TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:34:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol ispod levog dela grudi  (Pročitano 4809 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Maj 10, 2017, 02:51:31 posle podne »

Šumeće tablete minerala su bacanje para...obrati pažnju na oblike vitamina i minerala u suplementima koje uzimaš...bolje dati i malo više novca za kvalitetniji suplement, nego se olako povoditi za time - "bitno da je jeftino"...
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #17 poslato: Maj 10, 2017, 07:23:41 pre podne »

Pa da, to je iz februara, kad sam radio. Plus na to idu i dobri rezultati ultrazvuka i ehg srca. Brate, normalno se hranim, nemam ni para puno da bi mogao da koristim sve. Povremeno pijem sumece od gvozdja, i ponekad magnezijum. A zagrevanje radim normalno, s obzirom da treniram fudbal, imamo uobicajno zagrevanje od 10-tak min. Istezanje radim do prijatnosti. A za povredu ne znam, mozda sam i dobio neki udarac, ali dok si vruc ne osecas nista. A mislim da ono strujanje nema veze sa bilo kojim udarcem. Danas uzimam i rezultate urina pa cu vam javiti. Jer od lekara ocigledno nema nista. Kad god odem kod njih to je nervozno, ako mu se ne radi, brate otkaz daj i cao. Razumem ja da su male plate, ali ne treba drugi da ispasta zbog toga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Maj 09, 2017, 09:59:19 posle podne »

Koliko vidim sve je ok( vidim i da su neki nalazi od ranije)...neka povreda na treningu? Zagrevanje na početku treninga? Istezanje na kraju treninga?

Predlažem suplementaciju obaveznu magnezijumom( visoapsorptivni "helati" - citrat, glicinat...), bar 300-600 mg dnevno...

Šta uzimaš od suplemenata?
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #15 poslato: Maj 09, 2017, 05:58:40 posle podne »

evo slika
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #14 poslato: Maj 09, 2017, 05:31:48 posle podne »

Slikacu vam posle rezultate pa cu vam poslati, radio sam obican urin, sutra idem po rezultat. Danas sam odradio trening, prilikom zagrevanja primetpho sam da na levoj strani od grudi oko bradavice, do ramena sa unutrasnje strane oko pazuha, i ispod bicepsa kao da imam upalu, kao da sam radio prvi trening u teretani pa me stigla blaga upala. Ali opet, nemam zamaranja, sve radim normalno. A opet, jesam nervozan, ne preterano, moram to da korigujem pod hitno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Maj 09, 2017, 02:19:32 posle podne »

Doduše "bol" je neobičan po pitanju manifestacija, tako da možda sumnja na psiho-somatiku...pa otuda i izostanak interesovanja...

Urinokultura ili rutinski pregled urina?

A kompletna krvna slika, leukocitarna formula, glikemija, trigliceridi,ukupni holesterol HDL, LDL, CRP, sedimentacija, urea, kreatinin, AST, ALT, alkalna fofataza, LDH, GGT, ukupni i direktni bilirubin, gvožĂ°e ?
« Poslednja izmena: Maj 09, 2017, 02:43:09 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #12 poslato: Maj 09, 2017, 10:59:45 pre podne »

Bio sam juce kod svog lekara, zakazan mi je ultraz abdomena za mesec dana. A lekar ko lekar nema blage veze, niti zna sta je, niti ga je interesovalo. Trazio sam sam da dam jos urin, zbog bakterija
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #11 poslato: Maj 08, 2017, 07:16:31 pre podne »

Da sam nervozan moram da priznam da jesam, to sam i sam primetio. A opet vam kazem, nemam bolova, ali nesto se cacka, i jeste mi se premestilo malo "desavanje" ka levom ramnu. A epicentar je na prelazu stomak-grudi. Najvaznije je da nemam problema sa disanjem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Maj 08, 2017, 12:28:49 pre podne »

Hm, moguća mialgia thoracis...

A moguća i "upala meĂ°urebarnih mišića"( plastično rečeno)...

S obzirom na do sada uraĂ°ene preglede i "stanje" ne bih rekao da je bol "kardijalnog porekla"...već je evetualno posledica nepravilnog držanja, položaja tela u toku sna, možda i nekog "procesa" na kičmenom stubu( discus hernia)...

Da li se  bol širi u levo rame, levu lopaticu, levu stranu donje vilice, kičmu? Pojačana nervoza, stres?

« Poslednja izmena: Maj 08, 2017, 12:33:35 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #9 poslato: Maj 07, 2017, 09:57:21 posle podne »

Ej cao, nisam ti se javljao iz rasloga sto sam imao utakmicu danas, pa reko da je odigram i da vidim sta i kako. Ultrazvuk abdomena nisam radio, zato sto je moj lekar na odmoru a kod drugih je guzva, pa cu sutra da idem kod njegove zamene. A privatno cu videti, malo je skupo, ali ako se ceka dugo u drzavnoj onda cu odraditi privatno. Na utakmici sve normalno, bez zamaranja, vrtoglavice, i slicno. Ono strujanje se nije pojavilo od ponedeljka,kad sam vam i pisao. Pa kazem vam, to je kao kad odete na terapije, puste vam onu struju i kad struja proleti na sekund, dve... isto tako. I kad se to pojavilo, nisam imao ja nikakav bol, nego eto uplasen sto se to strujanje zavrsava kod srca ili ti blizu srca. Mene to najvise plasi. A poslednja dva dana imam osecaj kao da imam upalu leve strane grudi, kao da sam dobio neki udarac u predelu rebara (a nisam) pa se kao sad tu nesto deseva. Jebem ga, mozda sam i opterecen pa mi je sad sve sumnjivo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Maj 06, 2017, 03:39:45 posle podne »

Kakvo je sada stanje? Ima li promena?

A koliko dugo bol traje? Sekundu, dve...duže? Ima li nekog utvrĂ°enog šablona javjanja( a da nismo naveli)? Nešto provocira taj bol?

UZ abdomena?
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #7 poslato: Maj 03, 2017, 05:29:20 posle podne »

Nije ni udarac, ni gorusica... sve je normalno, samo sto mi se to sad vratilo pre 2 dana.
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #6 poslato: Maj 03, 2017, 05:27:46 posle podne »

Ostala mi je medic dokumentacija u autu, pa ne znam tacno pravi naziv bakterije. Ovo je sa leve strane, kazem vam, u decembru me je probolo 2,3 puta i pre 2 dana poovo jednom. A jos me je san uplasio. Jedem normalno, kuvano, suvo, salate,  ne pijem lekove, jer mi lekari nisu nista prepisali osim onih koje sam popio na pocetku za te bakterije. Eto pojavi se jednom i odmah mi napravi frku. Uradicu i ultrazvuk abdomena stomaka, posto to nisam uradio.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Maj 03, 2017, 05:02:24 posle podne »

A koja je to sitna bakterija bila( pomenuta u prvom postu)?

Ne vezuješ to za obroke? Koliko često se javlja? Otežano gutanje?

Hm, znači javlja se sa leve strane? Neka povreda? Udarac?

Nadutost? Gasovi? Gorušica? "Želudačna kila"?

Piješ sada neke lekove?
Sačuvana
stokton
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 152

« Odgovor #4 poslato: Maj 03, 2017, 04:47:45 posle podne »

Slika
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.