TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:33:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko unosenja suplemenata.  (Pročitano 2910 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Mart 18, 2016, 03:36:59 posle podne »

Kreni prvo sa posetom izabranom lekaru...zasto placati, kada neke stvari ulaze u "paket obaveznog zdravstvenog osiguranja"...

P.S. Ne zivim u bg...ali poliklinika "Fizikus" je na glasu u svakom pogledu...(  u Deligradskoj ulici broj 27, na teritoriji opštine Savski venac)

Bonzite su prepune prostih secera...nisu bas dobar izbor, okani se tih "uzina na zub"...

U adekvatnoj ambalazi uvek mozes nesto hrane poneti sa sobom...

Potrudi se da barem okvirno pratis ciljani unos proteina, hidrata, masti...nemoj olako shavatati pricu oko dobro formulisanog plana ishrane...ako si zainteresovan mozemo detaljnije i o tome u nekoj novoj temu u delu foruma o ishrani...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #5 poslato: Mart 18, 2016, 02:09:58 posle podne »

Nemoj raditi trbušnjake na svakom treningu, potreban je i njima odmora izmedju dva treninga :)
Sačuvana
Milos12345
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #4 poslato: Mart 18, 2016, 02:03:13 posle podne »

Jedem redovno i zdravo min. 3 puta dnevno i 1 - 2 puta protein (belo meso ,riba, pirinac, tunjevina, ovsene pahuljice, jaja ,uglavnom kuvana jel,voce, povrce, ), i + stalno u prolazu pojedem neku bonzitu ,vocku ili tako nesto..  tako da je taj deo dobar cini mi se.

Treninzi eksplozivni ,svaki trening dve grupe misica + trbusnjaci, i to sa jako kratkim pauzama,a sa sto vecim tezinama. Tako da mi se i taj deo cini dobro.

Kreatin i reaktor sam uzeo prvi put u isto vreme i to po preporuci . Drugacije deluju ova dva suplementa.. i za sad mi se cine dobro zajedno.
Kontam da nema toliko kreatina u reaktoru ,a sa kreatinom sam prosao fazu punjenja i pijem redovno, a reaktor samo pre treninga za dodatnu izdrzljivost i snagu.

Uhh.. Stvarno nisam uradio sve te testove.. mada bi trebalo .. da li bi mogao da mi preporucis neko mesto u Beogradu gde bi mogao kompletno sve to da uradim ?

Odlucio sam se da suplemente konzumiram na sledeci nacin i tokom zavrsene prve nedelje treninga imao sam fazu punjenja kreatinom, reaktor pred trening, glutamin ujutru ,posle trg. i pred spavanje , vitamin jednom dnevno ,i omega 2-3 puta dnevno uz jelo, naravno i protein posle treninga. Rezultat: napredovao 3 kg za nedelju dana.. :) idemo dalje.. ;)

Hvala vam puno na odgovoru.
« Poslednja izmena: Mart 18, 2016, 02:10:32 posle podne od strane Milos12345 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2016, 12:39:53 pre podne »

Slažem se sa Nenadom...

Kombinacija suplemenata i ne mora biti tako "idealna" koliko taj uslov "idealnosti" mora da bude zastupljen na polju treninga i ishrane...

Dakle, rukovodimo se logikom...

Šta nam može pomoći u povećanju mišićne mase...

- Dobro formulisan plan treninga kako bi stimulisali mišićni rast

- Redovni kvalitetni obroci u toku dana

- Dovoljno odmora izmeĂ°u dva treninga

Preispitaj sebe koliko si učinio u savladavanju ovih osnovnih koraka na putu uspeha...i koja je realna upotrebna vrednost pomenutih suplemenata ako osnovni uslovi napretka nisu ispunjeni...DOVOLJNO TEŠKIH TEGOVA + KVALITETNA HRANA + DOBRO TEMPIRAN ODMOR...

Preporuka za obavezno detaljno čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Inače, pre svega toga jako bitna stavka...ZDRAVLJE( i sa aspekta treninga i sa aspekta bezbedne upotrebe suplemenata)

Da li si pre "uspešnog povratka redovnom treningu" odradio -  lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT, bilirubin, LDH, alkalna fosfataza, GGT ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina, sedimentacija, uk. proteini, albumini...)...

Vrednost krvnog pritiska, ekg u miru, spirometrija?

OdraĂ°en i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja?

Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2016, 06:03:36 posle podne »

Pozdrav.

Nisi trebao i kreatin i reaktor da kupujes jer u reaktorima vec ima kreatina.

Protein unosis uz glutamin i proste secere odmah nakon treninga. Glutamin bi bilo odlicno da uneses i pred spavanje.

Reaktor ces naravno piti 15-20 minuta pred trening. Vitamine i minerale uz obrok, tj neposredno posle obroka. Da sam na tvom mestu kupio bi i magnezijum citrat jos.

Konkretnije od ovoga ne moze :D E sad, nas zanima kako ti jedes, kako treniras, jer dzaba ti svi supsi ako je taj deo los :)
Sačuvana
Milos12345
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2016, 12:27:06 posle podne »

Pozdrav , vratio sam se na trening posle odredjenog perioda, sa ciljem povecanja ciste misicne mase , od suplemenata sam nabavio: Whey, kreatin ,reaktor, omega 3,l-glutamin, i kompleks vitamina i minerala.

Moje pitanje je kako najbolje da iskoristim efektivnost ovih suplemenata , odnosno preporuke oko konzumacije, sta piti koliko puta dnevno i kada ?

p.s. molio bih za konkretne odgovore.

Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 18 upita.