TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394569 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:57:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc!  (Pročitano 2436 puta)
Migrant
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #14 poslato: Jul 04, 2017, 04:05:56 posle podne »

Mislim da bi za veceru morao da ubacis mladi sir posto verovatno nisi u tolikoj mogucnosti da kupis kazein, a trebaju ti ti proteini uvece jer ti okrepljuju telo tokom noci i tako smanjuju katabolicki efekat.

Послато са Smartphone 3.1 Lite уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #13 poslato: Jul 03, 2017, 02:23:39 pre podne »

Nabaciti masi i izdefinisati... To ne ide bas tako to odmah da znas, za to su potrebni neki drugi uslovi, pa na pocetku da razgranicimo odmah...

Dakle ide to natural, ali treba vremena, e sad, ili radis dijetu ili masu posto ce te ova tvoja varijanta od svega po malo odvesti u pogresnom smeru...

Fali, dooooosta fali kvalitetnih proteina, onda tajming, izbegavaj u poslednjrm obroku hidrate...

Kako izgleda trening ..?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Jul 02, 2017, 10:13:07 posle podne »

Tebi trebaju konkretni obroci a ne neskvik i suvo grožđe( koje je ok u pwm sa npr. proteinskim suplmenetom, tj. 30-50 gr suvog grožđa + merica proteina)...ubaci još jedan "kompletan obrok"...

U obroku pre počinka bez hidrata...proteini + masti...npr. posniji sir + orašati plodovi...

Okani se aplikacije jer mi se čini da računa i ono što ne bi trebalo da se uračunava( već navedeno)...

Dakle, loš izbor je jabuka + orašasti plodovi( primeni pomenutu ispravku)...

Po koja voćka između obroka je ok, veličina porcije voća ne veća od onoga što stane u šaku...ali to ne računamo kao obrok...Od voća preporuka za "low-carb" voće – bobičasto voće (jagode, kupine, maline, brusnica, borovnica…), šljive, lubenica, citrusi (limin, kivi, grejp, narandže), breskve (nektarine), dinja, guava, kajsije…
Sačuvana
Nenad93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #11 poslato: Jul 02, 2017, 04:40:03 posle podne »

Nije mi problem da podelim sa vama. Evo npr jucerasnji dan.
Dorucak:
3 belanca i 2 cela jajeta umutim sa 50gr slanine i to pojedem sa casom balans protein jogurtom i 2 parceta domaceg speltinog hleba.

Uzina:
Ovsene pahuljice sa mlekom moja kravica od 2.8% M.M i ponekad u to stavim kasicicu do dve neskvika i malo suvog grozdja.

Rucak:
Integralni pirinac 150gr
Belo meso 100gr
 Krastav-paradajz salata

Kasnije pojedem jabuku

Vecera:
Pirinac 150gr
Sardina
Krastavac salata i sobzirom da mi je to bio obrok posle treninga i da sam bio bas gladan popio sam i casu mleka.

Nekih sat vremema pred spavanje ili manje sam pojeo malo oraha,badema i jednu jabuku.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Jul 02, 2017, 03:52:10 posle podne »

A jesi li siguran da si dobro uračnuao sve...ne za računanje biljnih proteina, vlakana...( nadam se da se to ispoštovalo)...

90 gr masti? Hm...ako nije problem, podeli sa nama to što si upisao/upisuješ...

Mani se tog termina gojenje...nećeš valjda da povećavaš masne naslage i da to smatraš uspehom?

Ako si mislio na mišićnu masu , jedini i najbolji stimulans za rast iste je trening sa opterećenjem...ako toga nema, nema ni mišićne mase...dakle, trening sa opterećenjem na prvom mestu za rast...

Brzo se i isprazniš? Češće formirane stolice...pa ako više jedeš, više stolice i biti, pogotovu ako ima više vlakana u ishrani...tako da...bez prebrzog donošanje zaključaka...

Rad na masi zahteva i više hidrata...a tada se može desiti da idealnost forme trpi...  ;)

Mislim da ćeš morati da menjaš polupersonalnog trenera...
Sačuvana
Nenad93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Jul 02, 2017, 11:48:59 pre podne »

Slavisa moram se prvo zahvaliti na ovom konkretnom i informativnom odgovoru.
Na dnevnom nivou ugljenih hidrata je oko 200g, proteina150, masti 90g, veoma malo odstupa od toga iz dana u dan.To preracunavam na taj nacin sto namirnice koje koristim, njihove makronutritijente upusujem u aplikaciju na telefonu koja preracuna.
Sto se tice tekstova koje si mi naveo njih sam vec citao kada sam krenuo sa svim ovim i na neki nacin pomocu njih se i usmeravao.
Generalno ideju o gejneru sam imao sobzirom da sam do pre 3 godine bio dugometras i moja telesna tezina je bila 53kg tada, a sticajem okolnosti kada sam prestao pokusao sam da se ugojim i to je bilo bezuspesno.Onda u prilog mog brzog metabolizma ide i cinjenica da sve sto pojedem brzo i ispraznim.
Zeleo bih da napomenem kako me ne bi pogresno razumeo da nemam ja ambicija da imam profi izgled i u sto kracem periodu nego da povecam telesnu tezinu i misicnu masu.
Sto se tice tvog pitanja oko masnih naslaga nemam ih uopste.Na kraju bih ti samo jos odgovorio da ove smernice u ishrani mi je dao polupersonalni trener, koristim i orasaste plodove(badem i orah).

Sve ovo sto sam pomenuo sta unosim od namirnica, rekao sam iz razgoga da bi mi ukazali na eventualne postojece greske.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Jul 02, 2017, 03:14:05 pre podne »

A koliko je to proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou...? Kako to pratiš?

A koliko je to najmanje masti?

Koliko obroka imaš dnevno? 3 glavna i 2 užine...bolje neka to budu umesto užina 2 manje obilna obroka...naravno...osnovu svakog našeg obroka čine proteini, uz dodatak ugljenih hidrata i / ili zdravih masti u zavisnosti od doba dana, treninga, cilja...dakle,obrok ti ne može biti samo voće ili ovsene... ispravi te "užine na zub"...i eto kvalitetnog "gejnera", da, najbolji gejner je dobro formulisan obrok, tj. obroci!

Malo o planu ishrane... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Pre nego i pokreneš razmišljanje o gejneru, molim za pažljivo čitanje... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

A da li razlikuješ proste i složene hidrate i ugljeno-hidratni profil gejnera?

Da rezimiramo...okani se priče o brzom metabolizmu, već se zapitaj koliko je tvoja ishrana zadovoljavajuća? Treninzi? Koliko dugo vremena si proveo u kvalitetnoj ishrani i dobro formulisanom treningu pa si primetio da ti treba "kalorijski dodatak"? Hm, mesec dana...jako kratak vremenski period za ozbiljnu transformaciju, pogotovu, ako ranije nisi vežbao, niti se hranio "dovoljno"...

Smatram da je sa gejnerom priča o nekom "lean mass" nerealna...

Malo čitanja... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Btw...kažeš da bi i masu i definiciju...da li to sada imaš problema sa masnim naslaga, pa si zabrinut...?

Da skratimo, jedi dovoljno i kvalitetno, treniraj teško i redovno, ne opterećuj se idealnom definicijom i profi izgledom na početku i vremenom će doći do rezultata...pojednostavi i ponavljaj zamnom - JEDI CLEAN, TRENIRAJ, ODMARAJ DOVOLJNO...USMERI SE NA BAZIČNU SUPLEMENTACIJU...

- vitaminsko-mineralni kompleks

- omega-3

- proteinski suplement( WPC idealan za ppočetnike)

A po čijoj preporuci si sastavio ovaj meni?

Što ne ubaciš malo i orašastih plodova?

Malo o mastima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #7 poslato: Jul 01, 2017, 11:45:48 posle podne »

Postovani,
Poceo sam trenirati u teretani pre mesec dana (polupersonalni treninzi) sada bih ukljucio suplementaciju,medjutim dvoumim se izmedju gejnera i proteina. Visok sam 1,67cm,tezak 56kg. Ishranu sam korigovao tako da nezdravo ne konzumiram. Dorucak mi je 5 belanca sa 2 zumanca i malo slanine u to,hleba,salata i jogurt. Za uzinu ovsene pahuljice ili voce. Za rucak pirinac i neko meso (piletina ili junetina) i salata. Za uzinu opet pahuljice a za veceru omlet od tri jajeta sa parcetom slanine,salata i jogut.
Ovo mi nece biti nikada jasno...Izbacis zumanca  i onda dodas slaninu ... wtf  ::) :o :'(
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Nenad93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Jul 01, 2017, 05:56:27 posle podne »

Hvala Dusane na odgovoru. U zabuni sam sada sto se ishrane tice,posto mi moj imenjak rekao da mi je haoticna,a nju (uz par modifikacija)sam dobio po preporuci.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #5 poslato: Jul 01, 2017, 05:27:49 posle podne »

Baš zbog toga što uh možeš lako i jeftino uneti iz ishrane nema potrebe za kupovinom gejnera.
Sačuvana
Nenad93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Jul 01, 2017, 03:33:44 posle podne »

Nenade znam sta su proteini,hidrati i masti. Sve sto znam o tome kolio se cega treba unositi jeste da ugljenih hidrata treba najvise unositi pa proteina i najmanje masti. Sto se razlike izmedju gejnera i proteina tice,znam samo ono sto sam citao na forumu. Mislio sam gejner posto inace imam brz metabolizam i problem da nabacim tezinu,sa druge strane moji treninzi su 3x nedeljno,nemam osim toga preterane druge aktivnosti a UH lakse mogu unositi kroz obroke nego protein pa tu dolazim u zabunu sta uopste uzeti. Cilj mi je da nabacim masu i izdefinisem. A sta mi u ishrani nevalja?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3 poslato: Jul 01, 2017, 03:20:07 posle podne »

Ishrana ti je ozbiljno haoticna i jako problematicna, tj nece doneti neke rezultate.

Da li znas razliku izmedju gejnera i proteina..??

Koji ti je cilj..??

Da li znas sta su proteini, sta hidrati, a sta masti i koliko trebas da ih uneses na dnevnom nivou.?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Jul 01, 2017, 01:25:23 posle podne »

Što se tiče odabira suplementa definitivno je protein bolji izbor.
Sačuvana
Nenad93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Jul 01, 2017, 01:08:19 posle podne »

Postovani,
Poceo sam trenirati u teretani pre mesec dana (polupersonalni treninzi) sada bih ukljucio suplementaciju,medjutim dvoumim se izmedju gejnera i proteina. Visok sam 1,67cm,tezak 56kg. Ishranu sam korigovao tako da nezdravo ne konzumiram. Dorucak mi je 5 belanca sa 2 zumanca i malo slanine u to,hleba,salata i jogurt. Za uzinu ovsene pahuljice ili voce. Za rucak pirinac i neko meso (piletina ili junetina) i salata. Za uzinu opet pahuljice a za veceru omlet od tri jajeta sa parcetom slanine,salata i jogut.
 
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 18 upita.