TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:06:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tw Ripper Fuel 5X  (Pročitano 3514 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2016, 12:20:28 posle podne »

Ovo meni deluje kao veoma loša organizacija treninga. Kardio svaki dan + trening sa nekim malim opterećenjem neće dati željenih rezultata.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2016, 01:29:30 pre podne »

Da ne bi bilo grešaka "u koracima" prvo...

- Manje misli o suplementaciji ( ona je samo "final touch")

- Više misli na trening i ishranu

- Odredi jasne prioritete

- Budi dovoljno informisan, npr. na temu ishrane( pravilan odabir namirnica, njihova nutritivna vrednost, planiranje i sastavljanje obroka...osnovni termini, tj. proteini visoke biološke vrednosti, zdrave masti, prosti, složeni hidrati...ciljani unos makronutrijenata, tj. proteina, hidrata, masti)...

- Pročisti ishranu od junk namirnica...( slatkiši, grickalice, brza hrana, proizvodi od belog brašna...prženje na ulju...)

- Imaj dobro formulisan plan treninga

...razmišljaj logično...

Većina lenjih pojedinaca idealizuje suplemente iz kategorije sagorevača masti i smatra ih osnovnim preduslovom svog napretka na ovom polju. Logika je - "sedim, ležim, jedem šta hoću i mršavim, ali tu su sagorevači masti da mi uštede vreme i trud oko redovnog treninga i ishrane".

Dakle, trebalo bi da budemo svesni upotrebne vrednosti suplemenata iz ove kategorije, koji su samo skromna podrška procesu sagorevanja telesne masti koji jedino, delotvorno mogu podstaći kardio trening, korekcija ishrane ( kroz manipulacije unosom ugljenih hidrata) i naravno, trening sa opterećenjem( 70-85% od 1 RM) koji daje svoj doprinos i sa aspekta ciljanog kalorijskog deficita i kao glavni stimulans za očuvanje mišićne mase.

Detaljno pročitaj... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

P.S. za nekoga ko je na početku priče, smatram da bi pre usmerenja - "definicija, masa" trebalo provesti dovoljno vremena u redovnom( dobro formulisanom treningu) i "clean" ishrani...pa tek posle 2-3 meseca, krenuti sa usmerenjem...naravno, ako su osnove savladane...ako osnove nisu savladane, iluzorno je  govoriti o prioritetima...

Od suplemenata preporuka za proteinski suplement, omega-3 esencijalne masne kiseline, kao i vitaminsko-mineralni kompleks - poseban akcenat na vitamin C, E, vitamine B-grupe, magnezijum( visokoapsorptivne oblike)...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2016, 01:09:27 pre podne »

Pozdrav i dobrodošao na Forum....

Vezano za način upotrebe - uzimati 2 x dnevno pre obroka, razmak izmeĂ°u uzimanja ne sme biti kraći od 6 sati...

Da li jedeš pre treninga? Nadam se da ne preskačeš prvi jutarnji obrok?

Imaš li mogućnosti sa praćenje pulsa? HIIT? Zašto prvo radiš kardio trening? Neki konkretan razlog...ili samo "želja" da nemaš "dovoljno energije" za trening sa opterećenjem?  ;)

Ne radiš sa preterano velikim težinama? Pojasni? Radiš sa težinama sa kojima možeš da odradiš 6-12 ponavljanja u serijama? Ili?

Sistem, "manje težine - veći broj ponavljanja", nije dovoljan stimulans za očuvanje postojeće mišićne mase...a da ne pričamo o "napretku"...

Kakva ti je ishrana?

Ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Koliko obroka imaš dnevno?

Opiši nam svoj dnevni meni po obrocima sa osvrtom na količnu( gramažu namirnica)? Pwm?

Da li si u skorije vreme odradio lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina...), vrednost krvnog pritiska, ekg u miru, spirometrija?

OdraĂ°en i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja?

Piješ neke lekove? Zdravstveni problemi? Povrede? Deformiteti kičme?
« Poslednja izmena: Mart 12, 2016, 01:17:00 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
gamer
Gost
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2016, 12:53:34 pre podne »

Pozdraav :D
Uzeo sam Twinlab Ripped Fuel 5x,idem u teretanu aktivno vec mesec ipo dana,mada nisam pocetnik,a ni profi sto se tice teretane  ::)
 
Vezano za Ripped Fuel 5x sagorevac masti,zanima me nacin upotrebe ?
Na upustvu za upotrebu pise da se pije 1 tableta,2 puta dnevno,pre obroka. Sada,trening u teretani pocinjem uvek pre 9 sati ujutru,a do teretane mi treba ne vise od 15-min.
Twinlab Ripped Fuel 5x sam uzimao 1 tabletu cim ustanem,dakle to je oko nekih 15 do 8,eventualno 8 sati,trening pocinjem oko 15 do 9,najkasnije 9,tako da tabletu uvek popijem 30 min pre treninga,na prazan stomak.
Drugu tabletu uzimam u pola 6,pre poslednjeg obroka,uzimam je na nekih 15-30 minuta pre obroka,u zavisnosti od toga da li obrok spremam sam,ili je vec gotov(menza),student sam  ;D
I vezano za treninge,svaki dan 30-45 min kardio treninga,uglavnom su to traka za trcanje,ili bicikla,i zatim prelazim na tegove,ne radim nista sa preterano velikim tezinama,u poslednjih par meseci sam dobio koje kilo,pa me to dosta nervira,a u poslednje vreme nisam bas imao vremena za neku veliku fizicku aktivnost  :-\
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.