TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:45:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Deadlift training  (Pročitano 3460 puta)
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2017, 12:49:21 pre podne »

ja radim svake srede u offsezoni 3 ramp up seta i posle jos 1-2 serije neke varijacije ili pauzirani ili deficit ili sa blokova
blizu takm radim samo 1 top set uglavnom do 5 pon manje vise neka linearna blok periodizacija 1 set sa blokova sa istom tezinom i 1 deficit amap sa 15% manje :)
Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #3 poslato: Mart 10, 2017, 01:12:47 pre podne »

Da tu si u pravu,jer ako forsiras deadlift tokom cele godine,desi se neka povredaa.Tako se i meni desilo pa su krenule pauzee,menjanje treninga i ostalo.Meni sto je pomoglo dosta da predjem preko povrede ii da pojacam svoj max,to je da sam na treningu u zagrevanje poceo da radim bez pojas,dok sam ranije vec na 120 kg stavljao pojas u toku zagrevanja,danas radim zagrevanje sa 200 kg bez pojasa,a tek onda stavljam pojas na radnim serijama.
Takodje sam poceo da radim treninge sa vecim intezitetom a manjim brojem pon ,vecinom jedno i li dva pon.
Isto sto je pocelo da radi kod mene ;) to je da u jednom danu odradim 4-5 serije deadlift sa lancimaa i ubacim 2-3 serije isto 85 % ali deficit deadlift sa 12-20 cm visine.I posle toga krenem cucanj 3-4 serije sa pauzom.:D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #2 poslato: Mart 10, 2017, 01:05:43 pre podne »

Ono sto sam ja primetio je da mrtvo dizanje treba raditi samo pre takmicenja (nekih mesec dana je sasvim dovoljno). Pre par godina sam stalno forsirao mrtvo, sto obicno sto sa lancima,trakama, iz minusa, sa blokova ali je ono stojalo u mestu. Nakon povreda i pauza nisam mogao odmah da radim dl vec je u treningu bio samo cucanj i bench,a mrtvo dizanje sam ubacio samo par nedelja pre takmicenja i povukao 200kg (vise od 3x telesne tezine). Znaci godinu dana pauze bez i jednog mrtvog dizanja i par treninga pre takmicenja dali su dobre rezultate. Isti slucaj je bio i na proslom takmicenju, imam cak snimke svih treninga od 60kg pa do 200kg na takmicenju i to ostvareno u svega nekoliko laganijih treninga. Ali sam zato u medjuvremenu radio dosta ozbiljnih cucnjeva i to je verovatno ono sto je uticalo na snagu kod mrtvog dizanja.
Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #1 poslato: Mart 10, 2017, 12:21:58 pre podne »

Kako izgledaju vasi treninzi sa deadlift ?
DA li imate problema sa povecanjem maksimalne kilaze ? :D  :-*
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.041 sekundi sa 19 upita.