TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:48:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Par pitanjca od pocetnika  (Pročitano 2892 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #26 poslato: Jul 03, 2017, 04:43:23 posle podne »

Odmor ume da bude kljuc. Tebi su grudi mozda i pretrenirane sa ovolikim brojem serija, tj sigurno i jesu u tim uslovima tako da sigurno nema potrebe da ih treniras ponovo vec da ih dobro odmoris i nahranis. :)

Kako izgledaju ostali treninzi..?
Sačuvana
dadabwe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #25 poslato: Jul 03, 2017, 04:12:16 posle podne »

Naime , hranu sam sredio ,
pre par  nedelja ( kad mi je Dušan rekao da menjam ful bodi na split) sam presao na petodnevni split , i sad posle par nedelja pocinjem da vidim rezultate svugde sem na grudima , posto
ja mislim da je meni malo da jednom nedeljnom vezbam grudi pa me interesuje da li da dodam grudi u jos neki dan ili umesto  jedne pauze ,
ponedeljak(dan za grudi)
bench sa srednjim stiskom 3x12
kosi pres sa bucicama 3x 12
kontra kosi sa bucicama 3x12
dumbbell flyes 3x12
Bent-Arm Barbell Pullover 3x12
Cable Crossover 3x12
i sve je to meni u fulu mada ja se osecam ko nov( u delu grudi) vec posle dan-dva dana, dok na drugim delovima mi treba znatno vise da se oporavim
ako moze neki savet ili da menjam vezbe , mada ovo me ubije samo po sebi, thx






Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Jun 14, 2017, 09:24:42 posle podne »

Da uprostimo, za rotacije 0,5-0,8 gr po kg, naravno masti mogu ići više u danima na (naj)manjim unosom hidrata...u danima sa visokim unosom hidrata masti idu niže...

Malo više čitanja naše tekstoteke...
« Poslednja izmena: Jun 14, 2017, 09:30:12 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
dadabwe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #23 poslato: Jun 14, 2017, 06:07:25 posle podne »

Ok , povecavam omega na  6 , i koliko mi treba grama masti otprilike , icu na rotacionu, znaci jedem vise hidrata u danu pauze,samo me interesuje kolicina masti koja bi bila optimalna
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Jun 14, 2017, 02:05:41 posle podne »

Paa, moraćeš da se ozbiljnije pozabaviš unosom makrosa ako već pominješ ketogenu dijetu, low-carb i sl., ipak u osnovi tih dijeta je princip - dovoljno nisko sa hidratima, umereno sa proteinima i dovoljno visoko sa mastima...

Dakle, moraš imati neku "šemu", ciljani deficit, kao i adekvatan unos makrosa prilagođen cilju...( hm, "proporcija" na osnovu "procene" energetske potrošnje uz uračunati deficit, npr. 20% hidrati, 35% proteini, i ostalo masti, naravno od planiranog unosa kalorija  ;) )

Ne kažem da je guarana loša samo me zanima doziranje, proizvođač i sl. i očekivanja...

Samo 1 kapsula omega-3? Hm, ima preporuka koje pominju bar 3-6 kapsula( 1000-2000 mg EPA+ DHA)...
Sačuvana
dadabwe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #21 poslato: Jun 14, 2017, 12:33:57 pre podne »

nisam siguran za masti,  uzimam 1 omega 3 i 100g kikirikija (   ja msm da  u njemu ima 49g masti) mada nisam siguran koliko mi treba ,
a guarana je cista zavisnost , godi mi jedna dnevno , u svakom smislu
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Jun 13, 2017, 01:41:09 posle podne »

A koliko masti--koliko grama?

U rotacijama dan odmora je dan sa visokim unosom( punjenje)...tako da...  ;)

Unos hidrata uklapaj u skladu sa rastućim deficitom...tajmingom treninga, kao i težinom istog...

A šta očekuješ od guarane?
Sačuvana
dadabwe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #19 poslato: Jun 13, 2017, 02:51:15 pre podne »

50-100g hidrata dnevno , oko 400-500g belog i par merica wheya sto bi trebalo da bude oko 160g proteina  jer imam 80kg,a sto se tice masti narucio sam omega 3,
Mada dvidja mi se i rotaciona jer bi mi godila daily guarana a nkoj ima oko 50 hidrata,samo jedno pitanje u vezi istr,znaci prvoh 5  dana rotiram 0-50-100-150-50 i dva slobodna dana po 200? Ili se koriguje vezbanje i pravi odmor svaki 4 dan sa 0-50-100 ili 150-odmor(200)? Hvala na odgovorima
« Poslednja izmena: Jun 13, 2017, 03:16:55 pre podne od strane dadabwe » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #18 poslato: Jun 12, 2017, 10:12:16 posle podne »

Prve 2 nedelje i moze ful bodi dok se telo navikne na trening a kasnije to neće ići, podeli trenine po micicnim grupama ili barem na gornji - donji deo tela.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Jun 12, 2017, 09:29:21 posle podne »

S obzirom da se još uvek "mačujemo" oko elementarnih stvari, mislim da će ti low-carb dijeta biti teka za praćenje...ili se varam?  ;)

Koliko si proteina, hidrata, masti planirao da dnevnom nivou? Pogotovu me zanima unos proteina i masti...LCHF?

Bez preterivanja sa dekstrozom...
Sačuvana
dadabwe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #16 poslato: Jun 12, 2017, 08:42:54 posle podne »

Bio sam malo odsutan pa nisam pitao,
 nego svidja mi se ta low carb dijeta jer je tesko omanuti  , tako da  sam vec poceo to, dorucak sam mislio da rotiram da nejedem bas stalno isto,kad su za 1 jaja da za 2 napravim  pilava , a kad su ovsene  belo na rostilju sa malo krompira i pred spavanje bezmasno mleko sa whey-om ili sir(da ne bude isto))
a nedeljom znaci  uzmem svega sa hidratima da doguram do 200-300
sto se tice pwm , merica wheya ,merica kreatina , i kasika dekstroze ok?
A sto se tice vezbanja ova ful bodi rutina mi bas odgovara , vec u 2 nedelje neznam dal umisljam ali vidim rezultate(mada jeo sam lose) ili da predjem na neki split sistem , nisam siguran dal je bolje full body  ili split za pocetnika
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Maj 31, 2017, 10:35:13 posle podne »

novi sam clan kako mogu postaviti svoje pitanje?nemogu da se snadzem?hvala

Ko želi, taj nađe način, ko ne želi taj nađe izgovor...otvori novu temu... https://forum.pansport.rs/index.php?action=post;board=125.0
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Maj 31, 2017, 10:21:23 posle podne »

sta onda da jedem? ako moze primer neke dijete , posto ja tu vidim samo planove , a ustanovili smo da neplaniram dobro:(
bilo koja , posto sad sam malo iscito za keto , i nisam sig da je to za mene   tako brzo

Da ne očekuješ malo više od nas? Sve na gotovo bez imalo truda i zalaganja?  ;) Ajmo ajmo pokreni se...

Mali "hint"... 3 "dijete" koje "provereno" rade, a ih mnogi lančano povezuju, su:

- Rotacije ugljenih hidrata - u toku nedelje, svaki dan imamo različit unos ugljenih hidrata, u zavisnosti od dana treninga i odmora, unos hidrata može biti različit npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 (grama hidrata na dnevnom nivou). Dan odmora je dan sa visokim unosom. Mada su u osnovi rotacija tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata, dan sa niskim unosom i dan sa minimalanim unosom ili eventualno „nula hidrata“.

- Low carb dijeta - samo ime kaže, u toku nedelje svaki dan imamo veoma nizak unos ugljenih hidrata( low carb voće i vlaknasto povrće), npr. 50-100 g i nedeljom punjenje, obično od 300 i više grama, u zavisnosti od potreba.

- Keto dijeta - dijeta koja se zasniva na visokom unosu masti, umerenom unosu proteina( zbog glikoneogeneze), bez ugljenih hidrata( negde se pominje cifra ispod 50 g hidrata), osim vlaknastih izvora istih(povrće),dani punjenja su „blaži“...tzv. dijeta za kraj.

Obično većina „dijet kuru“ počne sa rotacijama, i onda se sukcesivno pređe na rigorozniju low-carb i/ili keto-dijetu.

sto se tice ishrane , posto su mi vec stigli whey i kreatin,nema smisla da ih nekoristim pa ovako
ujutru neposredno posle budjenja : 3-4jaja sa salatom ili ovsene + jogurt + merica wheya
posle par sati vocka
pre treninga , belo meso / riba ( samo me gramaza zanima,nisam jos sig koliko mi treba) + krompir/pirinac to sve sa nekom salatom
posle treninga isto sto i pre(isto imam pitanje u vezi gramaze)
i nisam siguran sta pre spavanja , ali nesto + kikiriki koji jedem svakako
I jos jedno pitanje , da li Guarana ubija dijetu , ili se sme konzumirati povremeno?
i za vezbe niko mi nije odg da li odgovara ova full body rutina iz prvog posta, hvala

Izmene jelovnika( ima još mogućnosti i kombinacija...ovo je samo šema...VRATI SE NA PODELJENE TEKSTOVE)...

Obrok 1 - ovsene + jaja

Obrok 2 - meso( piletina, crveno, posnije svinjsko-but) + pirinač/krompir + salata od vlaknstog povrća uz dodatak extra virgin maslinovog ulja i jabukovog sirća( po ukusu)

Obrok 3- slično

Obrok 4 - riba + salata ili malomasni sir + orašasti plodovi

Ubaci i pwm - whey + 1 banana srednje veličine...

Mada opet prati ciljani unos makrosa( proteini , hidrati, masti i prilagođavaj cilju)....

Zašto baš kreatin?! Monohidrat ili alkalin?

Guarana ne "ubija" dijetu, odakle ti to? Možeš je uzimati pre treninga, samo obrati pažnju na doziranje( predoziranje)...

« Poslednja izmena: Maj 31, 2017, 10:36:38 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
dadabwe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #13 poslato: Maj 31, 2017, 12:42:10 posle podne »

sto se tice ishrane , posto su mi vec stigli whey i kreatin,nema smisla da ih nekoristim pa ovako
ujutru neposredno posle budjenja : 3-4jaja sa salatom ili ovsene + jogurt + merica wheya
posle par sati vocka
pre treninga , belo meso / riba ( samo me gramaza zanima,nisam jos sig koliko mi treba) + krompir/pirinac to sve sa nekom salatom
posle treninga isto sto i pre(isto imam pitanje u vezi gramaze)
i nisam siguran sta pre spavanja , ali nesto + kikiriki koji jedem svakako
I jos jedno pitanje , da li Guarana ubija dijetu , ili se sme konzumirati povremeno?
i za vezbe niko mi nije odg da li odgovara ova full body rutina iz prvog posta, hvala
« Poslednja izmena: Maj 31, 2017, 12:44:32 posle podne od strane dadabwe » Sačuvana
marijapansport
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #12 poslato: Maj 31, 2017, 11:50:26 pre podne »

novi sam clan kako mogu postaviti svoje pitanje?nemogu da se snadzem?hvala
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.336 sekundi sa 17 upita.