TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:02:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: problemi ishrana aktivnost  (Pročitano 3905 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Novembar 14, 2016, 01:23:32 pre podne »

Uvek nešto hrane možeš poneti sa sobom u adekvatnoj ambalaži...( jaja - tvrdo kuvana, meso, ovsene pahuljice, jezgrasti plodovi, pirinač...čak i sendvič - oznaka integralno...)

Pripremiš blagovremeno, uveče, ili ustaneš rano ujutru...načina uvek ima, samo treba imati volje...a nekada i pravilan odabir namirnica koje možeš kupiti "u trenucima nužde"...

Kao što ti je kolega rekao, korak po korak...
Sačuvana
Jankey
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2016, 10:28:57 posle podne »

Skorija poseta izabranom lekaru? "Procena štete" dosadašnjim stilom života?

Jesi li u skorije vreme( poslednja 3 meseca) odradio lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL, urea, kreatinin, enzimi jetre-AST, ALT...kompletna krvna slika, Fe...rutinski pregled urina)?

Pratiš krvni pritisak? Ekg u miru? Spirometrija? Test opterećenja?

Piješ neke lekove? Pušač? Konzumacija alkohola? Neke povrede? Bolovi...u kostima, zglobovima?

Ustani iz fotelje, pokreni se...! Nekada je to stvar samo unutrašnje borbe za prihvatanjem promena na bolje...formula je volja...

Bazične smernice o ishrani... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html




ovako , prije 2 mjeseca sam radio ljekarski , ekg , urin krv. Sve u svemu je dobro samo mi malo ekg ubrzan bio. Iskreno aktivnost i ishrana mi je odjednom presla na 0. Prije u odrastanju do punoljetnosti sam bio dosta aktivan sto se tice drustva , igranja fudbala i odjednom kao da je sve to palo u vodu , inace su mi svi govorili da se udebljam :D...  i kako sam se zbog nekog razloga povukao sve je poslo kako ne treba. Za ishranu nisam pazio nista pogotovo za racunarom i masne grickalice , budan do jutra , ujuto zaspem.  Nakon toga sam primjetio da nesto nije u redu sa mnom. Tacno me postalo sramota kad vidim sta sam sebi dozvilio. Zbog tog sam trazio pomoc malo da se u red dovedem . I jos me zanima sta bi mi preporucio kad sam u skoli , znam biti po citav dan pa mi je ishrana vecinom bazirana na pekarama
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2016, 04:58:45 posle podne »

Skorija poseta izabranom lekaru? "Procena štete" dosadašnjim stilom života?

Jesi li u skorije vreme( poslednja 3 meseca) odradio lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL, urea, kreatinin, enzimi jetre-AST, ALT...kompletna krvna slika, Fe...rutinski pregled urina)?

Pratiš krvni pritisak? Ekg u miru? Spirometrija? Test opterećenja?

Piješ neke lekove? Pušač? Konzumacija alkohola? Neke povrede? Bolovi...u kostima, zglobovima?

Ustani iz fotelje, pokreni se...! Nekada je to stvar samo unutrašnje borbe za prihvatanjem promena na bolje...formula je volja...

Bazične smernice o ishrani... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html



Sačuvana
Jankey
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Novembar 13, 2016, 04:42:25 pre podne »

Pozdrav. Dolazim iz Sarajeva i imam problem sto se tice ishrane i aktivnosti.  Imam 18 godina i 95 kg. Visok sam 182cm.
Sto se tice aktivnosti tu sam cista nula vec godinama , pa mi je uz to doslo i nekih problema. Dobio sam dosta viska masti , najvise u predjelu stomaka( ostalo tu i tamo je ok ) . Nije ni rijedak slucaj , posto sam odlucio postepeno ubaciti aktivnost zbog nekog razloga kad se malo pocnem forsirati da mi se pocne mutiti , valjda manjak kondicije ili je na psiho bazi ili trece kako sam cuo slaba aktivnost=slab dotok do mozga ishrana mi je bila bazirana vecinom na losim UH pa kad sam se probudio iz tog doba gdje sam provodio nonstop pred racunarom , kad sam vidio na sta sam spao , nekako kao da se sve srusilo na mene Trebala bi mi pomoc da se rijesim ovih problema jer ne znam sta cu .. nekako mi sve slabo ide. Kakvu bi trebao ishranu bazirati i da li je neko imao iskustva kao i ja da mo se pocne "mutiti" pri aktivnosti ( sumnjam na psihu ).
I zelio bih ostalim poruciti da ne cine moje greske jer ce se kajati i muku mukom muciti, najgore mi sto sam jos mlad  a na ovo spao. Tek sad kad sam se sjb. vidim koliko je aktivnost dobra i zdrava za nas
Ako bi mi neko mogao pomoci bio bih mu zahvalan
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.