TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:51:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Korišćenje telefona za vreme treninga  (Pročitano 3013 puta)
Vladica Jovanovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1548


« Odgovor #14 poslato: Jun 15, 2019, 02:30:15 pre podne »

Ja ponekad bacim pogled na mob,ali nikada mi trening nije trpeo ni 0.1%
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #13 poslato: Februar 23, 2019, 11:19:32 posle podne »

Meni muzika ne smeta jer ja uopšte ne registrujem muziku u teretani, šta god puštali ja uopšte ne primećujem. Ali mogu se složiti sa Gacom da mi sve više smetaju nekulturni i nevaspitani ljudi( neću reći vežbačI) u teretani. Kada ja na primer  iznesem šipku da radim čučanj a neke budala se šeta oko mene sa slušalicama u ušima ili se nešto smeje i glupira sa drugarima pa moram da pazim ne ubijem nekog od njih ili da se ja ne povredim ako me zakače. Druga stvar kad ti isti (ne) vežbači zauzmu klupu za bench(na primer) odrade seriju sa 30kg i onda odu i kucaju poruke za pultom 10 minuta a ja čekam kao idiot. Mislim ranije sam čekao ajde da budem pristojan  prvi je zauzeo spravu i slično, sada me baš … ako te nema pored sprave za mene si završio vežbu  i kraj. Teretane su postale sve samo ne mesto za vežbanje.
Sačuvana
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #12 poslato: Februar 23, 2019, 12:48:43 posle podne »

A pa to je normalno svugde a pogotovu u inostranstvu.
Ovde kod mene u Bahreinu se ne samo kuckaju poruke nego I priča telefonom tokom treninga.

Au, da! Te što razgovaraju telefonom šetajući se po prostoru i ometajući druge da rade normalno nepravedno izostavih :) A ima li tamo persona koje strpaju slušalice na uši, otpanje muziku na maksimum i rade vežbe sa velikim dežinama, pa onda krenu da brekću i uzdišu tako glasno da nadjačaju muziku u teretani?
Ako si dovoljno fokusirana na svoj trening, vjeruj mi i da narodnjake puste ne moze da te poremeti. Nego problem kod nasih ljudi je sto se vise posveti paznje gledajuci druge nego li sebi i svom treningu. Sto kaze Zoltan, sasvim normalna stvar, posebno u inostranstvu gdje sam i sam trenirao puno puta. Svako je prica za sebe i bas ga briga sto drugi rade,  da li dahcu ili skakucu po teretani, bitno je da se odradi trening i kuci.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Samo sam pitala da li smo specifični po tome ili i u inodtranstvu ima takvih slučajeva. Ja svoj trening radim kako zamislim i ne mogu me nikakva loša muzika niti ljudi koji se dosadjuju omesti, ali može osoba koja stane pored naprave za propadanje na kojoj radim ili koja se šetka tik uz moje ruke dok radim sklekove. Ali, tu je već reč o nevaspitanju.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #11 poslato: Februar 23, 2019, 12:22:04 posle podne »

A pa to je normalno svugde a pogotovu u inostranstvu.
Ovde kod mene u Bahreinu se ne samo kuckaju poruke nego I priča telefonom tokom treninga.

Au, da! Te što razgovaraju telefonom šetajući se po prostoru i ometajući druge da rade normalno nepravedno izostavih :) A ima li tamo persona koje strpaju slušalice na uši, otpanje muziku na maksimum i rade vežbe sa velikim dežinama, pa onda krenu da brekću i uzdišu tako glasno da nadjačaju muziku u teretani?
Ako si dovoljno fokusirana na svoj trening, vjeruj mi i da narodnjake puste ne moze da te poremeti. Nego problem kod nasih ljudi je sto se vise posveti paznje gledajuci druge nego li sebi i svom treningu. Sto kaze Zoltan, sasvim normalna stvar, posebno u inostranstvu gdje sam i sam trenirao puno puta. Svako je prica za sebe i bas ga briga sto drugi rade,  da li dahcu ili skakucu po teretani, bitno je da se odradi trening i kuci.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #10 poslato: Februar 23, 2019, 10:20:08 pre podne »

A pa to je normalno svugde a pogotovu u inostranstvu.
Ovde kod mene u Bahreinu se ne samo kuckaju poruke nego I priča telefonom tokom treninga.

Au, da! Te što razgovaraju telefonom šetajući se po prostoru i ometajući druge da rade normalno nepravedno izostavih :) A ima li tamo persona koje strpaju slušalice na uši, otpanje muziku na maksimum i rade vežbe sa velikim dežinama, pa onda krenu da brekću i uzdišu tako glasno da nadjačaju muziku u teretani? 😃
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Februar 23, 2019, 07:27:22 pre podne »

A pa to je normalno svugde a pogotovu u inostranstvu.
Ovde kod mene u Bahreinu se ne samo kuckaju poruke nego I priča telefonom tokom treninga.
Sačuvana
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #8 poslato: Februar 23, 2019, 02:03:50 pre podne »

Meni definitivno nisu jasne osobe koje plaćaju po treningu 250 - 300 dinara, a provedu ga sedeći za nekom spravom (samim tim sprečavajući druge da jd koriste) i kucaju poruke ili surfuju po netu.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2017, 11:17:57 pre podne »

Ja radim u teretani, pa vidim i slučajeve da "vežbači" samo doĂ°u da koriste besplatan WiFi. Možda treniraju 20% vremena, a ostatak presede surfujući.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #6 poslato: Mart 21, 2017, 12:42:50 pre podne »

Upravo trening bi trebao biti "skloniste" od vecine losih stvari s TV-a , fejsbuka....nije dzabe bio onaj metod sto su stari majstori borilackih vestina praktikovali, da u sali mora biti totalna tisina za vreme treninga. U ta vremena su vezbaci brze napredovali jer im je energija bila fokusirana na rad.
Moramo mi neki sindikat da napravimo za novi "rezim" po teretnama, nikavi telefoni, tv, samo gvozdje i rad :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #5 poslato: Mart 20, 2017, 05:52:17 posle podne »

Ja unesem telefon u salu ako trebam nesto za pansport da slikam ili snimim, ostalo je cao :D Sat i kusur se sklonim od tih gluposti :)
Sačuvana
Nemanja_Nikolic_MMA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 353


« Odgovor #4 poslato: Mart 20, 2017, 03:51:23 posle podne »

Totalna mi je glupost to sa telefonima i televizorima u teretani...Po meni u teretani ne treba nikakav tv niti novine i ostale stvari za tu vrstu zabave. Najbitnije da ima muzike neke po mogucnosti motivaciona,a za one koji ne vole tu vrstu muzike je najbolje resenje mp3 ili nesto slicno. telefon treba da ostane u svlacionici i da se maximalno posvetimo treningu i opustimo od drugih obaveza i stresa. Bar ja tako gledam na to,ali dosta ljudi dolazi u teretanu samo zbog druzenja pa usput ometaju i ove koji nisu 100% motivisani za trening  ;D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Mart 20, 2017, 02:26:39 posle podne »

Tačno. Uvek bude ono "ček još samo ovo da odgledam" i pauza izmeĂ°u serija ode na 4-5 minuta. Kod mene u teretani neki sednu na sprave ili izvuku kose klupe i zavale se ispred tv-a. :D
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Mart 19, 2017, 10:33:47 posle podne »

Odlican tekst :)
Ja bi ovde i ubacio i gledanje TV u teretani tokom treninga. To je takodje velika smetnja po meni, za bilo kakav napredak.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Mart 19, 2017, 09:49:14 posle podne »

Korišćenje telefona za vreme treninga

Da li vaši pametni telefoni čine treninge glupim ili vam pomažu? Naučnici imaju odgovor.


Istraživači sa Kent State univerziteta u Ohaju hteli su da otkriju kako kucanje poruka, razgovori i slušanje muzike na telefonu utiče na učinak u teretani.

U ovoj studiji učestvovalo je 44 studenta. Svako je odradio četiri zasebna polučasovna treninga na traci. Tokom prvog treninga su slali poruke, tokom drugog razgovarli telefonom, a u narednom su slušali muziku. Tokom poslednjeg treninga uopšte nisu koristili telefon.

Rezultati

Praćena su tri faktora: brzina, srčani ritam i uživanje. Učesnici nisu mogli da vide brzinu na traci, ali im je bilo dozvoljeno da je menjaju.

Dopisivanje: Smanjena brzina trake i brzina otkucaja srca. Bez uticaja na užitak.
Razgovor: Smanjena brzina trake, bez uticaja na srčani ritam, povećan užitak.
Slušanje muzike:  Povećana prosečna brzina na traci, povećan srčani ritam i osećaj užitka.

Ukratko, dopisivanje i telefoniranje negativno utiču na intenzitet treninga, dok muzika podstiče isti. Nismo iznenaĂ°eni.


Kako stoje stvari kod treninga sa tegovima?

Iako ovde nisu raĂ°ena neka istraživanja, nema sumnje da pametni telefoni skreću pažnju. Trening i uporedno korišćenje telefona pokazuje da osoba nije posvećena 100% ni jednoj ni drugoj aktivnosti.

Možda je kod kardio treninga ovo odvlačenje pažnje još i dobrodošlo, jer znamo kako može biti monoton a muzika čini da vreme brže proĂ°e. Sa druge strane, imamo neke trenere olimpijskih dizača tegova koji tvrde da muzika forsira dizača da prerano započne novu seriju ili da pokuša da uradi dodatno ponavljanje za koje nije još uvek spreman. Nešto poput korišćenja NO reaktora, koji imaju dobre i loše strane.

Onda, imamo poznatog powerlifting gurua Dave Tatea, koji je poznat po tome da na treningu sluša pop muziku koju izrazito ne voli, što mu pomaže da tu reakciju, tj. mržnju prenese na tegove.

Još jedan poznati trener – Charles Poliquin, primećuje da su istraživanja na ovu temu vrlo zbunjujuća. "Neka istraživanja pokazuju da muzika povećava snagu kod 50% vežbača, ali da kod druge polovine testiranih ista muzika ima suprotan efekat. Prvoj grupi pripadaju ljudi kojima prija spoljašni oblik motivacije, dok ovi drugi motivaciju pronalaze iznutra."

Druge studije pokazuju da ljudi nemaju uvek istu predstavu o vremenu dok koriste telefone. To je ok ako ste u čekaonici kod zubara, ali nije dobro ako ste u teretani. Čini vam se da ste uzeli telefon na svega 30-ak sekundi, ali možda je prošlo i više od 2,3 min. Možda to nećete ni primetiti, ali ljudi pored vas, oni koji čekaju na spravu, sigurno hoće... i mrzeće vas zbog toga.

Zaključak

Odvrnite muziku do daske tokom kardio treninga, ali ne koristite ostale opcije. Najbolje da ga stavite u Airplane Mode.



Prevod: Robert
Izvor: t-nation.com
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.