TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 11:45:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ruke-problem  (Pročitano 7295 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #25 poslato: Maj 05, 2016, 07:14:02 posle podne »

Mislim da si upravu za ruke, recimo kod benča se trudim da ne zaljučavam, ali uvek se desi bar 2 ponavljanja na kraju kada zaključam da skupim snagu i nakon te serije zaista osetim to na tricepsu, kod ledja mi prvo na pamet pada jednoručno veslanje gde isto pri gubitku snage prilikom poslednja dva ponavljanja više vučem bicepsom, tj. uključim bic više nego što bi trebalo..Ovo mi nije padalo da može biti uzrok problema, ali verovatno jeste jer zaista osetim zamor u rukama dan ili čak dva posle tih treninga.
Što se tiče nogu ne treniram ih iz dva razloga, prvi je jer zbog velikog zamora i upala ne mogu da igram fudbal, što mi je prioritet, a drugi je jer su mi one najbolji deo tela.Ima perioda i kada ih treniram redovno, to je onda kada manje trčim, a treninzi su klasika, čučanj, iskorak, mrtvo dizanje za zadnju ložu, nešto za listove itd.
Takodje, mislim da si upravu i za noge, definitivno ima više vode u njima, ne znam da li zbog estrogena ;D , ili nečeg drugog.To pokušavam da rešim ishranom i ide solidno, ali sporije u odnosu na druge delove tela, pa sam razmišljao ukoliko bi redovan trening nogu sa opterećenjem pomogao da pokušam da ga uklopim. :)


Potrudi se da uvladas tehnikom kada radis ledja kako ne bi umarao ruke...Zvuci cudno, ali da vuces teret laktovima, ne bicepsom i potlakticama.

A sto se nogu tice treba ti i staz dijetiranja ako se vec tu nakuplja visak i voda pod jedan, a pod dva slobodno ubaci s vremena na vreme treninge i sigurno ce situacija biti bolja.

Koliko solis, koliko vode pijes u toku dana. Kad planiras da izvadis nalaze..??
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #24 poslato: Maj 05, 2016, 02:22:48 posle podne »

Sto se tice izgradnje misica tu i moze da postoji neki kompromis u tehnici na racun vecih tezina.Ali moras uzeti u obzir i to da je pravilna tehnika bitna i zbog toga da bi se zastitili od povreda,sto je i bitnija stvar od same izgradnje misica.
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #23 poslato: Maj 05, 2016, 07:33:48 pre podne »

Ja sam prevashodno mislio na umor bicepsa i tricepsa usled loseg treninga za grudi, ledja i ramena...Da li tu ispostujes sve..??

Da li zakljucavas na kraju pokreta i da li vuces laktovima ili bicepsima..??

Sto se tice nogu tu treba strpljenja, nagomilano salo na nogama se skida sporije iz razloga sto sve ide redom, ne postoji parcijalno skidanje pa one uglavnom dodju na kraju.

Jos plus ih ne radis kako treba kao sto i sam kazes...Kako ti izgleda trening nogu...??

Vrlo je verovatno i da ti je nivo estrogena malo poviseniji za muskarca pa ti se i voda skuplja na tim delovima...Da li si to proverio..??


Ja imam 52cm obim, a skoro nikada nisam radio potpuno pravilno vezbu niti izvodim ikakve varijacije tokom vezbanja. Vezbam tri godine, cak sam jedno vreme potpuno svesno radio polupravilno pa cak, sa velikim tezinama i nepravilno. Tako da smatram da to i nije tako bitno, bitno je da budes uporan.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #22 poslato: Maj 04, 2016, 07:18:06 posle podne »

Redovan trening nogu bi svakako trebao da uklopiš u svoj program, on bi trebao da ti pomogne oko fudbala a ne da ti pravi problem :)
Sačuvana
Dušan_58
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #21 poslato: Maj 04, 2016, 03:36:46 posle podne »

Mislim da si upravu za ruke, recimo kod benča se trudim da ne zaljučavam, ali uvek se desi bar 2 ponavljanja na kraju kada zaključam da skupim snagu i nakon te serije zaista osetim to na tricepsu, kod ledja mi prvo na pamet pada jednoručno veslanje gde isto pri gubitku snage prilikom poslednja dva ponavljanja više vučem bicepsom, tj. uključim bic više nego što bi trebalo..Ovo mi nije padalo da može biti uzrok problema, ali verovatno jeste jer zaista osetim zamor u rukama dan ili čak dva posle tih treninga.
Što se tiče nogu ne treniram ih iz dva razloga, prvi je jer zbog velikog zamora i upala ne mogu da igram fudbal, što mi je prioritet, a drugi je jer su mi one najbolji deo tela.Ima perioda i kada ih treniram redovno, to je onda kada manje trčim, a treninzi su klasika, čučanj, iskorak, mrtvo dizanje za zadnju ložu, nešto za listove itd.
Takodje, mislim da si upravu i za noge, definitivno ima više vode u njima, ne znam da li zbog estrogena ;D , ili nečeg drugog.To pokušavam da rešim ishranom i ide solidno, ali sporije u odnosu na druge delove tela, pa sam razmišljao ukoliko bi redovan trening nogu sa opterećenjem pomogao da pokušam da ga uklopim. :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #20 poslato: Maj 04, 2016, 01:49:21 posle podne »

Ja sam prevashodno mislio na umor bicepsa i tricepsa usled loseg treninga za grudi, ledja i ramena...Da li tu ispostujes sve..??

Da li zakljucavas na kraju pokreta i da li vuces laktovima ili bicepsima..??

Sto se tice nogu tu treba strpljenja, nagomilano salo na nogama se skida sporije iz razloga sto sve ide redom, ne postoji parcijalno skidanje pa one uglavnom dodju na kraju.

Jos plus ih ne radis kako treba kao sto i sam kazes...Kako ti izgleda trening nogu...??

Vrlo je verovatno i da ti je nivo estrogena malo poviseniji za muskarca pa ti se i voda skuplja na tim delovima...Da li si to proverio..??
Sačuvana
Dušan_58
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #19 poslato: Maj 04, 2016, 12:59:57 posle podne »

Ovako, radio sam GVT, 2 nedelje dok sam bio u fazi mase i još 4 nedelje na početku definicije, jednom nedeljno, znači 6 treninga ukupno.Što se tiče tog načina treninga mogu reći da je odličan i da mi mnogo više odgovara u odnosu na tip treninga u kojem promenim 3 ili 4 vežbe za bic i tric.Takodje, mislim da sam dosta vremena bacio na, za mene, nepotrebne vežbe kao što su neke izolacije duge glave recimo ili neke izolacije bicepsa itd.Što se tiče rezultata za to vreme, mislim da nisu izostali, ovako vizuelno mislim da se najveći napredak vidi na spoljašnjoj glavi tricepsa i brachialisu, u svakom slučaju vaskularnost bicepsa se povećala verovatno usled ogromne količine krvi koja se upumpa za tih 10 radnih serija.Trenutno sam u fazi definicije i mislim da kada bi forsirao ruke da bi vrlo brzo opale, radim ih uz grudi i ledja, za tric samo propadanja, a bic samo hamer.Obim je 38cm >:( neupumpano..Takodje kilaža je pala sa 94kg na 89-90kg, a obim je ostao isti.
Imam i jedno pitanje u vezi definicije, pitaću ovde da ne otvaram novu temu, da li je moguće da mi se salo sa odredjenog dela tela za koji ne radim trening sa opterećenjem sporije skida u odnosu na delove tela za koje radim?U pitanju su noge. :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #18 poslato: Maj 04, 2016, 10:57:57 pre podne »

Nema veze sa treningom ruku, jednostavno si ih preopteretio ostalim vezbama, tj ostalim misicnim partijama jer je vrlo moguce da lose izolujes i onda ruke trpe ogroman napor pa su konstantno pod umorom.

Da li zakljucavas laktove na kraju pokreta, da li vyces laktovima ili bicepsima kada radis ledja itd..??
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #17 poslato: Maj 04, 2016, 09:39:41 pre podne »

Dusane, jel si merio obim ruku?

Sačuvana
Dušan_58
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #16 poslato: Februar 25, 2016, 11:01:42 pre podne »

Nisam trenutno show ready tako da će slika izostati. :D
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #15 poslato: Februar 25, 2016, 01:22:59 pre podne »

okaci neku sliku :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #14 poslato: Februar 24, 2016, 12:00:36 posle podne »

Samo ti se cini da je lakse, sa odgovarajucom tezinom ume biti i te kako naporan. Kada uzmes u obzir 10 super serija sa pauzom od 90 sec i negativnu fazu kod svakog ponavljanja koja traje 4 sec shvatices sa nije bas tako lagano kako "izgleda ".Probaj par treninga pa vidi da li ti odgovara :)
Sačuvana
Dušan_58
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #13 poslato: Februar 24, 2016, 09:11:32 pre podne »

Kakvo je tvoje mišljenje o GVT-u u fazi definicije, kakve bi rezultate dao, deluje mi dosta "lakše" od klasičnog treninga.Naravno cilj bih mi bio samo očuvanje trenutne mišićne mase.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Februar 23, 2016, 10:06:21 pre podne »

Ja sam radio ceo taj program pre par godina (pre nego sto sam poceo da radim powerlifting) i mogu ti reci da sam bio zadovoljan rezultatima. Iskreno i psihicki mi je prijala ta promena sa standardnog treninga na GVT a i kasnije promena sa GVT-a na klasican trening.
Sačuvana
Dušan_58
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #11 poslato: Februar 23, 2016, 08:14:26 pre podne »

Samo ruke, za sad, ali sledeći bulking verovatno ceo program za sve mišićne grupe.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 17 upita.