TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394948 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 10:26:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc sa ishranom  (Pročitano 10866 puta)
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #50 poslato: Novembar 23, 2016, 01:30:39 posle podne »

Kao što stalno ističem - daj vremena svom telu da se menja...ne bavimo se predviĂ°anjima i hipotetikom...prati svoje telo...ogledalo , obimi, prirast na "snazi, masi"...telesnoj masti...pa u skladu sa tim menjaj...dakle, za početak savladajmo i usvojimo osnove, istrajmo "na pravom putu"...a vremenom , "u hodu" menjajmo neke stvari( finese)...

Naravno ne idi u krajnost...merenja, premeravanja, "zagledanja", radi na npr. 3 nedelje da bi efekat "bio vidljiv"...bez opsesivnost...kako to neko reče..."nije život bodibilding"...  ;)

Obrati pažnju i na dovoljno zdravih masti...kvalitetan san, dovoljno odmora izmeĂ°u dva treninga i tajming istog...

Da, da ne ocekujem nista preko noci, napisao sam vec da mi je najvaznije da zivim "Zdrav zivot" jer se pored ucenja na faksu sve svelo na junk food i slicno...Resio sam to da promenim, nije mi toliko cilj da se "nabildujem" imam neke zamisli koje bi bilo lepo da se pretvore u realnost ali i ako do toga ne dodje, ne ocajavam...Ne zurim, lepo mi je ovako...Sto se odmora tice savetovacu se sa kolegom iz dela za treninge....Kao sto vec jesam, a sto se tice ishrane i suplemenata sa vama...Procitah i da ste doktor tako da mi dodatno znace vasi saveti zbog problema koji imam....Ovi dodaci ishrani mi sada vec deluju previse, nadam se da su u granicama normalnog zbog toga sam vam pisao i pitao da li ovo sto sam naveo odgovara i da li bi menjali nesto :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #49 poslato: Novembar 23, 2016, 01:26:43 posle podne »

Kao što stalno ističem - daj vremena svom telu da se menja...ne bavimo se predviĂ°anjima i hipotetikom...prati svoje telo...ogledalo , obimi, prirast na "snazi, masi"...telesnoj masti...pa u skladu sa tim menjaj...dakle, za početak savladajmo i usvojimo osnove, istrajmo "na pravom putu"...a vremenom , "u hodu" menjajmo neke stvari( finese)...

Naravno ne idi u krajnost...merenja, premeravanja, "zagledanja", radi na npr. 3 nedelje da bi efekat "bio vidljiv"...bez opsesivnost...kako to neko reče..."nije život bodibilding"...  ;)

Obrati pažnju i na dovoljno zdravih masti...kvalitetan san, dovoljno odmora izmeĂ°u dva treninga i tajming istog...

Što se tiče pitanja...eh, bilo bi dobro da svi znamo...dakle, pitajmo, učimo, napredujmo...znanje se množi deljenjem...  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2016, 01:32:59 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #48 poslato: Novembar 23, 2016, 01:08:36 posle podne »

Umeri se...sasvim sigurno da pomenute "mesne poslastice" nećeš imati u svim obrocima...  ;)

Da tu su "priče o štetnosti" pomenutog načina obrade mesa, zato bez svakodnevne konzumacije...ipak, moj glas uvek ide svežem mesu, još ako je način uzgoja "all natural", nema greške  ;)

Zahvaljujem Slavisa, ajde da rezimiram pa da zatvaramo temu, da ne dosadjujem vise :)

Kompleks minerala i vitamina, omega 3, b vitamin i iso whey protein surutke su suplementi koje uzimam...Protein ide samo nakon treninga...

Sjedinio sam jaja sa ovsenim tako da mi je to prvi obrok, izmedju obroka uzimam citruse, jabuku ili neko bobicasto voce...Za 2 i 3 obrok uzimam belo meso/crveno meso/ plava riba + piranac/kukuruz/krompir+salata od krastavca/paradajza/kupusa 4. ujedno i poslednji obrok mi je sir(sto manje masti idealno ella) plus kostunjavo (50g)....
Pijem oko 3l vode dnevno, a treniram ujutru jer mi najcesce obaveze tako dozvoljavaju...

Da li mislite da je potrebno izmeniti nesto? Da ne bih postavljao konstantna podpitanja kao sto sam do sada i davio mislim da je ovo najbolji nacin :)

Hvala jos jednom
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #47 poslato: Novembar 22, 2016, 08:02:59 posle podne »

Umeri se...sasvim sigurno da pomenute "mesne poslastice" nećeš imati u svim obrocima...  ;)

Da tu su "priče o štetnosti" pomenutog načina obrade mesa, zato bez svakodnevne konzumacije...ipak, moj glas uvek ide svežem mesu, još ako je način uzgoja "all natural", nema greške  ;)
Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #46 poslato: Novembar 22, 2016, 05:25:25 posle podne »

Detaljnije preporuke oko treninga ću svakako ostaviti članovima PS tima koji su kompetentniji za tu oblast...moj savet će uvek biti split sistem - jedna veća i jedna manja mišićna partija( leg-day solo)...osnovne vežbe se ne preskaču( benč, čučanj, mrtvo...manje spravica, sajlica, "šminkeraja" više "slobodne težine")...

Uzalud svo savršenstvo ishrane i uzete suplementacije ako svoju muskulaturu nisi stimulisao na pravi način...dakle, "tegovi" su tvoj alat na putu gradnje svog tela, nauči kako da ih pravilno kortistiš...radi na "vezi um - mišić", tj. ako ne osećaš mišić dok radiš, nećeš ni napredovati...dobro doziraj opterećenje - jer ako "tereti ne budu rasli, neće ni mišić rasti"( ali bez ego-manijaštva - pravilno izvoĂ°enje! ... čuvaj se povreda)...obrati pažnju i na negativni deo nekog pokreta - "ne gubi kontrakciju"...posveti se sebi i svom telu...tvoje telo je tvoj hram...  ;)

Ipak je sve ovo način života...  ;)

Zahvaljujem, pisao sam u odeljku za trening pa ce mi pomoci :)
A sada jos jedno pitanje, znam da gnjavim pa odg kada mozes...
Kakav je stav po pitanju domacih suhomesnatih proizvoda poput pecenice i sunke(prsute)... Posto sam sa sela, a uskoro ce svinjokolj :D Ponavljam, ovo je sve domace, ocisceno od masnog "belog" dela....osoljeno, odimljeno i ostavljeno na promaju :D Smeta mi so, ne preterujem sa tim proizvodima ali me zanima mogu li se i kada jesti
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #45 poslato: Novembar 22, 2016, 12:39:21 posle podne »

Detaljnije preporuke oko treninga ću svakako ostaviti članovima PS tima koji su kompetentniji za tu oblast...moj savet će uvek biti split sistem - jedna veća i jedna manja mišićna partija( leg-day solo)...osnovne vežbe se ne preskaču( benč, čučanj, mrtvo...manje spravica, sajlica, "šminkeraja" više "slobodne težine")...

Uzalud svo savršenstvo ishrane i uzete suplementacije ako svoju muskulaturu nisi stimulisao na pravi način...dakle, "tegovi" su tvoj alat na putu gradnje svog tela, nauči kako da ih pravilno kortistiš...radi na "vezi um - mišić", tj. ako ne osećaš mišić dok radiš, nećeš ni napredovati...dobro doziraj opterećenje - jer ako "tereti ne budu rasli, neće ni mišić rasti"( ali bez ego-manijaštva - pravilno izvoĂ°enje! ... čuvaj se povreda)...obrati pažnju i na negativni deo nekog pokreta - "ne gubi kontrakciju"...posveti se sebi i svom telu...tvoje telo je tvoj hram...  ;)

Ipak je sve ovo način života...  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2016, 01:39:19 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #44 poslato: Novembar 22, 2016, 12:07:38 posle podne »

Šalimo se naravno, sa unosom hidrata možeš ići i "mnogo blaže"...

Sasvim sigurno da ćeš morati da "unaprediš trenažni pristup" kada su grudi u pitanju...a i sam znaš da se trbušnjaci "ne prave u teretani, već u kujni", a dobro formulisan trening za trbušnjake svakako može doprineti i "stabilnosti core"...mada ne zaboravi da je najbitnija stvaru celoj priči vreme...dakle, nema rezultata preko noći...

A kako ti sada izgleda trening za pomenute mišićne partije? ( odbir vežbi...)

Da ne bih ja filozofirao,jer mi verovatno trenanzni plan ne valja, posto nemam posebne dane za ledja,biceps, triceps, ili grudi vec mi je podeljeno na noge i gornji deo tela....mozes li mi dati neki primer rada po danima kakav bi trebao da radim...Ukljucujuci i dva kardio treninga nedeljno koja si naveo na pocetku..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Novembar 22, 2016, 09:35:01 pre podne »

Šalimo se naravno, sa unosom hidrata možeš ići i "mnogo blaže"...

Sasvim sigurno da ćeš morati da "unaprediš trenažni pristup" kada su grudi u pitanju...a i sam znaš da se trbušnjaci "ne prave u teretani, već u kujni", a dobro formulisan trening za trbušnjake svakako može doprineti i "stabilnosti core"...mada ne zaboravi da je najbitnija stvaru celoj priči vreme...dakle, nema rezultata preko noći...

A kako ti sada izgleda trening za pomenute mišićne partije? ( odbir vežbi...)
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2016, 09:41:03 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #42 poslato: Novembar 21, 2016, 02:18:01 posle podne »

Jao bre, ne možeš da pojedeš  ::) ...ajde zvaći, gutaj...snaga i masa( uz dobar trening na usta ulaze)...ako je to takav problem, onda podeli to na dva manja obroka( "kompletna", a ne samo dominacija hidrata)...mada ima i onih koji će ti reći da su ti proteini + masti sasvim dovoljni u prvom obroku...  ;)

Haha :D A jbg, povecavam po malo, trudim se da svake nedelje povecavam unos uh za oko 50g (mislim na dnevni unos, ali jednu nedelju idem recimo 200 pa dignem na 250uh) kontas sta mislim...

https://scontent.fbeg1-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/15175493_1360838133928614_1021943884_n.jpg?oh=9faf2b941f22a1b7ed5972b912ab2750&oe=58353F59 - trenutna gradja, nije bas za pohvalu ali ajde...Verovatno moram podici kilazu, ali isto tako na neki nacin moram stimulisati grudi i te "bocne" trbusnjake...Naravno i sve ostalo ali mi deluje kao da je ovo primarno..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #41 poslato: Novembar 21, 2016, 01:01:03 posle podne »

Jao bre, ne možeš da pojedeš  ::) ...ajde zvaći, gutaj...snaga i masa( uz dobar trening na usta ulaze)...ako je to takav problem, onda podeli to na dva manja obroka( "kompletna", a ne samo dominacija hidrata)...mada ima i onih koji će ti reći da su ti proteini + masti sasvim dovoljni u prvom obroku...  ;)
Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #40 poslato: Novembar 21, 2016, 11:53:54 pre podne »

Prati ciljani unosa makrosa, obrati pažnju na formulaciju obroka...

Daj svom telu dovoljno vremena da se menja...bez drastičnih promena, nerealnih strahova, uz dobro formulisan plan treninga...

Problem su ugljeni hidrati...loš tajming unosa istih...loš odabir( dominacija prostih hidrata)...i naravno, previše istih...

A naravno, potrebno sve to izbalansirati uz adekvatan unos proteina i zdravih masti...

Što se tiče menija, ubaci ta jaja i ovsene + jogurt u jedan obrok...

A koje su to voćkice?

Vrati se na početak teme i podeljene tekstove...malo ponovnog čitanja nije na odmet  ;)

1 cheat obrok, 1 nedeljno( u danu odmora od treninga) nije nikakav problem...

Jeste, kad bih mogao da savladam sve to u jednom obroku...Bez sat vremena pauze ne mogu sve....Ako bih promenio redosled to bi bilo bolje zar ne?
Sto se voca tice, mandarine, jabuka, narandza....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #39 poslato: Novembar 21, 2016, 01:56:19 pre podne »

Prati ciljani unosa makrosa, obrati pažnju na formulaciju obroka...

Daj svom telu dovoljno vremena da se menja...bez drastičnih promena, nerealnih strahova, uz dobro formulisan plan treninga...

Problem su ugljeni hidrati...loš tajming unosa istih...loš odabir( dominacija prostih hidrata)...i naravno, previše istih...

A naravno, potrebno sve to izbalansirati uz adekvatan unos proteina i zdravih masti...

Što se tiče menija, ubaci ta jaja i ovsene + jogurt u jedan obrok...

A koje su to voćkice?

Vrati se na početak teme i podeljene tekstove...malo ponovnog čitanja nije na odmet  ;)

1 cheat obrok, 1 nedeljno( u danu odmora od treninga) nije nikakav problem...
Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #38 poslato: Novembar 20, 2016, 08:15:23 posle podne »

Uh...neće napraviti neki grandiozni problem...i ja volim pomenutu kombinaciju, pirinač sa kukuruzom( doduše ja ubacim onaj šećerac iz konzerve - podravkin), umereno i bez krajnosti i neće biti "gnusnog zamašćivanja"...

A kako ti sada izgleda dnevni meni po obrocima? Vlaknasto povrće uz obroke?
A sta pravi problem? mene to zanima, proteini, masti? Ne unosim nista "stetno" sem eventualno ponekad sto uzmem bananicu ili onu cokoladicu sa 70% kakoa i to jednom u 15ak dana
Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #37 poslato: Novembar 20, 2016, 08:12:58 posle podne »

U sustini pratim tvoje savete, dorucak tipa 2 cela i 4-6 brlanaca, kako kad...
Posle toga sat vremena uzmem oko 100g ovsenih sa jogurtom..
U medjuvremenu uzmem neku vocku do obroka broj 3. Gde uzmem belo meso, ribu, crveno meso, pirinac, kukuruz, krompir uz neku salatu tipa paradajz, salata, krastavac...opet neka vockice izmedju pa isti ovaj obrok...
I vecera mlecni proizvodi, nekad jaja, nekad tuna i jedno 50ak grama koštunjavog..
Neko neki predlog za promenu?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Novembar 20, 2016, 07:54:29 posle podne »

Uh...neće napraviti neki grandiozni problem...i ja volim pomenutu kombinaciju, pirinač sa kukuruzom( doduše ja ubacim onaj šećerac iz konzerve - podravkin), umereno i bez krajnosti i neće biti "gnusnog zamašćivanja"...

A kako ti sada izgleda dnevni meni po obrocima? Vlaknasto povrće uz obroke?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.