TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:50:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ostecenje jetre  (Pročitano 6952 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #30 poslato: April 27, 2016, 01:16:06 posle podne »

Stitna je sve ok, sve je u normalnim vrednostima na polovini izmedju ref vred. I problem sa nesanicom je manji, uzeo sam zmb6 i uzimam manje kofeina pre treninga, cini mi se da sam samo uzimao previse kofeina u to vreme a nemam visoku toleranciju na njega.
ok, sobzirom na urednu funkciju štitne žlrzde - uzrok malaksalosti i anergije je apstinencija od kofeina, ali desenzitizacija će proći uskoro...  :'(
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: April 27, 2016, 01:10:20 posle podne »

Rezultati su dobri sada:

AST 0.22    ref vred. 0.0 - 0.4
ALT 0.31    ref vred. 0.0 - 0.58

Alkohol nisam bio izbacio, smanjio sam ga donekle, takodje sam smanjio kofein, zeleni caj, i pio sto vise vode. Surutku nisam unosio, ubacio sam u ishranu balans jogurt, mladi sir prezident ili neki domaci ponekad. Uglavnom, jeo sam mnogo vise povrca i dobrih masti, maslina, malo slanine, kokosovo ulje itd. Sada mi jedino cini problem umor koji osecam od kako sam prestao sa suplementima i kofeinom, umoran sam od kako se probudim i tokom citavog dana, a uvece ne mogu da zaspim, cini mi se da se ne poboljsava energija.

Hvala jos jednom na pomoci.
ok, nastavi sa ishranom kao što si primenjivao, sobzirom na dobre nalaze - možeš smanjiti akcenat na tome, ali ne prekini...
- pazi na unos alkohola i ponovi nalaze za jetru (transaminaze, ggt) za 4-6meseci...
Sačuvana
neran
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #28 poslato: April 27, 2016, 07:14:24 pre podne »

Stitna je sve ok, sve je u normalnim vrednostima na polovini izmedju ref vred. I problem sa nesanicom je manji, uzeo sam zmb6 i uzimam manje kofeina pre treninga, cini mi se da sam samo uzimao previse kofeina u to vreme a nemam visoku toleranciju na njega.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: April 26, 2016, 09:39:40 posle podne »

Najkraće rečeno - testosteron se u plazmi nalazi vezan za proteine( pre svega za SHBG i "labavo" vezan za albumine), a samo mali procenat je slobodan, odnosno nije vezan za proteine ( oko 2 % ). I taj slobodni testosteron je "aktivni oblik" istog...dakle, ukupni testosteron predstavlja zbir slobodnog "testa"  i onog vezanog za proteine plazme( SHBG)...

S obzirom da nema nikakvih razloga( sumnji) za detaljnije pretrage...smatram da nema potrebe za time da uradiš i slobodni test( ako ga već u startu nisi odradio)...

Kakva je situacija sa štitnom žlezdom( odraĂ°ene pretrage)?

Problemi sa nesanicom?
« Poslednja izmena: April 26, 2016, 09:42:56 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
neran
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #26 poslato: April 26, 2016, 07:05:09 posle podne »

Uzeo sam nalaz i ok mi je sve, test je 21.09 ref vred. 8.40 - 28.70. Ne znam da li da radim slobodni test, ako je ovaj ok.

Ne budim se u toku noci. Uradio sam pre mesec dana poneke, i sad ostale, sve je ok tu, holesterol, urea, kreatinin, leukoc, gvozdje...

Probacu sa tim savetima.

Trening u 18. Obrok u 19. Spavanje u 22-23.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: April 21, 2016, 10:37:56 posle podne »

Ako se ne varam biološki aktivan je samo slobodni testosteron...tako da je slobodni testosteron najbolji pokazatelj "kliničke slike"...

Pomenuti suplement ZMA može imati pozitivan - "relaksirajući efekat", tako da može pomoći i kada je nesanica u pitanju...

Da li se često budiš u toku noći?

Da li si pored transaminaza( AST i ALT) odradio još neke "parametre" lab. nalaza krvi i urina? Urea, kreatinin, glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, kompletna krvna slika, leukocitarna formula, CRP, gvožĂ°e, sedimentacija, bilirubin...rutinski pregled urina?

U "tretmanu" nesanice jako je bitan tzv. higijensko-dijetetski režim - rekreacija i bavljenje sportom, tuširanje mlakom vodom, izbegavanje alkohola i duvana, izbegavanje preobilnih i jakih obroka u večernjim satima, zamračivanje prostorije, izolovanje od izvora buke…neke metode relaksacije pre spavanja...

Koliko vremene protekne od treninga do odlaska na spavanje?



« Poslednja izmena: April 21, 2016, 10:39:57 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
neran
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #24 poslato: April 21, 2016, 03:31:36 posle podne »

ZMB6 Scitec Nutrition, da uvece samo bih uzimao. Uzimam My Favorite Multiple® Energizer od multivit. Jako dugo imam taj problem, ali u poslednje vreme mi se cini kad mi je sve teze zaspati. Samo ukupni test, stitna t3, t4, tsh, anti tpo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: April 20, 2016, 10:59:01 posle podne »

Koji ZMA si planirao? ProizvoĂ°ač? Kako bi ga uzimao , samo uveče?

Koji multivtitamin uzimaš? Koliko dugo imaš problema sa nesnicom?

Kažeš nalaz testosterona? Ukupni? Slobodni testosteron? LH?

Štitna žlezda? FT3, FT4, TSH?
Sačuvana
neran
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #22 poslato: April 20, 2016, 08:30:37 pre podne »

Whey, kre-alkalyn, omega 3, pre workout, multivit. Bez kofeina sam bio 3 nedelje, sad sam ubacio 1-2 kafe dnevno, obicno pred trening jedna i eventualno jedna odmah nakon budjenja. Magnezijum sam koristio samo oksid, planiram da kupim citrat ili je bolje uzeti zma? Nisam zamenio dan za noc. Uvek legnem da spavam u 10 ali obicno zaspim oko 11 ili 12, a budim se u 6. Stresovi su minimalni, kratkotrajni, ne verujem da me oni drze budnim i umornim. Uradio sam i test testesterona i stitne zlezde preventivno i cekam rezultate. 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: April 19, 2016, 08:25:39 posle podne »

Koliko vidim sve je ok...drago mi je da si poslušao naše savete oko promena načina ishrane, kao i izbacivanja "loših navika"...

Ne bi trebalo zaboraviti da kofein ima adiktivni potencijal( stvaranje zavisnosti) tako da su mogući simptomi "apstinencijalne krize", ma kako to neuobičajeno zvučilo...

Šta si ranije koristio od suplemenata i u kojim dozama?

Koliko dugo si već "bez kofeina"?

Suplementi magnezijuma?

Da nisi možda "zamenio dan za noć"? Smenski rad? Učiš do kasno? Neki stresovi?
« Poslednja izmena: April 19, 2016, 08:35:22 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
neran
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #20 poslato: April 19, 2016, 04:07:46 posle podne »

Rezultati su dobri sada:

AST 0.22    ref vred. 0.0 - 0.4
ALT 0.31    ref vred. 0.0 - 0.58

Alkohol nisam bio izbacio, smanjio sam ga donekle, takodje sam smanjio kofein, zeleni caj, i pio sto vise vode. Surutku nisam unosio, ubacio sam u ishranu balans jogurt, mladi sir prezident ili neki domaci ponekad. Uglavnom, jeo sam mnogo vise povrca i dobrih masti, maslina, malo slanine, kokosovo ulje itd. Sada mi jedino cini problem umor koji osecam od kako sam prestao sa suplementima i kofeinom, umoran sam od kako se probudim i tokom citavog dana, a uvece ne mogu da zaspim, cini mi se da se ne poboljsava energija.

Hvala jos jednom na pomoci.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: April 18, 2016, 04:14:54 posle podne »

da li si vodio računa o ishrani?
izbegavanju alkohola?
- unos mlečnih proizvoda (surutke, mladog sira...)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: April 18, 2016, 03:56:54 posle podne »

ok, javi rezultate kad budu gotovi, ako budu ok, nije potrebno da se radi ultrazvuk jetre...
Sačuvana
neran
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #17 poslato: April 15, 2016, 02:12:26 posle podne »

Uradicu analize od pocetka sl. nedelje, ultrazvuk nisam uradio pre, ne bih ga radio ukoliko ne moram. Javicu kad dobijem rezultate.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: April 12, 2016, 09:12:11 pre podne »

pozdrav, da li ima nekih novosti u vezi problema sa jetrom?
- novi laboratorijski nalazi?
- ultrazvuk jetre?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.