TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:44:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BCAA & Glutamin  (Pročitano 3861 puta)
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #32 poslato: Jun 25, 2017, 06:06:06 posle podne »

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=226207.0
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #31 poslato: Jun 25, 2017, 05:57:05 posle podne »

Hm...nešto ne mogu da nađem tu novu temu...podeli link...može?
Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #30 poslato: Jun 25, 2017, 05:44:15 posle podne »


Zar je pametnije dati više novca za neke suplemente koji nisu prioritet a zakidati na kvalitetnoj ishrani?


Naravno da nije.

Sto se tice tih promena, resio sam malo da promenim plan treninga, a bogami i shrane. Otvorio sam novu temu ako neko ima neki plan, jer sam odlucio da menjam, a imam i neka pitanja.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Jun 25, 2017, 02:59:22 posle podne »

Suplementi za mršavljenje? NE, momčino - tebi treba clean ishrana, i dobro formulisan trening!!!

Zar je pametnije dati više novca za neke suplemente koji nisu prioritet a zakidati na kvalitetnoj ishrani?

Logično proceni prioritete - novac ide prvo na ishranu, što ostane ide na suplemente - napredovaćeš i bez BCAA, glutamina, proteina...smrašaćeš i bez sagorevača ako si ishranu sredio i treninge "konsolidovao"...

Većini je prva misao u glavi - ŠTA DA UZEMEM da postignem neki cilj? Trebalo bi da zapitaš sebe ŠTA MOGU DA URADIM, PROMENIM, ISPRAVIM GREŠKE DA BIH NAPREDOVAO?!

Loše formulisana ishrana je glavni problem kada je "tapacir na stomaku" u pitanju..."trbušnjaci se prave u kunji, ne u teretani"!



Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #28 poslato: Jun 25, 2017, 02:17:02 posle podne »

Jedini problem kod mene je stomak i ono oko stomaka sa strane, gore je sve ok i vidi se misicna masa ali najveci problem je taj stomak, i nikako da ga skinem. Realno mislim da mi nisu bas potrebni neki suplimenti za mrsavljenje jer ja nisam debeo, jeste da imam stomak ali ne mogu sebe da nazovem debelim. Visok sam 1.90cm a imam 90 kg, i telo mi kvari ovaj stomak ruzni a malo su mi i grudi masivne.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Jun 25, 2017, 02:06:37 posle podne »

Kardio bi trebalo prilagoditi ciljevima, tj. učestalost, trajanje i intenzitet, kao i "kondiciji"...povećanje mišićne mase( 2-3 puta nedeljno posle treninga sa opterećenjem 20-30 min - niski intenzitet )...redukcija masnih naslaga( 3-6 puta nedeljno, intenzitet varira...npr. HIIT 2 puta nedeljno, 1-2 nedeljno niski intenzitet...naravno da HIIT zahteva dobru osnovu - kondiciju)

Na ovim temperaturama je veliki rizik od dehidratacije( gubitka vode i dragocenih elektrolita), tako da je dobra hidiranost prioritet...

Leti obično gubimo više "tečnosti", pa eto privida redukciji masnih naslaga...zimi naše telo ima zadatak da održava telesnu tempreraturu( stimulans za "fat burn"), tako da ako lakonski pitaš, zimi se masne naslage lakše tope...a leti gubimo više vode i elektrolita...naravno, ako je kardio dobro doziran, trening sa opterećenjem na prvom mestu, a ishrana sređena, masne naslage ćemo gubiti uspešno u svako doba godine, samo leti obratiti pažnju na dobru hidriranost...

BCAA je dobar antikatabolik...a još bolji sređena ishrana i dobro doziran treninga...a da bi se plašio za mišićnu masu, prvo je moraš imati dovoljno...

Isto tako, da li ti je "fat-burn" realno potreban? Da li je ishrana dovoljno "clean", a treninzi dovoljno "teški"?
« Poslednja izmena: Jun 25, 2017, 02:09:06 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #26 poslato: Jun 25, 2017, 11:59:22 pre podne »

Sta kazete za kardio, da li da se iskoristi pametno ova vrucina , kako bi lakse topili povisene masne naslage. Da li ovi suplimenti malo cuvaju topljenje misicne mase?
Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #25 poslato: Jun 24, 2017, 07:08:10 pre podne »

Da da, rece mi doktor, ako ne lecim da moze da preraste u cir. Pijem sve kako je rekao pa cemo da vidimo :)



« Poslednja izmena: Jun 24, 2017, 11:09:23 pre podne od strane Stephanos » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Jun 23, 2017, 10:32:38 posle podne »

Nema na čemu samo oprezno, ispoštuj eradikacionu terapiju( iskorenimo bakteriju), ne bih da te plašim...karakteristično je da kod većine inficiranih ne dolazi do pojave simptoma oboljenja, dok se kod malog broja razvija simptomatski gastritis, peptička ulkusna bolest( čir), karcinom želuca i MALT limfom...

Za sva dalja pitanja, sugestije, savete, tu smo...  ;)
Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #23 poslato: Jun 23, 2017, 07:39:52 posle podne »

Hvala na odgovorima Slavisa :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Jun 20, 2017, 12:13:45 pre podne »

Pa kao što rekoh( posumnjah) na početku, problem je vezan za H. pylori, tako da je slezina b.o.( ok)  ;)

Dakle, vidim GERB( gastroezofagealna refluksna bolest)...malo na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/pobedite-gorusicu-zivite-normalno
Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #21 poslato: Jun 19, 2017, 05:13:03 posle podne »

Poslednji put radjen UL 27.05.2017

Evo sta je posle toga napisao.

https://prnt.sc/flmzt9

Samo mi nije jasno sto je u nalazu napisao da je sve u redu sa slezenom a meni je rekao da je malo drugacije i da moram da pijem lekove koje mi je dao.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Jun 15, 2017, 03:37:37 posle podne »

Svakako da su omega-3, već pomenuti lecitin, kao i vitaminsko mineralni kompleks dobar izbor, kao i da su bezbedni za upotrebu...

Kada je rađen poslednji UZ nalaz, dimenzije slezine...?

O omega-3... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-ishrana-iili-suplementi-ima-li-razlike

O lecitinu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sve-sto-zelite-da-znate-o-soja-lecitinu

O vitaminsko-mineralnim kompleksima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/da-li-nam-je-potrebna-suplementacija-vitaminima-i
Sačuvana
Stephanos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #19 poslato: Jun 15, 2017, 10:13:31 pre podne »


A jesi li preležao možda "bolest poljupca", tj. infektivna mononukleoza( pitao sam već, ali da provereimo)?


Nisam.

Znaci mogu da nastavim da pijem BCAA & Glutamin? Trenutno pored njih ne uzimam nista od suplimentacija.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Jun 14, 2017, 09:19:44 posle podne »

U pitanju je Helicobacter pylori( bakterija), uzimaš eradikacionu terapiju...a ureaza izdisajni test se koristi za dijagnozu pomenute bakterije  ;)

Mala napomena, ne bi trebalo zaboraviti da neki od suplemenata mogu u većoj ili manjoj meri mogu stupiti u interacije sa lekovima, npr. antiobiotici, tako da bih bio kranje oprezan...( lekovi koje uzimaš), btw, BCAA i glutamin neće biti problem...

Rađen je ukupni bilirubin...

Ukratko o bilirubinu... http://www.laboratorijskeanalize.com/analize/b/bilirubin/

A jesi li preležao možda "bolest poljupca", tj. infektivna mononukleoza( pitao sam već, ali da provereimo)?

Što se tiče nalaza ništa zabrinjavajuće...( ispostuj preporuke oko promena u nacinu ishrane, pozeljna suplementacija omega-3 i lecitinom...)


« Poslednja izmena: Jun 14, 2017, 11:01:47 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 17 upita.