TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:47:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: artroza kolena i sinovitis  (Pročitano 12656 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #46 poslato: Jul 27, 2016, 09:45:49 pre podne »

... Ocajno stanje me tera na ocajne mere. Citao sam neke knjige (Malahov ,Ginter...) o dugotrajnom gladovanju (3-6 nedelja na vodi). Mislite li da je to suludo???
očaj nikada nije rešenje, iz očaja nikada ništa dobro nije učinjeno (očaj predstavlja nerazum...)
- post je jedno (ima drugi smisao) u odnosu na gladovanje....
- ne vidim šta bi nejedenje popravilo u stanju i gradji zgloba, struktura, hrskavici, kvalitetu sinovijalne tečnosti u zglobu...
- post na vodi je nešto drugo...
------------------
- drugo je zdrava ishrana, koja predstavlja izbalansirani unos različitih gradivnih materija + izbegavanje unošenja gluposti i "smeća" koje su proizvod naše civilizacije, a puni su otrova i puni su ih marketi...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #45 poslato: Jul 26, 2016, 10:53:23 posle podne »

bol i otok se javljaju u gonartrotičnom kolenu - posle jačeg opterećenja koje iritra oštećeno koleno...
(hod po usponu, stepenice, čučanje, klečanje...  bicikliranje po usponu...)
Sačuvana
hogarstrasni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #44 poslato: Jul 23, 2016, 07:23:56 posle podne »

Iskren da budem prilicno sam ocajan.Oba kolena su dosta ostecena i od upale sinovije (ovog desnog, navodno zdravijeg) nisam u stanju bez steznika da predjem ni 100m.Ujedno pocinjem da osecam i bolove u desnom kuku. Ocajno stanje me tera na ocajne mere. Citao sam neke knjige (Malahov ,Ginter...) o dugotrajnom gladovanju (3-6 nedelja na vodi). Mislite li da je to suludo???
Sačuvana
hogarstrasni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #43 poslato: Jul 23, 2016, 07:15:28 posle podne »

važno mi je da znam - na početku lečenja:
 - koliko možete da privučete stopalo prema zadnjici (kadas e javljaju tegobe u kolenu)?

Nemam nekih problema prilikom povlacenja kolena ka zadnjici. Problem mi je ukoliko drzim ispruzenu nogu (npr pri lezanju ili ako podignem nogu na stolicu a sedim na drugoj stolici) nakon kratkog vremena me jako zaboli koleno i moram ga polako vracati

p.s. hvala na zaista iscrpnom opisu vezbi
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #42 poslato: Jul 13, 2016, 10:54:39 posle podne »

važno mi je da znam - na početku lečenja:
 - koliko možete da privučete stopalo prema zadnjici (kadas e javljaju tegobe u kolenu)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #41 poslato: Jul 13, 2016, 10:42:39 posle podne »

Saveti za istezanje
izvodi se tako što se zauzme položaj krajnjeg obima pokreta koji dozvoljava muskulatura u odreĂ°enom zglobu i taj položaj se zadržava odreĂ°eno vreme. Istezanje se radi postepeno, nikada na cimanje, zauzima se položaj do kojeg je pokret moguć bez zatezanja. Položaj se zadržava 45-60 sekundi, zatim se produbljuje za 2-3cm i to se ponavlja nekoliko puta. Tokom statičkog istezanja potrebno je obratiti pažnju na disanje, jer je relaksacija mišića direktno povezana sa relaksacijom disanja. Važno je da se sve vežbe rade ispod grance bola. Bol je uvek signal koji refleksno dovodi do grča mišića, što onemogućava dalju relaksaciju. Statičko istezanje se izvodi sporo, a krajnji položaj se zadržava oko 45 sekundi. Prednost statičkog istezanja je minimalan rizik od povreĂ°ivanja.
Pre početka vežbi istezanja neophodo je zagrevanje. Zagrevanjem se podiže temperatura tkiva koje se isteže, povećava se prokrvljenost, elastičnost. Istezanje se izvodi postepeno. Potrebno je istegnuti sve mišiće uključene u sportsku aktivnost, kao i glavne mišiće trupa i velike grupe mišića.
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/vebe-istezanja-za-noge.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Jul 13, 2016, 10:34:04 posle podne »

posle vežbi bi trebalo da radite istezanja
- zadnja loža (prava kolena, nije važno koliko se spustite - do osećaja zatezanja)
- butni mišić (kvadriceps)
- listovi
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Jul 13, 2016, 10:28:07 posle podne »

ovo je dobra vežba - bočno podizanje prave noge, 10-15ponavljanja, 3 serije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Jul 13, 2016, 04:30:23 posle podne »

ovo su dobre vežbe za vas - statički zadržaj 10-15sec, 3 ponavljanja po vežbi
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: Jul 13, 2016, 04:23:12 posle podne »

na prvoj slici je jastuk ispod noge - to bi trebalo da bude urolan peškir, koji vas primorava da ispravite nogu stežući butni mišić...
( ležeći umotani peškir pod koleno > ispravljanje kolena 180 stepeni (15ak sek), 3-5 ponavljanja)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #36 poslato: Jul 13, 2016, 04:19:09 posle podne »

Kako je sa biciklom? Mogu li rekreativno voziti bicikl?
bicikl je dobar - samo da je na malom opterećenju (pedala) "stepen prenosa"
- takodje, ne voženje uspona
- visina sica - noga u donjem položaju treba da je opružena u kolenu 180 stepeni
(vožnja bicikla ne treba da izaziva bol i da pogoršava stanje kolena)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Jul 13, 2016, 04:17:12 posle podne »

I na kraju najvaznije pitanje. Vredi li artroskopski ocistiti i ostrugati ili bi to samo pogorsalo i ubrazalo problem?
ne žurite sa artroskopijom, smatram da prvo treba da probate da odradite program koji ću vam dati...
Sačuvana
hogarstrasni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #34 poslato: Jul 13, 2016, 09:54:45 pre podne »

I na kraju najvaznije pitanje. Vredi li artroskopski ocistiti i ostrugati ili bi to samo pogorsalo i ubrazalo problem?
Sačuvana
hogarstrasni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #33 poslato: Jul 12, 2016, 02:06:11 posle podne »

Kako je sa biciklom? Mogu li rekreativno voziti bicikl?
Sačuvana
hogarstrasni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #32 poslato: Jul 12, 2016, 01:06:03 posle podne »

treba da radite ove vežbe ( statički zadržaj 10-15sec) - vežbe za jačanje butnog mišića (kvadricepsa)
- ležeći umotani peškir pod koleno > ispravljanje kolena 180 stepeni (15ak sek), 3 ponavljanja
- ležeći podizanje prave noge, 15ak ponavljanja
- sedeći zadržaj noga u kolenu 180 stepeni (15ak sek)

Vezbe koje ste mi dali se odnose na slike (za stolicu i podizanje noge), jedino ovo sa peskirom mi nije potpuno jasno.Postoji li neka slika.

P.S. Zaista vam se iskreno zahvaljujem na nesebicnom trudu i ulozenom vremenu.Svakako bih voleo da vas posetim ukoliko primate pacijente.Ukoliko je to moguce posaljite mi broj telefona na majl radi zakazivanja termina.
Srdacan pozdrav
Vladan
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.