TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:47:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zeleni čaj, preterivanje i rezultati  (Pročitano 3137 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Mart 31, 2017, 03:20:22 posle podne »

 ;)

A danas nema tolike potrebe za vodom?  ;)
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #15 poslato: Mart 31, 2017, 12:09:28 posle podne »

Haha :D Ne znam odakle vam zakljucak da nisam usmeren na navedeno i da ne zivim isto :D
Normalno je da sam se zabrino i zapitao zasto sam popio 10 litara vode juce, prvi put u zivotu ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Mart 30, 2017, 11:01:37 posle podne »

Smanji unos kafe...

Manje se nepotrebno opterećuj nebitnim stvarima...( rezime)...

Usmeri svoje aktivnosti na spoljašnji svet - izlaske, druženje, devojke, trening, manje "ruminacija" o nebitnim stvarima...
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #13 poslato: Mart 30, 2017, 09:47:18 posle podne »

Evo ovako, vec 2 godine nemam ni jedan simptom nikakvih psichickih smetnji ili dijagnoza, to govore doktori vec 2 godine, a ne ja svoje misljenje. Ide sve bolje i zato smanjuju terapiju ove 2 godine konstantno i treba da je ukinu.
Danas je ovako, juce sam popio oko 2-3 litra vode vise nego inace. 2-3 litra vise nego inace sam pio i tih 5 nedelja uz zeleni caj. Danas se psihicki osecam najnormalnije, ali bukvalno vrh dan ko i inace. D =
Cini mi se da mng vise popijem nego sto izbacim, a urin je beo uvek ili blago zut i znojim se najnormalnije ko i uvek na treninzima, treniram 10ak dana
So sam znatno smanjio poslednjih 10ak dana na dnevnom nivou, a kafu pogotovo - solim najvise 2 prstohvata soli dnevno, uglavnom manje, a pijem tursku kafu svaki dan oko 10 potpuno ravnih kasicica, pio sam oko 14 ravnih kasicica ranije par meseci unazad.
« Poslednja izmena: Mart 30, 2017, 09:55:39 posle podne od strane NVK » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Mart 30, 2017, 09:32:54 posle podne »

Smatram da pomenuti problema nema veze sa "rebound efektom" usled prestanka konzumacije zelenog čaja...već da je u pitanju "psihogeni faktor", možda čak i opsesivno-kompulzivne manifestacije...

A količina "izlučenog" urina? Boja istog?

Da li pomenuti problem prisutan samo danas ili traje duže?

A kakav je apetit? Konzumacija soli? Trenažni napori, znojenje?
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #11 poslato: Mart 30, 2017, 09:24:47 posle podne »

Prestao sam da pijem zeleni caj kad ste mi i rekli da preterujem, presto sam skroz tad tj. pre 15 dana.
Pio sam do tad oko 5 nedelja svaki dan 4 kafene kasicice, pise sve u ovoj temi.
Inace posladnjih par godina pijem oko 4-5 l vode dnevno zbog pomenute terapije.
Danas sam popio bukvalno oko 9 l ( 1 l gore dole ). To znam jer pijem iz sejkera od 0.7l svaki dan. Ceo dan danas mi se sve vise trazi voda.
Zabrino sam se posto svaki cas pijem i sljustim 0.7 l iz cuga lagano.
Dehidrirao sam, mada su mi ovi iz hitne pomoci preko telefona rekli da nije od zelenog caja jer sam prestao pre 15 dana skroz snjim i kazu da je izaso iz organizma odavno.
Sta vi mislite? Stvrn sam zabrinut, svaki cas pijem vodu.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Mart 16, 2017, 08:39:48 pre podne »

Ništa ne može zameniti pravu teretanu.
Jer da nije tako onda bi svi mi vežbali kući  ;-)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Mart 15, 2017, 11:10:37 posle podne »

Kupio bucice? Kreni u bolje opremljenu teretanu, sa skromnim odabirom rakvizita u kucnoj varijanti tesko da ce biti dovoljne stimulacije muskulature...

Bez preterivanja sa zelenim cajem, da, interakcije su itekako moguce...  ;)

Zeleni caj ne bih preporucio na prazan želudac...moguć "nadržaj želudačne sluzokože"...jedna šolja čaja dnevno svakako da neće biti fatalna...

Nije sve u proteinima, ima nesto i u mastima...  ;)
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #8 poslato: Mart 15, 2017, 06:42:17 posle podne »

Lošu interakciju zelenog čaja sa pomenutom terapijom mi nije pomenuo psihoterapeut, samo mi je na moju izjavu rekao da se vidi da sam smršo, s druge strane taj isti psihoterapeut mi je zabranio npr žen šen i spirulinu čak zbog loše interakcije sa lekovima pomenutim :)
Doktorka opšte prakse mi je rekla da ne valja da toliko pijem zeleni čaj svakodnevno, navela je neke razloge al se ne sećam.
Ok pošto i vi kažete sve to, hvala, napraviću pauzu sa zelenim čajem mesec dana skroz.
Jel ok da posle te pauze pijem samo jednu kafenu kašičicu dnevno na prazan želudac čisto zbog zdravlja generalno? :D
Kreno sam juče da treniram, kupio bučice, smanjiću hidrate još više, proteine sam povećo dosta, pijem i magnezijum, bevipleks, cink, kalcijum i c vitamin kroz suplemente :D
« Poslednja izmena: Mart 15, 2017, 06:44:51 posle podne od strane NVK » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2017, 03:08:31 posle podne »

Hm, radi se o specijalisti psihijatru ili lekaru opšte prakse...( "nije mi ništa pomenuo u vezi loše interakcije sa lekovima" ) ?

Iskreno sa ovom terapijom bih bio pažljiv kada su u pitanju interakcije...pa i sa "zdravim" zelenim čajem, i doziranjem istog...

Kao što reče Zoltan, poentiraj na korekciji ishrane i treninzima, kada je u pitanju "mršavljenje"...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Mart 15, 2017, 10:02:15 pre podne »

Malo iz mog ličnog iskustva...

Zeleni čaj meni bar nije toliko prijao kao recimo crni.
Ako gledamo dijuretski i kofeinski efekat zeleni čaj je dobar i može biti jak pogotovu ako se uzima u rinfuzi.
Zato savetujem pažljivo sa dozama jer se može napraviti podosta jak jer što se duže kuva više kofeina ispušta.
Što se tiče miršavljenja smatram da se to radi u kuhinji a ne sa čajevima.
Možeš piti zeleni čaj u nekim umerenim dozama ali i to je za svakoga od nas drugačije ali svaki dan da se pije duži period to svakako ne.
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #5 poslato: Mart 15, 2017, 08:36:38 pre podne »

Pa ne znam, svakako ću smanjiti na 3x ili 2x kafenih kašičica dnevno, mislio sam da mi preporučite ako možete neku bezbednu dozu koja daje rezultate uz korigovanu ishranu, npr 2x ili slično, pošto nemam predstavu koja je doza toksičnosti jer na internetu svuda piše različito. :D
Da, pijem.
Eftil 145 mg + 333 mg     1 0 1
Metoten          1 mg         1 0 0
Zalasta            10 mg       0 0 1
To je dosta slaba i privremena terapija, trenutno je u fazi ukidanja ( smanjuje se ).
Doktoru sam pre 10ak dana rekao da pijem zeleni čaj u meri i vremenskom periodu koje sam naveo, nije mi ništa pomenuo u vezi loše interakcije sa lekovima, samo je rekao da se vidi da sam smršo ( što ne znači da loša interakcija ne postoji )
:D
Merio sam vitamine i minerale nakon otprilike mesec dana pijenja zelenog čaja u ovoj meri, nisam imo problem sa gvožĂ°em. Sve je odlično, sem kalcijuma i vit A, zdrave masti su na granici normale. :D
« Poslednja izmena: Mart 15, 2017, 08:50:03 pre podne od strane NVK » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2017, 11:03:23 posle podne »

Razlika izmeĂ°u leka i otrova je doza...  ;)

Ne znam kakav odgovor očekuješ?  ;) Da li bi trebalo da "banalizujemo stvari" i odgovorimo prosto sa da ili ne?!  ;)

Sve u svemu ne bi trebalo da bude "fatalnih rizika po zdravlje", ali ne bih preterivao...

Da li piješ neke lekove? Ne bi trebalo zaboraviti da neki od "sastojaka" zelenog čaja mogu stupiti u interakcije sa nekim lekovima - antidepresivi( MAO inhibitori i sl.)...

Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2017, 08:43:11 posle podne »

Hvala nisam znao :D Iskoristiću to :D
Ali zanima me da li je ovo u mom slučaju sa zelenim čajem ( 4 pune kafene kašičice dnevno iz 2x ) preterivanje ili ne, tj da li je bezbedno?
Naravno, u slučaju da pijem baš dosta vode ko što i pijem, oko 6 l u ovom periodu ( inace pijem oko 4 l )
Zeleni čaj ne pijem nikad više od od ovoga što sam naveo niti planiram :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 14, 2017, 03:14:32 posle podne »

Da, zeleni čak ima niz pozitivnih efekata na naš oragnizam...ali ne treba biti nerealan u očekivanjima, a i doći u "zonu placeba"...  ;)

Svakako da ne bi trebalo preterivati - uticaj na apsorpciju pojedinih minerala, npr. gvožĂ°a...

Zeleni čaj može doprineti i dehidrataciji, jer neki ljudi bukvalno vodu zamene čajem...

Pomenuti efekat može "izazvati" i dobra hidriranost  ;)

Btw...Naš organizam poseduje sopstveni, “istančan” mehanizam detoksikacije. Organi koji igraju važnu ulogu u procesu detoksikacije su jetra i bubrezi.

Jetra razgraĂ°uje „štetne materije” u sastojke koji su rastvorljivi u vodi i zahvaljući tome bubrezi ih mogu izlučitipreko urina....ili se deo tih materija preko žuči i creva eliminiše stolicom.

Deo prirodnog sistema detoksikacije ljudskog tela su i bakterije u debelom crevu (crevna flora) koje „čiste” nesvarene ostatke unesene hrane, pri čemu sluzava membrana debelog creva sprečava štetne bakterije i toksine da ponovo uĂ°u u organizam.

Organizam izbacuje štetne materije i preko znoja.

Dakle, smanjimo opterećenje na naše organe...

- više tečnosti( "čiste vode)
- više "zdrave hrane" ( organska proizvodnja)
- manje alkohola i kofeina
- bez „loših masti”
- bez „šećera”
- bez industrijski obraĂ°ene hrane
- ograničiti neracionalnu upotrebu nekih lekova NSAIL( "painkillers"), antibiotici, aditiva iz hrane...

Mnogi lekari ističu da je čovekov organizam sam sposoban za detoksikaciju, samo treba ograničiti unos “patogenih otrova” i “olakšati posao” jetri i bubrezima  ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 18 upita.