TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:17:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BCAA & Glutamin  (Pročitano 3873 puta)
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #17 poslato: Jun 14, 2017, 07:40:18 posle podne »

Salate i vocke jedem kad ima.

Od voca: jabuke,breskve,kajsije, lubenica, jagode...ovo ostalo i ne bas.

Od povrca : zelena salata, nju tamanim, i volim da jedem, kupus,paradajz,beli luk, sargarepa, paprika i krastavac.

Hteo sam da pitam, umesto zejtina znaci mogu da koristim svinjsku mast?

Nema testovi Slavisa, meni je to on video na ultrazvuku, sto se slezene tice.

A test od gastroskopije:

Radio sam te testove u privatnoj klinici "Medicus Universalis" na testu pise  REZULTAT: Ureaza test: POZITIVAN     

A sto se tice bilirubina, krv sam vadio u bolnici. Ne znam sta mu dodje to ukupni i direktni, evo slika rezultata od tog testa.

Nista vise ne pise: I onda mi je dao te lekove da pijem, protiv bakterije.

Ne znam sta znaci to ukupni i direktni,evo slika od testa.

https://prnt.sc/fjsbzu
« Poslednja izmena: Jun 14, 2017, 07:44:58 posle podne od strane Stephanos » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Jun 13, 2017, 01:38:25 posle podne »

Svinjskom maslacu? Okani se zejtnina!

Inače salate od vlaknastog povrća uz obroke? "Low carb" voće( po koja voćka između obroka)?

Od voća – bobičasto voće (jagode, kupine, maline, brusnica, borovnica…), šljive, lubenica, citrusi (limin, kivi, grejp, narandže), breskve (nektarine), dinja, guava, kajsije…

Od povrća – zelena salata, krucufere/kupusnjače (kelj, prokelj, brokoli, kupus, rukola, keleraba, rotkvice), paradjz, beli luk, avokado, artičoka, masline, blitva, spanać, špargla, šargarepa, krastavac, celer, paprika…

Daj više informacija o "slezni"( UZ nalaz), neki izvešataj lekara specijaliste da bi se orijentisali oko preporuka...

Pa u nalazima postoje ukupni i direktni bilirubin, kao stavke...a to nam znači da vidimo koji je uzrok porasta bilirubina - slezina, jetra i sl., naravno uz dodatne nalaze i sl.
« Poslednja izmena: Jun 13, 2017, 01:44:33 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #15 poslato: Jun 13, 2017, 12:06:25 posle podne »

Pa ne mogu da kazem da zejtin koristim svaki dan, ali ga koristim, tipa kada przim jaja, ili kada moji kuci spreme nesto u cemu se koristi zejtin, tipa:(pilav sa belim mesom, kobasice,virsle, przeno meso...)

Poceo sam sa svinjskom mascu, koristim kada przim jaja, stavim onako pola male kasicice. Jaja jedem po 6-7 przenih sa jednim zumancem.

Sto se tice pitanja koliki je direktni bilirubin, ne razumem to pitanje.? Napisao sam da je granica 21, posle toga oznacuje se kao H , a meni je 23,2

Koje jos informacije nisam dao?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Jun 12, 2017, 09:23:31 posle podne »

Hm, možda je zejtin u pitanju? Vezano za problem sa holesterolom?

A unos omega-3? Malo na tu temu( primeni)... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/holesterol-vas-najbolji-neprijatelj

Bilirubini nisu zabrinjavajuće povišeni...a koliki je direktni bilirubin? Mada ako već postoji problem sa slezinom, moguća je povezanost( razlaganje eritrocita)...mada, opet kažem da nam treba još informacija koje nam nisi "dostavio"...
Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #13 poslato: Jun 12, 2017, 07:39:26 posle podne »



Što se tiče prženja, bolje se odluči za domaću svinjsku mast, malac( puter) i kokosovo ulje...i ukusno i zdravo( bez trans masti)...naravno, možeš i extra virgin maslinov ulje...


Da dodam:

Znaci mogu svinjsku mast da koristim kada przim jaja?

S obzirom da ja radim na definiciji, hocu da skidam masne naslage. A i u rezultatima kada sam vadio krv pre nedelju dana, sve mi je ok sem Holesterola, granica je 5.18 a meni je 5.36, LDL Holesterol granica je 3.00 a meni je 3.55

I bilirubini su mi poviseni, granica je 21.0 a meni je 23.2
Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #12 poslato: Jun 11, 2017, 04:54:21 posle podne »

vidim da nisi ni pogledao predloženi tekst,


Pogledao sam naravno, nego sam samo pomenuo sta sam do sada koristio. Koristicu one masti dole koje si pomenu :) Hvala na savetu.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jun 11, 2017, 02:26:43 posle podne »

Okani se zejtina, tj. rafinisanih biljnih ulja( izvor trans masti)...

Bolje ubaci pomenute izvore masti za prženje, vidim da nisi ni pogledao predloženi tekst, bilo bi dobro da to učiniš u tvom je interesu...naše telo ima potrebe za mastima, ne uskraćuj mu ih...

Što se tiče zdravstvenog stanja, bilo bi lepo da skeniraš neki od poslednjih nalaza lekara specijaliste zbog lakše interpretacije stanja...

Uvećana slezina može nekada biti problem koji može limitirati fizičku aktivnost...
« Poslednja izmena: Jun 11, 2017, 02:31:59 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #10 poslato: Jun 11, 2017, 08:20:11 pre podne »

Pa te masti, nekad stavim malo zejtina cisto da jaja ne przim na suv tiganj, i to bih ukinuo.

Nema problem sa zelucem, barem mi je tako rekao posle ultrazvuka, sve je u redu sem te slezine koju lecim lekovima sada..

Radio sam gastroskopiju odma taj dan kod njega, i posle sam isao po rezultate, nakon cega mi je rekao da imam bakterija, nije rekao naziv, ali je rekao da je imam, i onda mi je dao ove lekove da pijem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Jun 10, 2017, 03:35:27 posle podne »

A ulja i masti goje? Hm? Pre bih rekao da će tom problemu doprineti ugljeni hidrati, nego masti same za sebe!

Ajmo malo čitanja na temu značaja masti u ishrani... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani

Što se tiče prženja, bolje se odluči za domaću svinjsku mast, malac( puter) i kokosovo ulje...i ukusno i zdravo( bez trans masti)...naravno, možeš i extra virgin maslinov ulje...

Poradi da unosu proteina( meso, riba,sir, jaja) i zdravih masti!

Manje konzervi, bar ne svakodnevno...

Jesi li siguran da je problem sa slezinom? Da nije u pitanju Helicobacter pylori( bakterija) i želudac /dvanaestopalačno crevo?

Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #8 poslato: Jun 10, 2017, 10:02:37 pre podne »

Nisam imao nikakve udarce u stomaku. Iskreno, objasnio mi je on problem, ali ja nisam lepo razumeo. Radio sam ultrazvuk, kaze da je sve ok, ali kao slezina je porasla drugacije, nije kako treba da bude, pa mi je dao neke lekove: Pepticaid, gastroperidon, levoxa, ospamox i lactocare. Naravno toliko lekova mi je prepisao i zbog ove bakterije.

Sto se tice ishrane. Posle treninga pojedem ili isprzim 5 kuvana jaja, sledeci obrok je riba iz konzerve sa pirincem oko 200grama, ovsene kasnije. Krace receno, kad god imam neki protein iz hrane ja to jedem.

Ima li neko ulje koje moze da se przi a da ne goji?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jun 09, 2017, 09:58:11 posle podne »

Problem sa slezinom? Preležana mononukleoza? Udarac u trbuh? Povreda? Šta kaže ultrazvuk abdomena?

A koje lekove piješ? Antibiotike ili još nešto?

Od preciznosti tvog odgovora zavisi i preciznost naših saveta!

Iskreno, razumem i tešku finansijsku situaciju i sve problema materijalne i nematerijalne prirode, ali bez dovoljnog unosa proteina visoke biološke vrednosti( meso, riba, sir, jaja), složenih hidrata( pirinač, krompir, ovsene...), zdravih masti( orašati plodovi, extra virgin maslinovo ulje, hladno ceđeno laneno ulje...riblje ulje...) napretka nema...

Lepo je što si nam pobrojao namirnice ali informativnije bi bilo da nam ispišeš svoj dnevni meni po obrocima sa osvrtom sa sastav obroka( odabir namirnica), kao i količinu namirnica..pratiš li ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Ako nema dovoljno hrane, uzalud svi suplementi ovog sveta...
Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #6 poslato: Jun 09, 2017, 04:58:51 posle podne »

Vezbam 2 godine, 23 god imam, visina 190cm, tezina 89-90 varira, ne znam koliki mi je struk, ali znam da imam masti koje moram da skinem :D

Uzimam neke lekove, zbog zdravstvenih problema, imam neku bakteriju i problem sa slezenom, ali to je sve pocelo pre nego sto sam poceo da uzimam suplimente.

Sto se tice ishrane, hteo sam da napomenem, ali sam zaboravio.. Naravno, ishrana je najvazniji deo. Posle treninga obavezno jedem kuvana jaja, 5 kuvana jaja, 5 belanca i 1 zumance, a nekad stavim 3-4 kapi zejtina u onda ih isprzim, jer su mi se smucila vise :/ jedem pirinac, ribu, sir, ovsene pahuljice. S obzirom da ovaj sport ume da bude i skup, a ne moze sve da se postigne, meso jedem ali 1 nedeljno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jun 09, 2017, 01:39:56 posle podne »

He he i masa i definicija, pa lepo  ;) Nego, nadam se da si svestan činenjice da dosta stvari zavisi od ishrane i treninga...suplementi su ipak manje bitan faktor...

Koliko dugo vežbaš? Koliko imaš godina? Visina? Težina? Obim struka? Piješ neke lekove? Zdravstveno sve ok?

A vitaminsko-mineralni kompleksi? Omega-3?

Moj savet bi bio oko doziranje za BCAA 0,3-0,5 gr po kg, uzimati pre, u toku i posle treninga...

Za glutamin doziranje u istom rasponu, pre i posle treninga...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Jun 09, 2017, 10:07:59 pre podne »

Bitno da je prah u oba slučaja jer ako su na primer tablete mnogo je to onda skuplja opcija da uneseš prave doze.
A i gutanje mnogo tableta może nekome biti problem.
Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #3 poslato: Jun 09, 2017, 08:36:59 pre podne »

Samo BCAA & Glutamin trenutno, ali planiram neki protein uskoro pored toga.

Pa ovako, uzimam ih nekad posle treninga, nekad pre treninga. Uzeo sam 1 kg BCAA, 1kg Glutamin. A pijem ih nekad posle treninga, nekad pre treninga, uglavnom pomesam zajedno u 300 ml vode po 10 grama od oba. Juce sam odvalio trening, super sam ga odradio, popio sam pre treninga i opet posle treninga. Trenutno mi je na raspologanju malo vise od 500 grama od oba, onako odukativno receno.

A sto se tice proizvodjaca : http://allnutrition.com/wp-content/uploads/2016/02/r-bcaamax_1000g_cola_1000x1000-kopia.png

Oba suplimenta su mi od istog proizvodjaca. BCAA sa ukusom , Glutamin bez ukusa.

Ciljevi su mi da se izdefinisem i dobijem na misicnoj masi :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.