.
Da uzimam 250 mg kofeina pre treninga :) kafu retko kada pijem
Takodje cu prilagoditi ishranu za rotaciju : Pon, Cet Sub-nizak Uto,Pet,-visok i Sreda, Ned-bez :)
Oko unosa kvalitetnih masti nema dileme  ;D

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Januar 18, 2016, 11:32:21 posle podne »

Predlažem da se ozbiljnije pozabaviš problemom krvnog pritiska...

Inače, koliko imaš godina?

Meriš li sam pritisak?

Da li je raĂ°en test opterećenja( ergometrija)? EHO srca? A pre svega ekg?

Koliko ( čiste ) vode popiješ na dnevnom nivou? Dosoljavaš hranu?

Spavaš dovoljno? Stresovi?

Smatram da bi trebalo da vodiš tzv. "dnevnik pritiska" (merenje ujutru, podne, uveče) bar 3-5 dana...
Bitno je da li ima varijacija tokom dana, tj. da li je uvek povišen i sl.?

A koliki je puls u mirovanju? Ujutru po buĂ°enju...tokom dana?

Da li se osećaš umorno/iscrpljeno ovih dana? ODRADI LAB. PREGLED KRVI I URINA( kompletna krvna slika, leuk. formula, glikemija, holesterol - ukupni, LDL, HDL, trigliceridi, urea, kreatinin, transaminaze...)

Unos kafe? Neki sagorevači masti i drugi stimulansi?

P.S. Unos masti bar 0,6 gr po kg...nadam se da nema dileme oko odabira izvora zdravih masti?!

Rotacije smatram dovoljno efikasnim...čak i neki "blaži" low-carb, ali sa adekvatnim izborom namirnica...
« Poslednja izmena: Januar 18, 2016, 11:41:04 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Neuhranjen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #6 poslato: Januar 18, 2016, 05:56:50 posle podne »

Pritisak mi je uvek povisen malo 130-90, 140-90-95 mere mi svakih 4-5 meseci kada dajem dobrovoljno krv.
Ostale provere nisam radio ja msm godinu i po dana ali sa sve ostalo mi je bilo uredu tada ekg, krv i mokraca.
Oko rotacije mi je nezgodno posto studiram i nemam puno vremena da kuvam da spremam, (zivim u necemu slicnom domu, i kuhinja nije bas neka i uvek je guzva) tako da ustanem u ponedeljak ujtru rano i spremim sve za naredna 3 dana, i tako ponovo
Da li mi predlazete bolje da rotiram UH ili da imam ujednacenu ishranu za sad pa da kasnije rotiram, znam kako ide rotacija samo mi je ovako zgodnije, i sve sto sam stavio u ishranu je skockano taman za moj budzet, sa njim sam onako..kratak  :-[ 
Unos proteina mi je oko 180gr, dodacu jos belanca :)
UH oko 130-150gr
Masti oko 20gr
Vocka koju pojedem je ili grejp, ili naradza dok ih bude bilo  :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #5 poslato: Januar 18, 2016, 04:42:08 posle podne »

Da li bi mogao detaljnije da opišeš trening, koje vežbe radiš,kojim redosledom, broj serija i ponavljanja ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2016, 03:58:19 posle podne »

Pozdrav i od mene...

Cuveno pitanje...koliko proteina, hidrata, masti imas na dnevnom nivou? Cini mi se da je unos masti problematican...

Banana pre treninga je nepotrebna( kompenzatorna hipoglikemija)...eventualno posle treninga sa proteinskim suplementom...

Koja je ovo vocka za uzinu? Citrusi? Bobicasto voce?

Ako vec gledas da dobro "ukombinujes" hidrate, neka ih bude u prvom jutarnjem obroku i posle treninga...svi ostali obroci mogu da budu "carb-free"...

A rotacije? Low-carb?

U dorucku dodaj bar jos 4-5 belanaca...

Jesi li u skorije vreme odradio lab. pregled krvi i urina? Ekg? Merenje kvrnog pritiska? Spirometrije? Test opterecenja?
« Poslednja izmena: Januar 18, 2016, 04:07:16 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Neuhranjen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #3 poslato: Januar 18, 2016, 01:43:25 posle podne »

Ponedeljak: Grudi
Utorak : Ramena (moram poseban trening da posvetim, zbog vezbi za ucvrscivanje ramenog pojasa)
Sreda : odmor
Cetvrtak : Ledja
Petak : Ruke
Subota : Noge
 
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Januar 18, 2016, 01:36:41 posle podne »

Kako si isplanirao rad sa tegovima?
Sačuvana
Neuhranjen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #1 poslato: Januar 18, 2016, 01:23:10 posle podne »

Pozdrav svima.

Vec nekoliko godina sam clan na forumu, u teretanu idem vec 3-4 godine ali nista ozbiljno zbog povreda koje su me pratile pre toga i tokom tih godina, nikako nisam mogao ozbiljno da krenem sa radom (iscasenja oba ramena po vise puta :o :'( :-\ )

Kada sam vezbao i drzao ishranu pod kontrolom sa 115 kg sam smrsao na 95kg kroz 4-5 meseci (2013-14.god) ne mogu biti iskren da kazem da sam se hranio kako treba, msm da sam se izgladnjivao tj gubio masti ali takodje i gubio misicnu masu. :-\ ali posle toga sam jos 2 puta iscasio rame tako da nisam mogao da se vratim treningu i popravim to.
 
Sada sam sve to doveo u red (remena) i samo bi hteo da izgledam fit, tj. da skinem masne naslage. Visok sam 190cm imam 108 kg

Isao sam u gym predhodna 2-3 meseca 3+2 kradio nedeljno cisto da bi imao neku formu kada krenem ozbiljnije.

Ishranu i trening sam ispalnirao ovako :

Ujtru pre kardia 250mg kofeina (nesmeta mi kofein uopste), kardio sobna bicikla 30min (kada je lose vreme) ili 15-20 min HIT kardia (svaki drugi dan), rad sa tegovima 5 puta nedeljno
Dorucak (posle kardia) : 4 belanca+1 zumance + 100gr kuvanog pirinca
Uzina: Vocka
Rucak: (pre treninga) : 150 gr pilecih grudi + 100gr pirinca + 30min pre treninga banana
Posle treninga odmah (whey+glutamin) 
Obrok posle treninga : 200 gr pilecih grudi + kuvani brokoli
Vecera : 150 gr oslica ili skuse + kostunjavo voce (indijski orah, badem, lesnik )
Rado bi mi dosle vase sugestije i misljenja ;D
 Trenutna forma :

http://prntscr.com/9rm6dp
http://prntscr.com/9rm6lu

Cilj mi je da  dodjem na nekih 85-90kg bez gubljenja misicne mase
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 17 upita.