TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 09:05:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Preponska hernija  (Pročitano 1776 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Jun 24, 2016, 12:04:23 posle podne »

Zdravo, trenirao sam prije isao povremeno u teretanu u zadnjih 6-7 mjeseci ne treniram povremeno radim sa bucicama ali gornji dio, trbusnjake ne radim, trenutno nemam problema sa donjim dijelom stomaka jer se pazim i pretezno mirujem s tim da me znaju zaboliti tetive s vremena na vrijeme pogotovo iza koljena ili da mi utrni noga, trenutno se osjecam bolje, kontrola mi je za mjesec dana pa cu cekati misljenje hirurga i onda bi krenuo sa provodjenjem plana o jacanju donjeg dijela stomaka.
kontrola hirurga nije neophodna (za početak vežbanja po programu) i ne bi se trebalo ništa novo da se konstatuje na kontroli...
- potrebno je da postepeno po programu radiš jačanje mišića trbušnog zida...
- a kada budeš spreman da kreneš opet polako u teretani po programu...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Jun 24, 2016, 12:02:07 posle podne »

ovo su početne izometrijske vežbe za jačanje trbušnog zida...
- radi se statički zadržaj 10-15sec, 3 ponavljanja po vežbi...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Jun 24, 2016, 11:57:39 pre podne »

moraš paziti na naprezanja tj izbegavati naprezanja trbušnog zida da ne bi došlo do nastanka kile...
tj prvo dobro ojačati mišiće trbušnog zida pa onda se može i raditi nešto sa umerenim naprezanjem...
takodje, pri naprezanju - snaga ruku i drugih mišića koji utiču u nošenju teškog predmeta - rasterećuju trbušni zid....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Jun 24, 2016, 11:44:04 pre podne »

po onom ešto si mi napisao:
- prilikom povrede (kada si nosio teret) > opteretio si preponske(inginalne) otvore trbušnog zida tj mesta na kojima može doći do pojave kile (to su jedne od nekoliko slabih tački trbušnog zida na kojima postoji rizik za nastanak kile)
- to je posledica slabosti trbušnih mišića, koji predstavljaju zaštitu i podršku trbušnom zidu pri naprezanju (što jači trbušnjaci, to je manji rizik od nastanka kile)
- kila nije nastala, kanali su otvoreni - potrebno je jačanje mišića trbušnog zida
Sačuvana
Tonco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2016, 05:50:46 posle podne »

Zdravo, trenirao sam prije isao povremeno u teretanu u zadnjih 6-7 mjeseci ne treniram povremeno radim sa bucicama ali gornji dio, trbusnjake ne radim, trenutno nemam problema sa donjim dijelom stomaka jer se pazim i pretezno mirujem s tim da me znaju zaboliti tetive s vremena na vrijeme pogotovo iza koljena ili da mi utrni noga, trenutno se osjecam bolje, kontrola mi je za mjesec dana pa cu cekati misljenje hirurga i onda bi krenuo sa provodjenjem plana o jacanju donjeg dijela stomaka.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2016, 10:31:23 pre podne »

pogledaj txt o sportskoj kili
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/boli-vas-prepona-sportska-kila.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2016, 10:23:12 pre podne »

Dobro vecer doktore, trazeci na netu informacije o oporavku trbusnog zida to me odvelo na ovaj forum i vidim dosta korisnih stvari...
Ukratko prije 2- mjeseca mozda i malo vise sam prilikom nosenja tezeg tereta povrijedio prepone osjetio sam reci cu nelagodu u lijevoj preponi to se vremenom povuklo.
Nakon nekog vremena su mi se upalile tetive i imao bolove u donjem dijelu stomaka zavrsim u hitnoj pregledaju me kazu da nemam herniju dobijem injekciju i hajde kuci... i odmah sam se osjecao bolje sve kako treba.
Prije desetak dana opet nosio teret (nista posebno tesko) i osjetim nelagodu sl dan opet imao probleme donjim dijelom stomaka nelagoda tupa bol koju nisam mogao tacno locirati, otisao sam Hirurgu i u nalazu mi je navedeno:
"Fizikalni pregled:
Abdomen mekan ne osjetljiv peristalitka uredna, peritonealne s.ke nema

Oba inguinalna prstena prosirena za II ipo prst slabost zida prisutna, sigurnih znakova hernijacije i inkarceracije nema

Terapija ordinirana u ambulanti i uradjene intervencije:
Za sada nema indikaciju za urg. hir. tr

Dijagnoza
HIB incip. obs
"
Da li bi se mogao oporaviti ukoliko budem mirovao da se ne radi hirurski zahvat
nije za operaciju.... u bolnoj fazi je potrebno mirovanje, a posle jačanje trbušnog zida po pravilnom programu...
program možeš dobiti ovde na forumu...
- da li si radio nešto od fizičkih opterećenja/vežbi/treninga - kada je došlo do upale trbušnih mišića?
- da li trenutno ima bolova?
- gde su bolovi tačno lokalizovani?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2016, 10:19:38 pre podne »

pozdrav, dobrodošao na Pansport forum  :)
da li treniraš neki sport?
da li radiš neke vežbe - trbušnjake ili drugo....?
Sačuvana
Tonco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Jun 20, 2016, 01:57:08 posle podne »

Dobro vecer doktore, trazeci na netu informacije o oporavku trbusnog zida to me odvelo na ovaj forum i vidim dosta korisnih stvari...
Ukratko prije 2- mjeseca mozda i malo vise sam prilikom nosenja tezeg tereta povrijedio prepone osjetio sam reci cu nelagodu u lijevoj preponi to se vremenom povuklo.
Nakon nekog vremena su mi se upalile tetive i imao bolove u donjem dijelu stomaka zavrsim u hitnoj pregledaju me kazu da nemam herniju dobijem injekciju i hajde kuci... i odmah sam se osjecao bolje sve kako treba.
Prije desetak dana opet nosio teret (nista posebno tesko) i osjetim nelagodu sl dan opet imao probleme donjim dijelom stomaka nelagoda tupa bol koju nisam mogao tacno locirati, otisao sam Hirurgu i u nalazu mi je navedeno:
"Fizikalni pregled:
Abdomen mekan ne osjetljiv peristalitka uredna, peritonealne s.ke nema

Oba inguinalna prstena prosirena za II ipo prst slabost zida prisutna, sigurnih znakova hernijacije i inkarceracije nema

Terapija ordinirana u ambulanti i uradjene intervencije:
Za sada nema indikaciju za urg. hir. tr

Dijagnoza
HIB incip. obs
"
Da li bi se mogao oporaviti ukoliko budem mirovao da se ne radi hirurski zahvat
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 17 upita.