TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394948 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 10:45:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Deadlift training  (Pročitano 3455 puta)
MarkoRR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #19 poslato: Januar 18, 2018, 09:58:13 posle podne »

Ja bih bas voleo da vidim snimak ako ima bench 22x100kg. Ozbiljna cifra
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #18 poslato: Januar 18, 2018, 09:54:07 posle podne »

Stvarno lep napredak ne samo na mrtvom vec i na ostalim disciplinama, cini mi se po snimcima da je i bench bas dobro napredovao
Sačuvana
MarkoRR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #17 poslato: Januar 18, 2018, 06:36:16 posle podne »

Brojke su impresivne za tu kilazu i godiste. Svaka cast
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27278


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #16 poslato: Januar 18, 2018, 05:58:39 posle podne »

Svaka cast,lepo si napredovao! ;)
Ubaci neki snimak. ;)
« Poslednja izmena: Januar 18, 2018, 06:00:19 posle podne od strane Miki Mihajlovic » Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #15 poslato: Januar 02, 2018, 01:21:12 posle podne »

Trening danas 2x220 kg zagrevanje 1x240kg 2x2 sa 265 kg blockk pull 9 cm
1x3 sa 272.5kg 12 cm blok
deficit 3x200 kg x 8
Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #14 poslato: Mart 26, 2017, 07:31:08 posle podne »

Da to se desava,znam.Kod mene je drugacije,posto kod nas u teretani mrtvo radimo na obicnoj olimpiskoj sipci od 20 kg .Na takmicenju je tu texas bar ,i onda obicno koliko povucem u teretani na takmicenju bude od 10 do 20 kg vise max.A stagnjiranje se desava cesto i kod profi dizaca,ali nekim novim stvarima u treningu ,povecavanjem paas kao sto kazes linearno procente i kilaze opet se probije taj max.Kod mene to ide princip ako sam radio max peticu sa 210 kila . trojku sa 225 npr,onda na treningu kad se osecam najbolje a treba da radim 5 ponavljanja ja cu probati za 2.5 kg vise od 210 za pet ponavljnja ili 5 kila ,ako izvucem npr 215 x 5 samim tim sam pojacao i max za koje kilo.Ali najvaznije da se ide 2 koraka napred i jedan unazad.Dva do tri jaka treninga pa jedan slabiji za ledja bz mrtvo.Tako ja treniram.Ili mrtvo slab trening samo spedd sa 50-60 procenta 8-10 serija x 3 pon sa 45 sec pauze.Ja to zovem lude trojjke :P
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #13 poslato: Mart 26, 2017, 07:21:29 posle podne »

Kod mrtvog dizanja je potpuno idividualna stvar kako ces ga trenirati. Ja sa svakim klijentom radim drugacije jer svako dosta drugacije reaguje na trening. Meni na primer mrtvo jako unistava cns i samim tim ga ne radim cesto. To kod pocetnika pali, sto vise treninga mrtvo sve vise ide gore ali kad udari u neko ogranicenje onda stagnira pa cak i nazaduje.Tehnicki dobar i kvalitetan trening cucanj bez bandazera je dobra podloga za mrtvo dizanje. Ja mrtvo dizanje ubacujem samo par nedelja pred takmicenje i to neki linearni sistem. Najbitnija je tehnika koja kod 90% takmicara zakaze na takmicenju pa podignu mnogo manju kilazu od ocekivane.
Sačuvana
ilovepowerlifting
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63


« Odgovor #12 poslato: Mart 26, 2017, 06:46:47 posle podne »

Dusane,mozes li dati primer svog treninga za deadlift?Kako si napredovao sem odmora od godinu dana i malo treninga pred takmicenje ;) ...Ja obozavam deadlift i forsiram ga skoro na svakom treningu ledja,u mom slucaju,jednom nedeljno.Ali,nemam nekog posebnog napretka :( ...ako moze neki savet ;)
Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #11 poslato: Mart 26, 2017, 08:37:46 pre podne »

To jeste tacno Dusane tu si u pravu.Ali ne radim ja varijaciju uz varijaciju,meni deficit dodje posle glavne vebze obicnog mrtvog.Posle 4-5 radne  serije dvojke trojke petice ,onda radim deficit jos dodatne dve serije.Dok na bencu vise ubacujem gume i lancce,ali od skorije vreme kako me sprema jedan iskusan takmicar iz Nisa za benc onda radim kako mi on kaze,pa su to old scholl treninzi bez lanci i nicega gola sipka i tegovi :D
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #10 poslato: Mart 26, 2017, 01:32:16 pre podne »

mislim da varijacije imaju smisla ali ne na nacin kako vecina ljudi radi. ako jedan trening radis sa lancima druge sa bandom trece defuicit sa lancima i tako dok sve izrotiras dodjes do toga da se ne secas koji je tvoj pr sa 7.5cm blokova i bandom od 30kg ili jos bolje pitanje kako ces znati sta ti je tacno pomoglo da napredujes?...  takodje bitan faktor je adaptacija do koje skoro da i ne dolazi ukoliko se menjaju vezbe precesto. Ja sam za to da treba ici od manje specificnosti ka vecoj kako se takm blizi i ne menjati pomocne cesce od svake 3 nedelje pa i do 12 ned. Iskreno za benc menjam vise pomocne nego za druga 2 lifta.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #9 poslato: Mart 25, 2017, 11:00:36 posle podne »

Da uprostim :
Radio sam to ranije iz ubedjenja da nema nista bolje. Sada imam neke mnogo bolje metode ali i dalje koristim neke stvari iz tog treninga samo iz razloga promocije i zarade. Veoma prosta stvar.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #8 poslato: Mart 25, 2017, 10:51:43 posle podne »

To je kod tebe tako jer imas godina koliko imaš, i meni je tako bilo dok nisam naucio i razumeo neke stvari. Možeš naći moje snimke takvih treninga jos od pre 5 godina kad skoro niko kod nas nije radio taj sistem. Jbg ljudi se pale na westside , trake,lanci, razne sipke sve je to lepo da te gledaju u teretani i da kacis na fb ali za rezultate postoje mnogo prostiji a efikasniji načini. Ja koristim neke delove westsidea u svojim personalnim,jbg na to se pale ljudi,vole raznolikost pa ponekad i glupost vise od jednostavnosti i efikasnosti :)
Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #7 poslato: Mart 25, 2017, 08:38:29 posle podne »

Ne znam meni takav trening npr samo cisto mrtvo dizanje.Ide ali ne mogu toliko da napredujem.Dok treninzi negativna mrtva ponavljanja,gume koje otezavaju,lanci,onda deficit,od blokova ,sumo mrtvo varijacija,lanci na vratu ..trap bar deadlift onda deadlift od pozadi obrnuto,kada radim vise razlicitih stvari mnogo mi bolje ide.ALi to mozda kod mene tako deluje :D ne kod svih :P
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2017, 07:13:46 posle podne »

Ma kakve varijacije, njih treba da bude sto manje a da se treninzi baziraju na osnovnom pokretu. Varijacijama jacate na varijacima ali jako malo na osnovnom pokretu, a takodje se moze javiti i problem sa tehnikom. Treba se ato cesce ponavljati oanovni pokret na raznim procentima. U stvari kod mrtvog dizanja i ne tako cesto.

Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2017, 02:20:20 posle podne »

Pa trebaa vise varijacija da se ubace. :P
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.