TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 12:04:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: skakacko koleno! molim za pomoc  (Pročitano 3972 puta)
nikolakostic4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #10 poslato: Mart 07, 2016, 04:32:12 posle podne »

ne znam da li ih vidis, ne znam kako drugacije da ubacim sliku..:/ u oba izvestaja koja imam se spominje "entenzitis" ..u jednom tacno pise "morbus ligamenti patelae lat dex. ( enztenzitis partis proximalis)" bolovi u gornjem pripoju ligamenta patele desnog kolena. pri pregledu, pun obim pokreta desnog kolena, a palpartorno bolno osetljiv pripoj ligamenta patele na donjem polu desne casice. Ne uocava se otok mekih tkiva.

A na drugom, posto je rukom pisan, pokusacu da procitam i napisem ti, ali tesko.. ovako nekako ide: ""choudromalatio patelle lat dex. enthesitis lag patelle lat dex (prox).
dva razlicita lekara su u pitanju.

Sačuvana
nikolakostic4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #9 poslato: Mart 07, 2016, 04:26:53 posle podne »

[file:///C:/Users/Nikola/Desktop/20160307_161833.jpg]  [file:///C:/Users/Nikola/Desktop/20160307_161846.jpg]
Sačuvana
nikolakostic4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #8 poslato: Mart 07, 2016, 04:17:34 posle podne »

jesam, sad cu da ih ubacim
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2016, 03:57:28 posle podne »

Nisam bio prehladjen..nisam imao ozbiljniju povredu kolena. Nisam do ovog trenutka imao nijednu povredu. Imao sam bol kad mi je bilo oteceno koleno, pri pokretima ispravljivanja i savijanjr kolena. Dobio sam jednu injekciju na 3 dana, ukupno 3 injekcije. Tacnije utok, pet i ponedeljak( 16., 19. I 22 feb) ne znam kako se zovu injekcije, znam da je cena jedne 2000din, mozda vam to pomogne. Kad mi da injekciju trnulo mi koleno.radjen je ultrazvuk, i merio mi je nesto, vrvt hrskavica i pokazivala je da je na nekim mestima 4mm, na nekim 5mm, a na nekim 3mm..uglavnom 4mm je bio prosek..ali opet kazem zab sam sta mi je merio :(
jesi dobio neki izveštaj gde piše nalaz i terapija koju si dobio?
Sačuvana
nikolakostic4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2016, 02:40:39 posle podne »

Pedjo, moze li odg uskoro? Danas bih krenuo da treniram polako, pa da vidim s vama da li je to ispravno. Hvala
Sačuvana
nikolakostic4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2016, 12:04:10 posle podne »

Nisam bio prehladjen..nisam imao ozbiljniju povredu kolena. Nisam do ovog trenutka imao nijednu povredu. Imao sam bol kad mi je bilo oteceno koleno, pri pokretima ispravljivanja i savijanjr kolena. Dobio sam jednu injekciju na 3 dana, ukupno 3 injekcije. Tacnije utok, pet i ponedeljak( 16., 19. I 22 feb) ne znam kako se zovu injekcije, znam da je cena jedne 2000din, mozda vam to pomogne. Kad mi da injekciju trnulo mi koleno.radjen je ultrazvuk, i merio mi je nesto, vrvt hrskavica i pokazivala je da je na nekim mestima 4mm, na nekim 5mm, a na nekim 3mm..uglavnom 4mm je bio prosek..ali opet kazem zab sam sta mi je merio :(
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Mart 04, 2016, 11:38:23 pre podne »

- gde je radjen ultrazvuk kolena?
- da li je radjen rendgen kolena?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Mart 04, 2016, 11:36:47 pre podne »

- šta si tačno dobio od terapije u koleno - kombinaciju kortikosteroid i anaestetik (npr Diprophos ili Lemod...)? ili nešt drugo?
- u kom vremenskom razmaku si dobio inekcije?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Mart 04, 2016, 11:34:40 pre podne »

pozdrav - koleno ne otiče iz čista mira... (ili povreda ili upala...)
- da li si bio prehladjen desetak dana pre toga?
- imaš 22god, nisi imao prethodnu ozbiljniju povredu kolena - hrskavica ne sme biti istrošena u tvom slučaju!!!
- da li si imao bol kolena zadnih dana pre nastanka otoka?
Sačuvana
nikolakostic4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2016, 06:32:47 posle podne »

Zdravo, ovakva je situacija:

Pre 18 dana, posle treninga mi je oteklo koleno, bas mnogo. Na treningu(kosarku treniram od 8 god, sad imam 22god) nisam dobio udarac, nista me nije bolelo..znaci otok i bol se javila posle treninga. Naredna 3 dana sam ledio i mazao sinedol mast. Otisao sam kod doktora i na ultrazvuku mi je nasao da mi je da mi je pripoj ligamenta i casice pod upalom i da mi je istrosena hrskavica kolena!!! Dao mi je neku injekciju koja kao izvlaci otok, direktno u koleno se ubrizgava, i posle te injekcije mi trnulo koleno. Dobio sam 3 injekcije, na svaka 3 dana..i rekao mi je da imam "SKAKACKO KOLENO". Sada imam manji otok, skoro da ga nema, proslo je 18 dana. kupio sam NODOL tablete(imaju glukozamin sulfat, msm, mangan, aloja veru), poceo sam da pijem govedji zelatin u prahu( 30 dana se pije) i mazem RHEUMON. otisao sam kod fizioterapeuta i doktora koji me je prikljucio na shockwawe terapiju, nakon toga struja 15min i laser..idem opet sutra. msl da cu primiti 3 ovakve terapije.. Zanima me doktore, sta Vi mislite o ovome i sta ja dalje da radim?! Koje vezbe za jacanje misica, kojih misica, sta, kako? HVALA VAM UNAPRED!!!! moze i neko ko je imao slicne simptome da se javi slobodno, svaka pomoc mi je dobrodosla!
« Poslednja izmena: Mart 03, 2016, 02:33:00 posle podne od strane nikolakostic4 » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.176 sekundi sa 17 upita.