TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 05:32:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc u kombinovanju suplemenata  (Pročitano 12860 puta)
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #15 poslato: Avgust 28, 2016, 05:52:06 posle podne »

Hehe hvala brate odustao sam od toga uz vasu pomoc....
Jeste dobta forma naturalca ali ja zelim formu hemicara a da budem naturalac :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Avgust 28, 2016, 03:33:01 posle podne »

Šta da kažem Miladine, subjektivna ocena, solidno za jednog naturalca, jako dobro...

Iskreno ne bih rizkovao "zamašćivanje" suplementima koji obiluju prostim hidratima...eat clean, train hard, look lean  ;)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #13 poslato: Avgust 28, 2016, 01:47:10 posle podne »

Masa je tu lagano ali uvek zelimo jos....Ne obracajte paznju na sedu bradu jos sam mlad :D
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #12 poslato: Avgust 27, 2016, 10:27:31 pre podne »

Ok videcemo jos sta i kako....mozda mi zaista i nije potrebno razmislicu jos...
Inace jedna slika od danas visina 181, tezina trenutna 93kg
upload a gif
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Avgust 27, 2016, 10:12:08 pre podne »

Pa vidi ja generalno rastem i sada samo sto hocu brze i vise...trenutno sam na 93kg
Znam strpljenje je spas ali ok hteo sam da se raspitam za ovaj nacin jer nikada nisam to konzumirao...

Zar to ne žele svi  :)
Unosom tog geinera kao što ti je već rečeno unećeš i dosta toga što ti zaista možda ne treba.
E sada ako gledamo to sa aspekta kvaliteta samoga geinera onda si izabrao jedan od boljih jer ima mnogo većih šećerlema.
Ali..opet i to zavisi kome je on zaista potreban a kome ne.Potreban je nekome ko je kost i koža a ne da se diže kvalitetna masa i bude veliki.
Ukoliko te kopka kako bi to tebi bilo pa uzmi i probaj jer ja i jesam za te varijante probaj jednu kutiju i vidi na sebi kako reaguješ neće se srušiti svet.
Kombinuj ga kao neki meĂ°u obrok sa mlekom na primer pa vidi kako i šta dalje.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2016, 11:50:49 pre podne »

7ica na loto :)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #9 poslato: Avgust 26, 2016, 11:26:19 pre podne »

Pa vidi ja generalno rastem i sada samo sto hocu brze i vise...trenutno sam na 93kg
Znam strpljenje je spas ali ok hteo sam da se raspitam za ovaj nacin jer nikada nisam to konzumirao...

Ostao sam bez teksta. Tebi treba oduzeti hranu :D

Ja mislio čovek udario u zid, probao sve bakine kuhinje a ostao na kilaži iz ketoze hah

Miladine, nemoj se ljutiš ali imaš mentalni sklop i očekivanja tipična za hemičara...
Ja sam generalno takav da hocu uvek vise (ne znam jel to dobro ili nije ali tako je) uvek tezim da to bude za WOWWWW da budem ispred drugih i da idem korak dalje...nekad uspeva nekad se obije o glavu :P jbg
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2016, 11:16:26 pre podne »

Pa vidi ja generalno rastem i sada samo sto hocu brze i vise...trenutno sam na 93kg
Znam strpljenje je spas ali ok hteo sam da se raspitam za ovaj nacin jer nikada nisam to konzumirao...
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #7 poslato: Avgust 26, 2016, 10:01:01 pre podne »

Hehe ok :) hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Avgust 26, 2016, 09:20:09 pre podne »

Mislim da imaš dovoljno "mesa na kostima" da ne bi trebalo da "eksperimentišeš" za previše prostih hidrata...

Dosta teškog gvožĂ°a, kvalitetne hrane( akcenat na kvalitetne izvore hidrata), dobrog tajminga odmora i sve će biti ok...

Doduše prateći tvoje obroke( "keto-obroke"  ;D ) verujem da je povećanje unosa hidrata problem, pa je lakše po principu "šejkuj i popi"...ali opet, šta da ti kažem, zvaći brate, zvaći...  ;)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #5 poslato: Avgust 26, 2016, 07:32:53 pre podne »

Da procitao sam....
Deluje previse ali kako sam na masi mislio sam da bi mi valjalo....naravno da je obrok uvek bolje resenje od praska to stoji....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Avgust 25, 2016, 11:38:19 posle podne »

Miladine, polako, polako..

A da li znaš koliko ima hidrata "po porciji"?  ;)

Oko 127 gr, ako se ne varam?! A glavni izvori hidrata su maltodekstrin i fruktoza?! Prosti hidrati ubedljivo dominiraju?!

A proteina "po porciji", hm, oko 26 gr?

Ako mene pitaš previše šećera!

Bolje dodaj još jedan kvalitetan obrok?

Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3 poslato: Avgust 25, 2016, 06:56:15 posle podne »

Ljudi mala pomoc, nikad nisam koristio tako nesto pa reko da se raspitam....pomoc oko odabira gejnera, naime nasao sam jedan pa me zanima sta mislite o njemu...uz njega mi protein ni ne treba jer koliko vidim ima dosta proteona u gejneru...
https://www.bodylab24.de/dymatize/super-mass-gainer-2722-g-3287
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jun 07, 2016, 01:20:34 posle podne »

Najkrace receno...

Procisti ishranu maximalno, vezbaj redovno( dovoljno stimulativan trening sa opterecenjem, kao i dobar tajming odmora izmedju dva treninga,kao i dovoljno nocnog sna) i prati svoje telo...to je jedino sto mozes da uradis na pocetku price...ne idi restriktivno sa hidratima, bar ne kada su u pitanju kvalitetni izvori istih...

Potrudi se da unos proteina( onih koje se stvarno racunaju - visoka bioloska vrednost - meso, sir, jaja, riba...) bude ispracen dobrom proporcijom sa ugljenim hidratima i naravno, zdravim mastima na koje ne smes zaboraviti...

Corn flex zameni ovsenim pahuljicama...

Odluci se za pravo meso - sveze meso, mesne preradjevine imaju najmanje pravog mesa, a tu su i aditivi, konzervansi i sl.

Ceka te dosta citanja...

O odbiru namirnica... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

O planiranju ishrane... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

O "logici mase"... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

O zdravim mastima... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html

Dorucak kao najbitniji obrok u toku dana... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/doruak-najvaniji-obrok-u-toku-dana.html

Dodao bih omega-3 esencijalne masne kiseline( "must have") i vitaminsko-mineralne komplekse( akcenat na vitamine C i E, vitamine B-gupe, visokoapsorptivne oblike cinka i magnezijuma)...

P.S. dodao bih jos jedan obrok...
« Poslednja izmena: Jun 07, 2016, 01:30:54 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cule 83
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Jun 07, 2016, 12:58:29 posle podne »

Molim vas da mi kazete da li je to sto ja radim ustvari dobro ili negde gresim, i sta bi mogao da unapredim.
Naime, pre nego sto sam krenuo u citavu pricu (dovodjenja sebe u formu), dobro sam se informisao o svemu (hrana trening suplementi)
I po nekom "iskustvu" koje sam nakupio na osnovu tih svih informacija (I jos po kojih saveta koje sam usput dobijao) stvari sam postavio ovako:
Godine 33, visina 200, tezina 100
Ishrana (trudim se da drzim na 2g proteina po kg telesne tezine na dan uz smanjeni unos slozenih UH)
Dorucak: uglavnom jaja, mladi sir, sunka, nekad corn flex (ili neke druge pahuljice) sa proteinom. ne jedem hleb, pekare itd.
Rucak: obavezno neko meso (gledam da to bude piletina ail ne uspem uvek), povrce bareno (ne krompir), dosta salate uglavnom kupus, bez hleba takodje.
vecera: riba piletina I opet povrce, I salate, cesto uzimam kisele krastavce, papriku ili tursiju.
Trening mi je obicno posle 8 h uvece tako da taj dan kad treniram vecera bude obrok posle treninga I kolicinski bude dosta veci obrok neko danima kad ne treniram
Slatko, grickalice, gazirano, “vocne sokove”,kafu sam skroz izbacio, uz unos vode od min 3 l dnevno uz 2-3 caja.
Trening:
3 x nedeljno : grudi triceps, pa dan odmora, ledja biceps dan odmora, rame noge, pa dva dana odmora
za svaku grupu radim najmanje 4 vezbe sa 8-10 ponavljanja, ne vise. Vezbe i redosled vezbi menjam svaki trening.
Ovaj program radim vec 6 meseci.
Od pre 20 dana ubacio sam I 7dana po 5km brzo hodanje (brzina oko 6,5km/h).
Suplementi:
protein whey- kad doruckujem pahuljice onda dodam pola merice 20g. Posle treninga obavezno 40g. Danima kad ne treninram ne uzimam.
assault black NO pre workout- 30 min pre svakog treninga u teretani. Danima kad mi je bas tesko (na poslu-kancelariski je posao), uzmem pola merice pre brzog hodanja.
l-glutamine: 5g  pre I posle treninga u teretani, I pre I posle brzog hodanja
testo rage D-AA: danima kad radim teretanu jednu mericu posle treninga, a danima kad ne idem, pola ujutru pola uvece

za ovih 6 meseci doveo sam formu u zavidno stanje poredeci sa stanjem "pre", ali imam osecaj da stagniram vec dva meseca.
Inace cilj mi je da povecam misicnu masu dodatno, a u isto vreme da skinem "slauf oko struka (koji nije strasan, ali remeti mi celokupnu sliku koju hocu da postignem).

Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 17 upita.