TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395195 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 08:29:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pomoć oko ishrane i treninga  (Pročitano 4396 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #9 poslato: Februar 09, 2016, 09:05:56 posle podne »

Nema greske. Sve je uklopljeno tacno kako treba.

Za sad je u redu ovako, trening i varijacije ti zavise od staza u teretani, ako dugo treniras mozes da ubacis super setove, kruzne treninge itd.

Riba sa salatom je u redu, pojedi i uh, naravno da ti nece smetati, pogotovo sto neces odmah u krevet, a i verovatno si tokom celog dana jela cisto tako da je to u redu :)

Kako izgledaju ostali treninzi,tj nedeljni split..?
Sačuvana
mlle Mirjana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #8 poslato: Februar 09, 2016, 08:45:59 posle podne »

Upravo se vracam sa treninga.  ;D Danas sam radila vezbe za ledja i biceps, i to:
Mrtvo dizanje sa olimpijskom sipkom,
Veslanje u pretklonu,
Sedece veslanje,
Lat ispred,
Lat iza,
Biceps pregib bucicama,
Hamer pregib,
Biceps pregib na Skotovoj klupi.
Sve vezbe sam radila u 4 serije po 12 ponavljanja. Ne znam da li bi trebalo da radim opadajuce serije ili je u redu da to bude ovako.
Pre treninga sam odradila vezbe zagrevanja, a nakon treninga sam 15 minuta hodala umerenim tempom na traci. Pre trake sam uradila istezanje.
Sto se ishrane tice sad planiram da pojedem skusu sa zelenom salatom. Brine me sto je kasno, pa ne znam da li treba da unesem i UH, ako uzmemo u obzir da se radi o obroku posle treninga.
Hvala puno na savetima.  :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2016, 05:39:29 posle podne »

Nedostaju ti i zdrave masti prilicno koje mozes da crpis iz orasastih plodova i omega 3 kapsula.

Nedostaje ti i jos koji obrok, barem jos dva u toku dana.

Bananu izbegavaj da jedes u tim jutarnjim casovima, tu vrstu hidrata ostavi za posle treninga :)

Opisi nam svoje treninge ukratko kako bi pomogli ako negde skripi :)
Sačuvana
mlle Mirjana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2016, 04:24:28 posle podne »

Da, rekla bih da sam upoznata sa pravilnim odabirom namirnica. Hvala na linkovima, proucicu ih.
Nazalost, obroke ne sastavljam po ciljanom unosu hranljivih materija, zato me i zanima da li bi za mene u ovom slucaju najbolje funkcionisala rotacija UH. Trenutno imam 3 obroka i nemam uzine. Nisam nesto posebno privrzena vocu.  Dorucak: ovsene pahuljice, jogurt, banana, cimet, sa nekoliko kuvanih belanaca, obicno 2. Nekad je u pitanju omlet u koji dodam ovsene pahuljice. Rucak:meso, obicno piletina, ponekad govedina i pirinac(kuvan krompir). Vecera: Pecena riba ili pak tunjevina sa salatom. Mislim da mojoj ishrani znatno nedostaju vitamini.
Prosle godine sam trenirala 6 meseci u teretani. Ishrana nije bila posebno osmisljena. Nakon toga je usledila pauza od dva meseca, pa bih sada ponovo da pocnem sa treniranjem, uz potpunu svest o znacaju ishrane na sam proces i ishodak vezbanja.
Nakon skorasnjih pregleda,  zdravstveno stanje je dobro. Kmpletna krvna slika je u redu, biohemijske analize i analize urina takodje. Krvni pritisak je 115/70, puls 86. Ekg u miru, Eho srca, Spirometriju i Test opterecenja nisam radila. Nema problema sa hormonima, ciklusi su redovni, nema anemije.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2016, 03:51:13 posle podne »

Pozdrav i od mene, dobrodosla na Forum...

Da li si upoznata sa pravilnim odabirom namirnica?

Kako izgleda tvoj dnevni meni? Koliko obroka imas? Opisi nam svoje obroke sa osvrtom na sastav i kolicinu( gramazu) namirnica u obrocima...

Po kom principu sastavljas obroke? Ciljani unos proteina, hidrata, masti? Hm, parametri energetske potrosnje..."brojanje kalorija"?

Koliko dugo treniras? Kako si zdravstveno?

Da li si u skorije vreme odradila lab. pregled krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL...KKS...Fe...AST, ALT, urea, kreatinin... rutinska analiza urina) ? Krvni pritisak? Ekg u miru? Eho srca? Spirometrija? Test opterećenja? Ciklusi redovni?

Neki problem sa hormonima( policisticni jajnici, stitna zlezda)? Anemija?

Za pocetak procitaj, ako imas vremena, zelje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2016, 02:21:09 posle podne »

Recimo moj primer....salo mi ne nestaje gledajuci ishranu...jedem normalno vec mi nestaje kondicionim treningom...

Verovatno postoji i drugacijih misljenja i sigurno ce se javiti ljudi koji misle drugacije ali ja trenutno govorim o mom primeru i kako bih svakom savetovao u startu pre nego sto krene da drasticno menja ishranu...

Po meni za tebe bi bilo odlicno 3-4 treninga sa spravama i tegovima a dva puta u toku tih treninga na kraju trcanje 20-30min.
Kao i jedan dan samo kardio i stomak

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
mlle Mirjana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2016, 01:53:05 posle podne »

Hvala na brzom odgovoru.  :)
Šta tačno podrazumeva baziranje osnove na kondicionom treningu? Da li bi trebalo da imam poseban dan za kardio? Nisam sigurna da bih fleksibilnom ishranom mogla da se resim sala sa stomaka... Da li to što bih radila svaku mišićnu partiju ponaosob znači da jednog dana radim sve vežbe za triceps, ili bi trebalo da se ograniči na nekoliko vežbi u jednom danu?
Ne znam da li sam bila dovoljno konkretna, ali od treninga i ishrane očekujem da nestane salo sa stomaka i da moje telo u celini bude zetegnutije.  ;D
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2016, 01:08:49 posle podne »

Prvo da pozelim dobrodoslicu...
Par slika takodje nisu na odmet...

Da se dotaknemo ishrane...ovde ces dobiti mnogo saveta oko unosa uh protenina masti itd...ja se generalno ne drzim tih stvari...kao sto se ne drzim "preporucenih" 5 obroka dnevno...
Jedem tri puta dnevno umereno naravno bazu stavljam na proteine, ali daleko od toga da izbegavam hleb i druge stvari o kojima ces cuti sve najgore kao sto jos posle treninga ubacim dozu proteina....

Sto se tice treninga...ako bi trenirala 6dana u nedelji (sto zaista mislim da je previse) onda imas apsolutno vremena za svaku particiju ponaosobno...

Bazu bi forsirao na kondicioni trenig ipak si dama... ☺



Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
mlle Mirjana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2016, 12:32:25 posle podne »

Pozdrav svima.  :) Imam 24 godine, visoka sam 167cm, imam 55 kg. Volela bih da mi pomognete oko rasporeda treninga, tačnije podele na mišicne partije po danima. Prošle godine sam vežbala nekoliko meseci, usvojila tehniku izvoĂ°enja svih vežbi i malo promenila telo(promene uključuju kvadriceps, listove, zadnjicu, leĂ°a, ramena i ruke, kao i manje sala sa strane stomaka). Moj problem je i dalje salce na stomaku, narocito donjem, kao i unutrašnja strana butina.  :(  Zanima me koliko bih pažnje trebalo da posvetim kardio treningu, i kako da uskladim sa ostalim vežbanjem? Budući da sam na master studijama, imam puno slobodnog vremena, i planirala sam da vežbam 6 dana, a da nedelja bude odmor. Da li je najbolje da vežbam ujutru? Što se ishrane tiče, da li bi trebalo da primenim postupak rotacije UH? Trenutna ishrana je još uvek nedovoljno sreĂ°ena, dorucak su ovsene pahuljice sa jogurtom, bananom, i uz to dva belanca, rucak je meso, najčešće piletina i pirinač ili kuvan krompir, večera je neka vrsta ribe sa salatom. Trudim se da pijem što više vode, grickalice i gazirane sokove ne konzumiram.
Bila bih vam jako zahvalna na pomoći.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 18 upita.