TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 01:09:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pilonidalna cista ??  (Pročitano 7478 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Jul 16, 2016, 01:17:06 posle podne »

Otoka i nema bas ali crvenilo da i svrbi po malo...sedim duze da....mazem faktu mast trenutno i malo je kao lakse ali cim duze sedim ili se oznojim pocne da svrbi i pojavi se gnoj (primeti se zuta mrlja na cegama)...to je dosta mali svrab ali je prisutan, bola skoro da i nema i ne curi previse, vrlo malo.
Inace to kod mene nije bas na vrhu trticne koste vec dole nize pa me znaima moze li nesto drugo da bude u pitanju?
kad imaš gnoj nije za faktu već za gentamicin ili najbolje čišćenje hidrogen + povidon jod (možda i najbolje u tvom slučaju)...
kad se smiri - flogocid mast...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Jul 16, 2016, 01:15:05 posle podne »

okej, hvala. jel može to za nekih nedelju dana da zaraste?
flogocid bitno ubrzava zarastanje, iz tog razloga sam ti napisao.....
jedino rana mora biti suva, bez sekrecije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Jul 16, 2016, 12:57:21 posle podne »

JA nemam nikakvih problema, ili vrlo malo, ponekad bol osjetim ako duze sjedim. Ali zato kad odradim cucnjeve upali mi se ne mogu mrdnut.
probaj da mažeš flogocid mast....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Jul 16, 2016, 12:56:31 posle podne »

kada rana bude suva možeš koristiti flogocid mast - za brže zarastanje...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Jul 16, 2016, 12:46:30 posle podne »

i najvažnije pitanje... da li smem da treniram (teretana)?
napravi pauzu u treningu dok imaš ranu, tj do kontrole i dok ne zaraste rana...
tako je bolje iz više razloga....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Jul 16, 2016, 12:45:21 posle podne »

hvala na odgovoru... ništa nisam dobio, idem u ponedeljak na kontrolu pa videćemo
rekli su mi u slanoj vodi da sedim oko pola sata sutra..
i još jedno pitanje, jel treba da držim gazu na tom mestu u toku dana ili ne moram više?
ok, suština je da se rana očisti...
gazu možeš držati preko da zaštitiš i ranu i veš od prljanja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Jul 15, 2016, 09:05:45 posle podne »

da li si dobio neki antibiotik da piješ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Jul 15, 2016, 09:04:40 posle podne »

Da.. meni su rekli sad za jesen da probam da operišem, ali mi nije jasno zašto U OVOM STANJU ne operišu odmah.. zašto čekati?!
Jesen kad doĂ°e kreće mi faksi i ima boga oca da ispropuštam, to mi ne ide u prilog
Meni do sada nije curilo ali eto... izbušili su ga pa ne znam, rekoše mi da sedim u slanoj vodi malo sutradan. Sad mi je gaza i dalje na rani već od jutros. Jel i tebi tako bilo?
izlečenje pilonidalne ciste predstavlja hirurško isecanje u celosti... (da se ne bi vratila...)
- kada je pod upalom (postoji nakupina gnoja/apsces) > ne opriše se. operacija se radi kada je se upala smiri... takodje, letnji meseci se obično izbegavaju za operacije zbog znojenje i vrućina, infekcija...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Jul 15, 2016, 09:00:15 posle podne »

PeĂ°a, ako mogu i ja da se ubacim ovde. Evo pre sat vremena sam došao od hirurga, bocnuli su mi tu cistu ili šta god da je, iscurio gnoj i nosim flaster na tom mestu. Rekli su da može da se vrati sve dok se ne operiše i idem u ponedeljak na kontrolu. TakoĂ°e su mi rekli da TREBA da sedim i ležim na leĂ°ima da bi to navodno brže izašlo, taj gnoj, a meni je čudno jer svi preporučuju da se NE sedi. Šta misliš o tome?
kad je već uradjena incizija (otovrena cista) - onda je bolje da se drenira tj prazni > iz tog razloga se savetuje sedenje/ležanje...
- sedenje se izbegava kada postoji rizika da se razvije cista tj u početnoj fazi (da se smanji iritacija tog mesta)...
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #11 poslato: Jul 15, 2016, 04:36:37 posle podne »

JA nemam nikakvih problema, ili vrlo malo, ponekad bol osjetim ako duze sjedim. Ali zato kad odradim cucnjeve upali mi se ne mogu mrdnut.
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #10 poslato: Jul 15, 2016, 04:17:47 posle podne »

I ja sam prije 3 godine bio na inciziju kao ti. Recnuli mi da gnoj izadje i preporuka je bila da lezim na ledja jer pritiskas ranu i tako se drenira... Mene otece sa vremena na vrijeme. I htio sam da je operisem ove zime i podjem kod hirurga i on mi kaze da necemo operisat jer mi se nisu pojavili kanali iz kojih curi gnoj, ali da cu vjerovatno morat da je operisem. Pa kad pocne da mi curi gnoj, tj. kad se ti kanali pojave, da dodjem. Boga molim svaki dan da ne budem morao na operaciju. :)
To su muke...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Jul 15, 2016, 10:58:19 pre podne »

да ли си пробао антибиотску маст, пилинг пешкиром, хлађење ледом, избегавање седења...
- каква је ситуација тренутно? (побољшање?)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Jul 15, 2016, 10:41:16 pre podne »

da li je ovo lokalizacija problema?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jul 03, 2016, 03:28:18 posle podne »

Pre bih rekao da je problem "uzročnosti" nešto drugačiji...

Tu je teorija urasle dlake, tokom perioda dugotrajnog sedenja. Prekomerno znojenje može da bude faktor rizika za pojavu ovog stanja. U SAD-u, ovo stanje se nazivalo bolest sedišta Džipa (jeep seat disease), jer su vojnici tokom dugih vožnji razvijali pilonidalni apsces.

A tu su i teorije koje govore o tome da prilikom embrionalnog razvoja, dolazi do zaostatka delova primitivne notohorde u koži ove regije, pa kada dodje do nagomilavanja mrtvih ćelija i ostataka kože i dlaka, formira se zapaljenje...

Sve u svemu ispoštuj date preporuke, a i pregled hirurga...
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #6 poslato: Jul 02, 2016, 10:02:04 pre podne »

Prvi put sam primetio cini mi se u februaru ove god ali tada nije bilo ovako. Mozda je malo svrbelo osecalo se na dodir da ima neka blaga izbocina i slicno i u medjuvremenu nisam imao problema, povremeno se javi svrab ali nista znacajno. Od kako su krenule vrucine svrab je sve cesci i da napomenem da sam imao spoljasne hemoroide pre god i po dana i da je mesecima sve bilo ok dok pre mozda 2-3 ned nisam primetio ponovno javljanje hemoroida (oseca se na dodir da su prisutni ali veoma malo) i nekako se bas u tom trenutku i pojavio taj svrab i problem koji sam ovde predstavio.
Za hemoroide sam koristio faktu mast ranije i pomogao mi je pa sam nastavio to i sada....jel postoji mogucnost da sam tom mascu iziritirao taj deo pa me zato svrbi i zato ima crvenila?? U pon definitivno idem kod doktora....
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.