TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 03:44:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Presecanje u kolenu  (Pročitano 3117 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Jun 27, 2016, 10:17:19 posle podne »

bolji je efekat lioton/hepatrombin gela - ima drugačiji sastav i deluje drugim mehanizmima...
Sačuvana
Kompany4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #16 poslato: Jun 25, 2016, 06:20:35 posle podne »

da li boli koleno u miru? Koleno u miru ne boli

- pri hodu po stepenicama? Ne boli me pri hodu po stepenicama

- u čučnju, klečanju? U cucnju me boli tj preseca u koleno kad se podizem iz cucnja gore kao sto sam i dole opisao to presecanje osecam samo kad se podizem iz cucnja ili kad radim iskorak pa krenem da se podigne tad osetim to presecanje u kolenu, u klecenju me takodje ne boli.

- pri svakodnevnim pokretima? Ne boli me

- na treningu nogu? Kao i gore sto sam napisao kad radim cucanj i iskorak pri podizanju dolazi do presecanja u kolenu, da napomenem samo to nije ona dugotrajna bol nego presece na 1 sekund i posle bude sve ok, ali tad kad presece zna da bude neugodno, nije to sad neka jaka bol neznam ti ni ja sta da me boli da nmg da hodam da imam otok i to nego jednostavno osecam to presecanje, pa reko bolje da se to sanira sto pre nego da se zapusti i bude jos gore.
 
I jos jedno pitanje sto se tice one dole dve kreme hepatrombin i lioton gel je moze umesto njih deep relief posto ovaj gel vec imam?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Jun 25, 2016, 05:09:44 posle podne »

potrebno je rasterećenje kolena za početak - da se rastereti, odmori hrskavica čašice (koja je iritirana...)...
- sedenje sa ispravljanim nogama
- izbegavati stepenice
- izbegavati čučanje, klečanje
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Jun 25, 2016, 05:07:57 posle podne »

da li boli koleno u miru?
- pri hodu po stepenicama?
- u čučnju, klečanju?
- pri svakodnevnim pokretima?
- na treningu nogu?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Jun 25, 2016, 05:06:58 posle podne »

Pa znaci da radim na vezbama za jacanje kvadricepsa redovno istezanje kvadricepsa, zadnje loze i lista po 2-3 minuta. Jel trebam da hladim koleno po 3 puta na dan po 7-8 minuta ?
napisaću ti program šta da radiš...
- ako ima bola > led 5min u predelu bola (npr grašak iz zamrzivača oko čašice), posle leda utrljaš Lioton/hepatrombin gel (može i Nodol krem...)
Sačuvana
Kompany4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #12 poslato: Jun 24, 2016, 02:04:05 posle podne »

Pa znaci da radim na vezbama za jacanje kvadricepsa redovno istezanje kvadricepsa, zadnje loze i lista po 2-3 minuta. Jel trebam da hladim koleno po 3 puta na dan po 7-8 minuta ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Jun 24, 2016, 01:00:49 posle podne »

Koji su uzroci PFPS?
Pri pokretima savijanja i opružanja kolena, veći broj struktura u zglobu kolena učestvuje u stabilizaciji čašice i odgovorno je za njenu pravilnu poziciji pri kretanju po interkondilarnom žlebu  na butnoj kosti (intercondilar groove). Ukoliko je neka od ovih struktura zategnuta ili slabija, dolazi do loše pozicije čašice. Uzroci lateralne pozicije čašice su: zategnutost iliotibijalne trake, lateralnog vastusa, lateralnog retinakuluma kolena ili slabost medijalnog vastusa kvadricepsa. Zategnute strukture povlače čašicu upolje, dok slabije razvijeni unutrašnji vastus kvadricepsa nedovoljno povlači čašicu ka unutra. Posledica je nepravilno kretanje čašice po interkondilarnom žlebu.
Za stabilizaciju čašice najvažnija je snaga kvadricepsa, posebno medijalnog vastusa. Svojom kontrakcijom ovaj mišić direktno kontroliše kretanje čašice. Snaga i fleksibilnost mišića rotatora kuka je takodje važna. Rotatori zgloba kuka kontrolišu pokrete butne kosti, a preko nje utiču na pravilan položaj čašice kolena. Ne treba zanemariti ni ulogu stopala u pokretima u zglobu kolena. Stopalo predstavlja oslonac noge na podlozi, a promena položaja stopala menja položaj struktura u zglobu kolena i kuka. Izražena pronacija (uvrtanje) stopala dovodi do nepravilnog kretanja čašice.
PFPS se često naziva i  hondromalacija patele. Ovo stanje podrazumeva oštećenje hrskavice zadnje strane čašice, koja je u kontaktu sa femoralnim žlebom. Hodromalacija predstavlja posledicu PFPS, iako postoje i drugi faktori koji mogu dovesti do ovog stanja.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Jun 24, 2016, 12:54:27 posle podne »

Doktore jel ste procitali odgovore dole na vasa pitanja jel ima te neki savet sta bi moglo da bude?
jesam  :)
- po onome što si napisao - radi se o bolnm sindromj čašice kolena (PFPS patelo-femoral pain sy)
tj iritacija hrskavice čašice kolena...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/bolni-sindrom-aice-kolena-pfps.html
Sačuvana
Kompany4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #9 poslato: Jun 23, 2016, 03:01:22 posle podne »

Doktore jel ste procitali odgovore dole na vasa pitanja jel ima te neki savet sta bi moglo da bude?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Jun 23, 2016, 09:17:49 pre podne »

Jovane zamolio bih te da ne upadas u temu kao padobranac i da ne postavljas pitanje na dva mesta, lepo otovri svoju temu i postavi pitanje, a ne da upadas ovako !!!
:)
Sačuvana
Kompany4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #7 poslato: Jun 22, 2016, 01:02:11 posle podne »

Jovane zamolio bih te da ne upadas u temu kao padobranac i da ne postavljas pitanje na dva mesta, lepo otovri svoju temu i postavi pitanje, a ne da upadas ovako !!!
Sačuvana
jova93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2016, 12:34:54 posle podne »

Postovani, potreban mi je savet jer vec 2-3nedelje osecam cudnu bol iza kolena. Povreda je nastala prilikom vezbanja na takozvanoj spravi 'gladijator', radio sam noge, ali ne butne misice, nego sam okrenut telom prema gladijatoru proturio desnu nogu izmedju 'sipki' za vezbe nogu i vukao u nazad (opterecenje je bilo vece), da napomenem da sam laik po pitanju teretane, i da vezbam svega nekih 2 meseca, ali pretpostavljam da sam radio vezbu za listove nogu, medjutim osetio sam jako zatezanje i pored toga vukao na silu.. Dan nakon toga i evo sad vec 2-3 nedelje osecam cudnu bol iza kolena, meni se cini kao da sam istegao neke zile. Sto se tice simptoma najlakse bih opisao da bol osecam NAJVISE prilikom skidanja patika, dakle kad treba da je svucem sa desne noge levom nogom, takodje kada pomeram desnu nogu levo-desno oseti se bol, a dok setam recimo ne osecam nikakvu bol. Samo mi recite da li je neka ozbiljna povreda? Mazao sam 'biofreeze' iza kolena, ali nemam osecaj kao da mi je pomogao. Takodje kada potrcim i jako se oslonim na desnu nogu tek tada osetim bol. Ali ponovaljam najupecatljivija je kad skidam patiku. Molim vas za pomoc. Hvala unapred.
Sačuvana
Kompany4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2016, 12:31:19 posle podne »

Pozdrav doktore, Radim vezbe istezanja uvek posle treninga nogu ali ja sam radio istezanje zadrzim po 15-20 sekundi a procitao sam nekoliko vasih postova ovde i vidim da sam trebao mnogo duze da istezem po minut-dva sto nisam radio. Sto se tice kilaza cucanj radim sa 80, 85 kila obicno idem progresivno 60,70,80,85 , noznu ekstenziju radim sa 40kg i fleksiju radim sa 50kg , rumunsko mrtvo za zadnju lozu blago savijena kolena sa 70-80 kila, iskorak sa bucicama sa 10,12 i 15 kila. Sto se tice bola u kolenu ne boli me na dodir , ne boli me u miru. Provalio sam da se to presecanje javlja kad krenem da se podizem iz cucnja kad se spustam ne boli nista a kad krenem da se podignem onda se javlja to presecanje ali ne javlja se stalno, naprimer kad uradim jedno 10-12 ponavljanaj presece me jednom ili dva puta u toku serije to presecanje se javlja sa prednje strane kolena, desi se naprimer kad duze sedim na stolici i krenem da ustanem i onda me presece, nikad ranije nisam imao ozbiljniju povredu kolena.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2016, 10:54:07 pre podne »

- da li ima bola pri svakodnevnim pokretima?
-da li ima bola u miru, na dodir?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2016, 10:53:18 pre podne »

- sa kojim težinama radiš noge?
- da li radiš ISTEZANJA posle treninga nogu (kvadriceps, zadnja loža, listovi...)?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.