TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:08:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ENERGETSKI GELOVI  (Pročitano 15573 puta)
BENDŽO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 278

« Odgovor #6 poslato: Decembar 27, 2006, 12:15:31 posle podne »

Energetski gelovi su specijalno dizajnirani suplementi koji se koriste u toku ili nakon treninga, obzirom da su u toj formi ( gel )  koji je lako svarljiv, brzo se apsorbuje, dakle ne optrerecuje stomak - praktican je i jednostavan za konzumaciju!Mahom ga koriste biciklisti, maratonci, triatlonci ... mada nije iskljucivo.Moze koristiti svakome, kome je potrebanz BRZ energetski priliv i OPTIMALAN nivo glukose u krvi u toku treninga!Dakle, prevashodno ugljenohidratni ali i elektrolitni oporavak.Medjutim, cesto se pored ovih, u njima nalaze i drugi sastojci, tipa : vitamini i mineralii, amino kiseline, kofein, taurin, whey ... Raznorazne su kombinacije i cesto su odredjene ukusom, recimo neki konkretan ukus predstavlja kombinaciju sa kofeinom, drugi opet kombinaciju sa kreatinom treci, recimo sa bcaa kopleksom itd.Uglavnom, najveci procenat ovih gelova cine ugljeni hidrati i to najcesce o odnosu : 80% kompleksni  20% prosti!Sve u svemu, odlcan preparat za oparavak u toku treninga , TRKE  - zivot znaci u poslednjim etapama! :)
Sačuvana
Kashichica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 298

« Odgovor #5 poslato: Decembar 27, 2006, 12:22:52 pre podne »

kad je vec tema Energetck gelovi moze li neko da objasni sta je taj gel i cemu sluzi? :)
Sačuvana
If it doesn`t make me stronger, I am not INTERESTED!!!
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #4 poslato: Decembar 26, 2006, 04:45:26 posle podne »

koliko sam ja cuo sa tur de fransa ;D ti gelovi sadrze kompleksne ugljene hidrate
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #3 poslato: Decembar 26, 2006, 04:41:41 posle podne »

cekaj jel su ti gelovi sastavljeni od UH?ako jesu jel moze da dodje do insulinskog soka?
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Decembar 26, 2006, 04:39:02 posle podne »

Boris će odgovoriti a ja pre toga da kažem da postoji mogućnost da ih bude u Pansportu sledeće godine, jer se čini da je interesovanje za gelove veliko.
Sačuvana
BENDŽO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 278

« Odgovor #1 poslato: Decembar 26, 2006, 09:45:37 pre podne »

POZDRAV ZA BORISA!
MOLIM TE MI RECI KOJE ENERGETSKE GELOVE KORISTIS, ODNOSNO KOJE BI PREPORUCIO!GDE  IH NABAVLJAS, OBZIROM DA IH KOD NAS NEMA?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 19 upita.