TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:49:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko pitanja  (Pročitano 2197 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: April 24, 2017, 09:19:56 posle podne »

Dok traje terapija sa Roaccutane predložio bih da suplementacija kreatinom sačeka...

Evo jedne lepe "brošure" za pacijente, tako da i sam možeš uvideti da lek nije "naivan"... http://www.alims.gov.rs/ciril/files/2012/08/5-Brosura-za-pacijente.pdf

Kreatin sam za sebe ne bi trebalo da izazove skok transaminaza, niti da utiče na nivo bilirubina( ako je jetra "zdrava")...ali Roaccutane može imati takve implikacije...

Oprezno...
« Poslednja izmena: April 24, 2017, 09:32:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #12 poslato: April 24, 2017, 06:27:40 posle podne »

Posto cu od sada morati svakog meseca da radim krvnu sliku, da li suplementacija kreatinom moze uticati na nju (za kreatinin znam :) )?
I da li kreatin moze uticati na enzime jetre ALT,AST?
Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #11 poslato: April 24, 2017, 03:57:53 posle podne »

Pa da, tako i uzimam, oko 20g.
Hvala  ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: April 24, 2017, 03:56:07 posle podne »

A koliko dekstroze uzimaš dnevno?

Simboličan unos od oko15-20 gr u pwm sasvim sigurno neće biti problem( više pažnje obrati na druge izvore "šećera" , belo brašno i sl.)
Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #9 poslato: April 24, 2017, 03:23:41 posle podne »

Danas sam bio kod doktora i dao mi je Roakutan i rekao da prestanem sa konzumacijom secera (roakutan podize holesterol, trigliceride...), da li se to odnosi i na dekstrozu?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: April 22, 2017, 03:42:28 posle podne »

Sačekaj još malo vremena( oko mesec dana), sredi ishranu, konsoliduj treninge, i da, bez prženja "na zejtinu"...ubaci omega-3( 3-6 kapsula dnevno) + 1-2 kapsule soja lecitina dnevno i korak po korak!

Nadam se da si dovoljno upoznat sa smernicama oko zdravog načina pripreme hrane, odabira namirnica i sl.?!
« Poslednja izmena: April 23, 2017, 02:05:00 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #7 poslato: April 22, 2017, 03:39:06 posle podne »

Hvala na odgovorima. ;)
U ponedeljak svakako idem na kontrolu pa cemo videti.  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: April 22, 2017, 03:37:39 posle podne »

Pa sad da li je celonedeljna ili višenedeljna, ne znam  ;) Ali da za 14h "gladovanja" misliš da anuliraš "štetu", teško...možda kada je u pitanju glikemija, ali ovako ne ne  ;) Ne ide to tako brzo ;)
Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #5 poslato: April 22, 2017, 03:30:40 posle podne »

Nisam radio skoro neke nalaze. Ali poslednji put je bilo ok.

Krvni pritisak takodje ok.

Da li je moguce to da se celonedeljna losa ishrana (kolaci, slatkisi, sunka, kobasica...) odrazila na holesterol iako nisam nista jeo 14h pre vadjenja?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: April 22, 2017, 03:05:01 posle podne »

Tribulus sa 18 godina?! Zar nije prerano?! Malo na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/istina-o-tribulusu-mitovi-i-cinjenice

Obrati pažnju na ishranu( odnosi omega-3/omega-6, izvori trans masti-ind. rafinisana ulja, margarin, junk-food...bez krajnosti sa iznutricama, žumancima...)... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/holesterol-vas-najbolji-neprijatelj

A neki raniji nalazi? Sve je bilo ok?

Krvni pritisak?
« Poslednja izmena: April 22, 2017, 03:07:52 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #3 poslato: April 22, 2017, 02:32:01 posle podne »

Za LDL i HDL nemam nalaze. Trigliceridi, AST, ALT su u granicama normale. Ostale nalaze nisam radio.
Od lekova ne uzimam nista.
Od suplemenata uzimam whey, dekstrozu i tribulus koji planiram prestati.
Nikakve bolove nemam.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 22, 2017, 02:22:44 posle podne »

Dobro je biti odgovoran prema svom zdravlju i bar 2-4 puta u toku godine "proveriti krv i urin"...

Pomenuta vrednost za holesterol je više upozoravajuća, nego li alarmatna...a vrednosti HDL i LDL? Prethodni nalazi? Trgliceridi?

Isto tako pomenuta vrednost bilirubina nije alarmanto visoka...da bi to bolje interpretirali treba nam još informacija - vrednosti AST, ALT? RaĂ°en UZ abdomena? Prethodni nalazi?

Uzimaš nešto od lekova?

Greške u ishrani svakako mogu biti uzrok pomenutih problema! Šta uzimaš od suplemenata? Doziranje? Alkohol?

I lecitin i omega-3 mogu pomoći...

Subjektivne tegobe? Bol pod desnim rebarnim lukom? Umor? Malaksalost? Problemi sa varenjem?
« Poslednja izmena: April 22, 2017, 02:38:58 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #1 poslato: April 22, 2017, 10:58:07 pre podne »

Pozdrav,
Danas sam vadio krv, i zanima me da li trening ili cak neki suplementi mogu uticati na rezultate?
Naime povisen mi je holesterol na 5.87. Ne znam da li uzrok moze biti to da sam ove nedelje jeo vise kolaca i slatkisa zbog Uskrsa kao i vise jaja i mesa nego obicno, iako nisa nista jeo 14h pre uzimanja krvi?
Takodje Ukupni bilirubini poviseni na 24.05 i direktni bilirubini na 5.51.
Nikada nisam imao povisen holesterol i malo me brine posto treba da dobijem terapiju Roakutanom, da li ce mozda Omega 3 pomoci da smanjim holesterol, posto je poznato da Roakutan podize holesterol?
Imam 18 god, 180cm, 68kg.
Hvala.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.