TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:23:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saveti i preporuke za plan treninga  (Pročitano 11190 puta)
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #29 poslato: Avgust 23, 2016, 03:03:43 posle podne »

Plan kao plan ok ali to 4*10 mi tako bode oci....zasto striktno 10ponavljanja???
Sačuvana
Tryndamere
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #28 poslato: Avgust 23, 2016, 02:20:45 posle podne »

Pokusaj plana za grudi i triceps:
1. Bench press 4x10
2. Kosi bench press 4x10
3. Propadanja 4x10
4. Razvlacenja sa bucicama 4x10

1. Uski bench 3x10
2. Triceps ekstenzija 3x10
3. Opruzanja podlaktice 3x10
 
Sta mislite?
Sačuvana
Tryndamere
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #27 poslato: Avgust 21, 2016, 03:31:36 posle podne »

Kruzni trening (lat, shoulder press, chest press, leg press, cable row) 4 serije 12 ponavljanja, posle toga trbusnjaci hiperekstenzija 3 serije 10 ponavljanja. Prvi mesec u teretani, ostao mi je jos jedan trening da odradim.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #26 poslato: Avgust 21, 2016, 03:02:39 posle podne »

Kako si trenirao do sad ?
Složene vežbe su višezglobne i angažuju veći broj mišića, uglavnom je to jedna velika i više manjih mišićnih grupa. Kod izolacionih vežbi samo ime ti govori da vrše izolaciju jedne mišićne grupe.
Sačuvana
Tryndamere
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #25 poslato: Avgust 21, 2016, 02:23:50 posle podne »

Kako da prepoznam razliku izmedju osnovnih i izolacionih vezbi. Jel izolaciona kad radi samo jedan misic? Koliko mi treba osnovni i koliko izolacionih? Nasao sam na jednoj starijoj temi pdf knjigu Anatomija treninga snage ali ne znam koje vezbe da izaberem? Da li su tri dana nedeljno dovoljna za dalje ili treba da idem cesce (bice problem kad krene fax od oktobra)?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Avgust 21, 2016, 02:13:20 posle podne »

U teretanu idem 4 dana pa jedan dan odmor a kardio planiram da radim 3 puta. Jednom kada admaram a dva puta pre treninga

I pored duže prepiske i dalje nam nisi odgovorio šta su ti ciljevi?

Pratiš li puls u toku kardio treninga?

Šta podrazumevaš pod trčanjem? HIIT( sprintevi, "deonice")...džoging? Trajanje?

Malo više informacija moliću...u tvom je interesu!

Btw...kad odmaraš od treninga "odmaraj", daj svom telu vremena za "odmor i oporavak", dakle, 2 puta nedeljno potpuni odmor od treninga...ipak, cilj nam nije pretreniranost!

Sačuvana
dzolja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #23 poslato: Avgust 21, 2016, 01:04:10 posle podne »

U teretanu idem 4 dana pa jedan dan odmor a kardio planiram da radim 3 puta. Jednom kada admaram a dva puta pre treninga
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Avgust 20, 2016, 09:52:25 posle podne »

Ja idem ujutru u teretanu pa da li bi bilo u redu ako rano ujutru dok jos ne jedem na prazan stomak idem na trcanje pa nakon doga jedem i jedan sat posle obroka odem u teretanu

Pa sad...ima preporuka da je kardio ujutru "na prazan želudac" dobro rešenje, ako je cilj redukcija masnih naslaga...ali nekada previše kardio pre treninga sa opterećenjem može umanjiti "trenažni potencijal"?  ;)

Tako da probaj... ::)

Btw...ako je cilj redukcija masnih naslaga, opet se vraćamo na priču "o deficitu"...deficit "na račun treninga" je deficit bilo da je postignut ujutru ili popodne...ili uveče... ;)

Mada ima preporuka da se kardio može ubaciti i posle treninga sa opterećenjem...

Planiraš HIIT? Sprintevi? Praćenje pulsa?

A koliko puta nedeljno planiraš kardio? A koliko puta trening sa opterećenjem...? Možeš čak i 1 dan raditi samo kardio, 1 dan samo trening sa opterećenjem...

Što nam više informacija daš o svojim ciljevima, ishrani, treningu, suplementima, zdravstvenom stanju, to će naše smernice biti "preciznije" i "delotvornije"...  ;)
Sačuvana
dzolja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #21 poslato: Avgust 20, 2016, 09:34:20 posle podne »

Ja idem ujutru u teretanu pa da li bi bilo u redu ako rano ujutru dok jos ne jedem na prazan stomak idem na trcanje pa nakon doga jedem i jedan sat posle obroka odem u teretanu
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #20 poslato: Avgust 20, 2016, 09:36:50 pre podne »

Čini mi se da Bakić često vrti priču o telesnim tipovima i zato se dosta početnika uhvati za to....
Kao što je Slaviša rekao kardio trening ima uticaja i na naše zdrvlje i donosi dosta koristi, ako su ti ishrana i trening sa opterećenjem dobro organizovani ne bi trebao da se bojiš kardio treninga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Avgust 20, 2016, 02:48:33 pre podne »

Negde sam procitao da ektomorfi treba da izbegavaju kardio...

Većina mršavih momaka, često propuste na polju ishrane i treninga pravdaju "ektomorfizmom"...  ;)

Uradite sve što je do vas - trening, "clean" ishrana, odmor, bazična suplementacija...dajte svom telu vremena za promene...a manje se opterećujte telesnim tipovima...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Avgust 20, 2016, 02:46:15 pre podne »

Da li cu brze povecati noge ako uz vezbi u teretani dodam i trcanje ili cu tako samo da smrsam

Eh...u osnovi mršavljenja je tzv. pravilo deficita - potrošnja( kroz trening i restrikcije u ishrani) veća od unosa...

Samo trčanje ima niz benefita za naše zdravlje, ali svaka krajnost će nas uvesti u zonu deficita...a tu su i hormoni stresa...

Obično je kod većine problem - nedovoljno stimulativan treninga sa opterećenjem, kao i loša koncipirana ishrana...

Dakle, dobro formulisan plan treninga( za sve mišićne partije, pa i noge), kvalitetna ishrana i bazična suplementacija da isprate trenažne napore, kao i dovoljno odmora( izmeĂ°u dva treninga + kvalitetna noćni san)...i noge će rasti...sa ili bez trčanja...

Naravno bitan je i tempo( zona pulsa...HIIT...), učestalost, trajanje "trčanja"...

Daa, kardio niskog intenziteta može imati i niz benefita i u periodu "rada na masi", OBAVEZNO PROČITAJ... http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/poveanje-miine-mase-i-kardio.html
 
Sačuvana
Tryndamere
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #17 poslato: Avgust 20, 2016, 01:15:05 pre podne »

Negde sam procitao da ektomorfi treba da izbegavaju kardio...
Sačuvana
dzolja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #16 poslato: Avgust 19, 2016, 11:45:44 posle podne »

Da li cu brze povecati noge ako uz vezbi u teretani dodam i trcanje ili cu tako samo da smrsam
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Avgust 18, 2016, 11:51:08 posle podne »

Moj savet bi bio da akcentuješ na ovsene pahuljice, pirinač, krompir...uz obroke dodaj salate od vlaknastog povrća...

Od testenina, da, kao i svuda oznako "integralno"...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 17 upita.