TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395018 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 02:24:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pilonidalna cista ??  (Pročitano 7471 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Jul 02, 2016, 09:45:16 pre podne »

Otoka i nema bas ali crvenilo da i svrbi po malo...sedim duze da....mazem faktu mast trenutno i malo je kao lakse ali cim duze sedim ili se oznojim pocne da svrbi i pojavi se gnoj (primeti se zuta mrlja na cegama)...to je dosta mali svrab ali je prisutan, bola skoro da i nema i ne curi previse, vrlo malo.
Inace to kod mene nije bas na vrhu trticne koste vec dole nize pa me znaima moze li nesto drugo da bude u pitanju?
to je lokalizacija izmedju gluteusa - u okolini čmara (lokalizacija nije baš lepa, ali moramo da preciziramo...)
- nikada ranije to nije bilo...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2016, 09:43:23 pre podne »

Do danas sam osecao blagu svrab ali sad mi se pojavio i gnoj u predelu trticne gosti pa me zanima da li taj pocetni stadijum zahteva hirurski zahvat ili moze da se leci u kucnoj varijanti ?? Bas je odjednom postalo nezgodno ne znam sta da radim.....da li bi u ovoj najranijoj fazi hirurski zahvat bio uspesniji i oporavak trajao krace??
povidon jod i gentamicin mast treba primeniti lokalno
... može se prvo očistiti vatom sa hidrogenom, pa natopiti vatom sa jodom - 3x na dan to ponoviti...
2x na dan gentamicin mast (pre spavanja i ujutru posle toalete hidrogen/povidon 2h kasnije...)
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2016, 08:57:04 pre podne »

Otoka i nema bas ali crvenilo da i svrbi po malo...sedim duze da....mazem faktu mast trenutno i malo je kao lakse ali cim duze sedim ili se oznojim pocne da svrbi i pojavi se gnoj (primeti se zuta mrlja na cegama)...to je dosta mali svrab ali je prisutan, bola skoro da i nema i ne curi previse, vrlo malo.
Inace to kod mene nije bas na vrhu trticne koste vec dole nize pa me znaima moze li nesto drugo da bude u pitanju?
« Poslednja izmena: Jul 02, 2016, 09:04:36 pre podne od strane lonewolf » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jul 01, 2016, 11:38:06 posle podne »

Dakle, prisutan otok, crvenilo?

Da li duže sediš?

Smatram da bi trebalo da posetiš hirurga...jer hirurška intervancija jedina može da dovede do potpunog izlečenja...

Naravno tu su i neke preventivne mere...

- izbegavati duže sedenje i / ili menjati češće položaj pri sedenju...
- postoji preporuka da se uklone dlake u tom predelu( depilacija )
- piling tog dela tela (donja ledja) peškirom posle kupanja
- posle toga namazati neku hidratntnu kremu
- u slučaju crvenila tj. upale mogu pomoći i gentamicin ili hidrociklin mast( namazati 2 x na dan)...

U slučaju pojave akutnog apscesa(gnojna infekcija)  to zahteva hitan hirurški zahvat, a hronični sinus obično stvara stalne tegobe kod obolelih i neophodno je hirurški ga zbrinuti. Akutni apsces se zbrinjava hirurški, incizijom i pražnjenjem abscesne kolekcije uz ispiranje i drenažu. Hronični sinus zahteva isecanje obolelog mesta sa ostavljanjem rane da zarasta spontano (ova procedura ima manji stepen recidiva, ali zahteva dugotrajno zarastanje i previjanje) ili se rana različitim hirurškim tehnikama ušije (ova procedura ima nešto veći stepen infekcije rane i kasnijeg recidiva, ali je post-operativni period kraći). Postoperativno je neophodna redovna depilacija te regije uz pojačane higijenske mere.


Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #1 poslato: Jul 01, 2016, 02:55:26 posle podne »

Do danas sam osecao blagu svrab ali sad mi se pojavio i gnoj u predelu trticne gosti pa me zanima da li taj pocetni stadijum zahteva hirurski zahvat ili moze da se leci u kucnoj varijanti ?? Bas je odjednom postalo nezgodno ne znam sta da radim.....da li bi u ovoj najranijoj fazi hirurski zahvat bio uspesniji i oporavak trajao krace??
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.