TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 04:40:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Doziranje i upotreba l karrnitina  (Pročitano 4648 puta)
PapiVlada
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #8 poslato: Mart 23, 2017, 06:09:03 posle podne »

Onda bi ostavio sve ishrani da vidim kako cu samo sa njom proci
E sad pre nego sto sam pitao ja sam citao i sad mi se nesto pomesalo, znaci prvo idem 50 100 150 200 0 pa 50 100 150 i tako u krug ili sa viseg na nizi zj 200 150 100 50 0 200 i tako u krug, ili je nebitno dal je sa nizeg na visi ili sa viseg na nizi unoh uh?
Do kada najkasnije bi trebao jeste pred spavanje? Tipa pola sata sat dva?
I hvala na odgovorima :)
U teretani treniram jedno godinu dana bez prestanka ranije sam trenirao ali sam prekinuo 2 godine bez treninga zbog neke bolesti
« Poslednja izmena: Mart 23, 2017, 06:10:56 posle podne od strane PapiVlada » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Mart 23, 2017, 05:59:07 posle podne »

Doze od oko 3000 mg dnevno "možda"...ništa spektakularno...naravno, bilo bi dobro da čujemo mišljenje i ostalih članova PS tima, kao i naših forumaša...

Imaš pogrešan pristup rotacijama...uprošćeno suštinski - u toku nedelje, svaki dan imamo različit unos ugljenih hidrata, u zavisnosti od dana treninga i odmora, unos hidrata može biti različit npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 (grama hidrata na dnevnom nivou). Dan odmora je dan sa visokim unosom. Mada su u osnovi rotacija tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata, dan sa niskim unosom i dan sa minimalanim unosom ili eventualno „nula hidrata“.

Malo na temu krajnosti... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam

Ne moraš kazein(suplement) ako nemaš možeš i sir( low fat)...e sada koliki je ciljani unos proteina i kako ćeš isti uklopiti po obrocima, to je na tebi...

BCAA i glutamin pre i posle treninga...(sa whey) i posle...

A koliko dugo vežbaš?
Sačuvana
PapiVlada
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #6 poslato: Mart 23, 2017, 05:46:51 posle podne »

Da se razumemo, nisam ja ocekivoa nikakav magican efekat l karinitina, vec samo malo da pripomogne, ali ako sam razumeo to je jedino moguce sa velikim dozama ja jako mali ucinak?
A ja imam inace 24 godina visok sam 185 tezak 91, 2 kila
Rotacije sam upravo krenuo pre 3 dana
Na dane kada ne vezbam imam mali unos uh plasim se da se ne umastim jer se ne trrosim te dane a unosim uh :) hteo sam rotacija da jos sredim stomak mislim imam ja vidljive plocice ali a hteo jos to da dovedem u red
E sad ako sam sve lepo skontao za bcaa glutamin i whey
UVECE nista sem ako nemam kazein
Pretreninga bcaa i glutamin
A posle treninga whey bcaaa i glutamin? :)
« Poslednja izmena: Mart 23, 2017, 05:48:59 posle podne od strane PapiVlada » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2017, 04:06:42 posle podne »

Pa sa nekim restriktivnijim pristupom u ishrani teško da možemo očekivati neko povećanje mišićne mase i problematičnih partija  ;)

A koliko dugo si već na ovim rotacijama? Koliko si visok, težak? Koliko imaš godina?

Dan sa visokim unosom hidrata je u danima odmora ili...?

Ako mene pitaš karnitin će morati da se "mega-dozira" ako očekuješ neki efekat, koji je uglavnom skroman...pre bih poentirao na ALC( acetil estar karnitina)...moj predlog tu ide... https://www.pansport.rs/sagorevaci-masti/l-karnitin/carni-fx

1-2 kesice dnevno...pre treninga sa kofeinom idealno...

Mada karnitin može dati "minimalan" LH-boost( testosteron), a uticati pozitivno i na spermogram...  ;)

Sve u svemu, ništa spektakurano ako ishrana i treninzi nisu na zavidnom nivou...

Realan pogled na sagorevače masti, PAŽLJIVO PROČITAJ... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

Zbog interakcija sa sekrecijom insulina izbegavaj whey + bcaa + glutamin pre spavanja - bolje se odluči za kazein( suplementi...eventualno low fat mladi sir - npr. ella)...

BCAA + glutamin cepaj pre i posle treninga...

U pwm uz whey dodaj BCAA i glutamin..
Sačuvana
PapiVlada
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #4 poslato: Mart 23, 2017, 02:46:27 posle podne »

Pozdrav i tebi. :)

Pored svakog proizvoda na sajtu, navedeno je i kako se koristi. Konkretno, u ovom slučaju: 1 kapsula sa vodom 20 do 30 min pre treninga.
https://www.pansport.rs/sagorevaci-masti/l-karnitin/carni-x-500mg?sku=543

Da li imaš još neke suplemente pored ovog?



Koristim smesu bcaa i glutamina za vreme trenjnga
Whey 40 grama + 20 g dex posle treninga
I pred spacanje whey 30-40 grama + bcaa+ glutamin pred spavanje :)
Odgovor Dusanu ishrana mi je sledeca
Dorucak: 5 jaja + 50 grama badema
Obrok 2: jedno 250, 300 grama belog + neko povrce
Obrok 3: isto to
Pa trening
Ovrok 4: uglavnom 250 grma atunjevine retko umesto toga uzmem belo opet
I 5.obrok belo 200 grama + 150 grama ella sira
Sve ovo plus jedan dan 150 grama uh koje rasporedim pre i posle treninga, pa 100 grama uh drugi dan treci 50 grama i cetvrti 0, tako sam planirap jedno dve tri nedelje pa da povecam dane sa 0 uh
TRENING
5X Nedeljno sa tegovima do sada mi je islo lepo samo imam problem sa oistovima ne rastu a listove radim 2x nedeljo
Treba jos kardio 2 3 puta nedeljo da ubacim
Odkucio sam se za sagorevace jer sam cuo da kada se uredi ishrana i trening sagorevaci su dobsr izbor za rezultate
Izvinjavam se na greske u kucanju
I znam da pise ali sam se pitao da li ima nacin da se bolje koristi nego sto je navedeno, negde sam nalazio informacije da treba da se pije i do 3000 grama dnevno, too bi bilo 6x kapsule, naisao sam na razne informacije pa nisma znao sta je tacno a sta ne zato sam i pitao :)
« Poslednja izmena: Mart 23, 2017, 02:51:37 posle podne od strane PapiVlada » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2017, 01:29:56 posle podne »

Zasto si se bas odlucio za kupovinu sagorevaca. Da li si pre toga regulisao ishranu i trening ?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2017, 01:04:36 posle podne »

Pozdrav i tebi. :)

Pored svakog proizvoda na sajtu, navedeno je i kako se koristi. Konkretno, u ovom slučaju: 1 kapsula sa vodom 20 do 30 min pre treninga.
https://www.pansport.rs/sagorevaci-masti/l-karnitin/carni-x-500mg?sku=543

Da li imaš još neke suplemente pored ovog?

Sačuvana
PapiVlada
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2017, 09:50:48 pre podne »

Pozdrav Forumasi, interesuje me a nigde ne mogu da nadjem lepo objasnjeno kako se dozira i upotrebljava l karnitin, trenutno sam na dijeti sa rotacijom Uh i dodao bi uz to l karnitin, ali ne znam kako da ga koristim,pa bih vas zamolio da mi neko objasni :)
Konkretno bih uteo scitechov l karnitin od 500 mg
« Poslednja izmena: Mart 23, 2017, 11:32:46 pre podne od strane PapiVlada » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 17 upita.