TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396369 Teme od strane 25014 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 26, 2024, 05:59:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako rasporediti vezbe?  (Pročitano 34188 puta)
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #18 poslato: Januar 09, 2007, 10:45:48 posle podne »

ja mislim da je aerobik ok
pogotovo za one koji nemaju vremena za neke druge aktivnosti koje zahtevaju puno.
Ipak ne moramo na svaku aktivnost gledati kroz rast misica i smanjivanje masnih naslaga. Mozda neke devojke/zene u svom prezauzetom zivotu tu nalaze sebe i tu mogu da se opuste a usput i malo istrose radi zdravlja i da bi se bolje osecale.
Cinjenica je da bilo kakva aktivnost u ovom "sadasnjem" svetu je vise nego dobro dosla!
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Januar 09, 2007, 10:41:31 posle podne »

markoni...
Obzirom da je tvoj post sledio Aleksandrinom i da si ispljuvao ono što je ona hvalila čisto sam htela da malo kažem nešto za obe strane a da se pri tom niko ne uvredi..

Aerobik je i ostaće najzastupljenija "ženska" aktivnost jer je pristupačan i komotan..
to što se često drži neprofesionalno i bez rezultata je po meni problem aerobik instruktora (tj onih koji vole tako da se zovu a ustvari su priučeni)..
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #16 poslato: Januar 08, 2007, 11:34:38 posle podne »

U tvojim linkovima sam naisla da se spominje da je aerobik vise stetan nego koristan, isto to moglo bi da se nadje i za bb.Nemoj da me shvatis pogresno,ja sam prvo pocela sa teretanom,pa sam onda ubacila i aerobik.

ja ne govorim o BB treningu , ja govorim o hipertorfiji , bb trening ne postoji postoji trening za hipertrofiju , dobro to skoro dodje jedno te isto  ,  mozes li mi dati neki link da vidim gde pise gde je trening za hipertrofiju los , mozda pise da je BB los ali ne verujem da neko ko iole zna moze da napise da je trening za hipertrofiju los ili to je ne logicno , ajde daj da vidim gde si to procitala  ?

sto se tice da je aerobik los i jeste , pise sve tu gore , a ja sam samo izneo jos jedno stanoviste zasto je on popularan , moje stanoviste  , i kako je doslo do njegove popularnosti , to ne pise tamo 
Sačuvana
marijana021
Gost
« Odgovor #15 poslato: Januar 08, 2007, 11:25:06 posle podne »

U tvojim linkovima sam naisla da se spominje da je aerobik vise stetan nego koristan, isto to moglo bi da se nadje i za bb.Nemoj da me shvatis pogresno,ja sam prvo pocela sa teretanom,pa sam onda ubacila i aerobik.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #14 poslato: Januar 08, 2007, 11:11:16 posle podne »

Mogu da razumem i AMrkonijevu stranu (mada on uvek svoje argumente iznosi sa nekoliko!!!).. aerobik je za većinu žena anaerobik.. moraćemo da priznamo da je teško napraviti programn koji će 20 žena da održava u aerobiji bar 30 minuta...
 
Ali moram da kažem da iako ja lično više ne idem na aerobik i dalje mislim da je bolje da se žene kreću i pokreću  i to još ako je uz muziku i dobro održan čas onda super..

To što ima sve više žena po aerobik časovima je znak da žene shvataju da bez fizičke aktivnosti nema gubljenja na telesnoj težini niti održavanja dobre figure... velika je odgovornost na instruktorima i neophodna je dobra edukacija da bi se mogao održati jedan zaista vredan čas aerobika... I naravno reći ženama da je u klopu problem... no to je već druga tema...

Aleksandra je rekla ono što jeste istina klopa-teretana-aerobik (tim redom)... zato ne vidim šta je Markoni video licemerno u postu...


nista ja nisam video licemerno u postu i moj post se nije odnosio na Aleksandru da jeste ja bi nju citrao a kao sto vidis nisam je citirao vec sam govorio uopsteno a i govorio sam o misljenju koje je siroko rasprostranjeno kod zena u BG

mislim da je aerobik produkt Nike i da nije nista vise vec da navuce ljude da kupuju opremu , da to valja svi priznati treneri bi ga koristili

Sačuvana
marijana021
Gost
« Odgovor #13 poslato: Januar 08, 2007, 10:39:14 posle podne »

Onda je izgleda moj najveci problem klopa,posto vezbam uvek oko osam uvece i posle toga moram da jedem.A aerobik volim da radim,nisam znala da treba da ga radim posle vezbanja.Uglavnom odgovara mi,bas se fino oznojim od njega.Sad sam nabavila i pave tegove,umesto ovih mojih malih zenskih,tako da prelazim da radim sa vecim tezinama.Bila sam srecna kao mali majmun danas kad sam ih dobila,i jos mi je drugar rekao da ce mi ih najverovatnije i pokloniti,a verovatno cu dobiti i klupu,jako sam srecna;D;D;D
Osim aerobika vezbam nekad i jogu,i pilates i mislim da idu odlicno uz aerobik i vezbe snage.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Januar 08, 2007, 06:39:27 posle podne »

Mogu da razumem i AMrkonijevu stranu (mada on uvek svoje argumente iznosi sa nekoliko!!!).. aerobik je za većinu žena anaerobik.. moraćemo da priznamo da je teško napraviti programn koji će 20 žena da održava u aerobiji bar 30 minuta...
 
Ali moram da kažem da iako ja lično više ne idem na aerobik i dalje mislim da je bolje da se žene kreću i pokreću  i to još ako je uz muziku i dobro održan čas onda super..

To što ima sve više žena po aerobik časovima je znak da žene shvataju da bez fizičke aktivnosti nema gubljenja na telesnoj težini niti održavanja dobre figure... velika je odgovornost na instruktorima i neophodna je dobra edukacija da bi se mogao održati jedan zaista vredan čas aerobika... I naravno reći ženama da je u klopu problem... no to je već druga tema...

Aleksandra je rekla ono što jeste istina klopa-teretana-aerobik (tim redom)... zato ne vidim šta je Markoni video licemerno u postu...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #11 poslato: Januar 08, 2007, 08:20:41 pre podne »

http://www.superslow.com//articles/why_not_aerobics.html
http://www.bodyessence.ca/Pages/Articles/aerobicvstrength/aerobicexercise.html
http://www.mikementzer.com/aerobic.html
http://www.bodyessence.ca/Pages/Articles/aerobicvstrength/chunkysyndrome.html
http://ultimate-exercise.com/cv.html
http://www.bodyessence.ca/Pages/Articles/aerobicvstrength/aerobicsdontwork.html
http://www.bodyessence.ca/Pages/Articles/strengthwomen/womenandmuscle.html
http://www.mesomorphosis.com/articles/ullis/overweight-women.htm
http://www.bodyessence.ca/Pages/Articles/strengthwomen/thefitnessproblem.html
http://www.physsportsmed.com/issues/1998/05may/ebben.htm
http://www.bodyessence.ca/Pages/Articles/strengthwomen/featurearticle.html
http://www.revampscripts.com/cgi-chartcom/nheadlines.pl?board_number=3926&message=151311&returnpage=1


eto ,mislim da je dosta infa

kada cujem instruktore aerobika na TV da daju savete i izmisljaju razne termine odmah vidim da nemaju pojma ili pricaju jedno za TV a drugo rade a to rade zato sto su instruktori aerobika pa zele vise posla pa hvale aerobik , aerobik je ne efikasan a instruktori koji iole izgledaju dobro izgledaju zato sto rade sa tegovima , licno video nase najbolje aerobik instruktore

a ja bi voleo da cujem zasto je dobar aerobik , sta to on radi da valja , neku cinjenicu , istrazivanje , bilo sta sto ne sponzorise Nike ?
Sačuvana
Aleksandra Rapajic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30

« Odgovor #10 poslato: Januar 08, 2007, 03:10:38 pre podne »

 >:( :o :-X Alo drugari pa stani malo evo sad od jednom aerobik ne valja a ja nikad vise zena nema u svojim centrima.
Ne mojte biti iskljucivi ni jedna iskljucivost ne valja!
Aerobni i anaerobni treninzi zajedno daju najbolje rezultate.Ako niste mizikalni i ne volite da djuskate vi onda mozete izabrati spining ili traku ali nikako bez aerobnih treninga.
Ja licno volim areobik i najbolje se sa kombinacijom treninga u teretani i posle arobika izdefinisem i spremim za takmicenja.
Vazno je znati da naravno na prvom mestu je hrana,pa pravilan trening u teretani pa zatim aerobik.Prvilo br dva aerobni trening radi uvek nakon treninga u teretani da ne potrosis svu sngu a predjes u katabolicki proces posle i trece idealan aerobni trening ili arobik je onaj koji je dovoljno jak da se oznojis ali da ti neje dosadno.
Sačuvana
marijana021
Gost
« Odgovor #9 poslato: Januar 07, 2007, 10:36:37 posle podne »

Nekad radim step aerobik pre treninga odlican je za zagrevanje,a nisam znala da treba da radim i posle vezbanja.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2007, 10:14:42 posle podne »

Markoni je u pravu (čisto da imaš i jednu devojku koja je potvrdila te navode)...

Iako se ne bi složila u jednom - jeste da nisam fan aerobika i mislim da je često anaerobik, mislim da ako je dogovarajućeg temp može biti dobar (nije svaki aerobik isti).. ako ti prija ne ostvaljaj ga .. ali u svakom slučaju povećaj težinu tegova i obavezno radi kardio POSLE treninga...
UH ako ne možeš da smanjiš onda ih prebaci na prepodne ali izbegavaj šećra (a ima ih u Bonžiti) pre treninga.
Sačuvana
marijana021
Gost
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2007, 07:25:48 posle podne »

Umesto da pravim teg nasla sam varijantu da uzmem tegove od lika koji ih ima a nikad ne vezba i vrlo sam happy zbog toga.Ove moje sam odavno prerasla. A sto se klope tice slazem se,osim sto cu imati problem da izbacim crni hleb i testa,to bas volim.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2007, 05:23:02 posle podne »

Klopam sve osim belog hleba,belog secera,i jaja gledam da izbegavam.Znaci uglavnom meso(piletina,curetina,svinjsko i riba), povrce,voce i crni hleb.Volim i testa i mlecne proizvode tipa sir..procitala sam ovde da svi kupujete ella sir pa cu da probam, da zamenim ovaj punomasni s njim.Slatkise sam pocela da izbegavam sve osim ponekad kocku cokolade za kuvanje i bonzitu pre treninga.Doruckujem uglavnom musli,kacamak ili proju.Posto volim da kuvam skoro svu klopu sama pravim,od skoro sam pocela da pravim i crni hleb sa semenkama.
Kad sam napisala fitness to se odnosilo na vezbe snage sa tegovima za noge od 750g i tegovima za ruke od 2kg.
Sad sam u tripu da napravim sebi jedan veliki teg za benc.I tako.Aerobik sam skoro uvela u rutinu,leti idem nekad na trcanje,nekad u duge setnje,medjutim sad posto je zima ovo mi je najlakse.A zima mi i jeste kriticna zato sto onda uvece klopam uz tv,kuvam vino kad mi dodje ekipa i naravno dobijem stomacic.Smanjicu klopu posle praznika ali kontam i da mi treba vise aerobnih vezbi za topljenje sala.
Od suplemenata uzimam Ca,Zn i Mg u kompletu,a skoro sam se pocastila i tecnim L-karnitinom.Od sledeceg meseca pocecu da koristim i N-acetil cistein i da uzimam male doze kreatina,ali to vise iz zdravstvenih razloga.

jaja ne izbegavaj
svinjsko izbegavaj
crni hleb takodje
i ja volim testa ali i to izbegavaj
ne valja jesti direktno pre treninga
musli ne valjaju , ubaci ovsene umesto njih
crni hleb sa semenkama ne valja , mesas masti u ugljene hidrate

morala bi malo vece opterecenje tj. daa radis sa tegovima , pravim
aerobik ne valja bolje idi trci , pa sta ako je zima nece ti nista biti a i sada nije hladno
l-karnitin ne valja ako mislis da ces od njega smrsati
Sačuvana
marijana021
Gost
« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2007, 05:09:47 posle podne »

Klopam sve osim belog hleba,belog secera,i jaja gledam da izbegavam.Znaci uglavnom meso(piletina,curetina,svinjsko i riba), povrce,voce i crni hleb.Volim i testa i mlecne proizvode tipa sir..procitala sam ovde da svi kupujete ella sir pa cu da probam, da zamenim ovaj punomasni s njim.Slatkise sam pocela da izbegavam sve osim ponekad kocku cokolade za kuvanje i bonzitu pre treninga.Doruckujem uglavnom musli,kacamak ili proju.Posto volim da kuvam skoro svu klopu sama pravim,od skoro sam pocela da pravim i crni hleb sa semenkama.
Kad sam napisala fitness to se odnosilo na vezbe snage sa tegovima za noge od 750g i tegovima za ruke od 2kg.
Sad sam u tripu da napravim sebi jedan veliki teg za benc.I tako.Aerobik sam skoro uvela u rutinu,leti idem nekad na trcanje,nekad u duge setnje,medjutim sad posto je zima ovo mi je najlakse.A zima mi i jeste kriticna zato sto onda uvece klopam uz tv,kuvam vino kad mi dodje ekipa i naravno dobijem stomacic.Smanjicu klopu posle praznika ali kontam i da mi treba vise aerobnih vezbi za topljenje sala.
Od suplemenata uzimam Ca,Zn i Mg u kompletu,a skoro sam se pocastila i tecnim L-karnitinom.Od sledeceg meseca pocecu da koristim i N-acetil cistein i da uzimam male doze kreatina,ali to vise iz zdravstvenih razloga.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #4 poslato: Januar 07, 2007, 10:31:04 pre podne »

Bavim se fitnesom oko dve godine, imam 25 godina,visoka sam 167 i imam trenutno oko 58kg (zima,praznici..), inace preko leta imam oko 55-56.Zadovoljna sam svojim izgledom, i vezbanjem,ali dosla sam do tacke kada zelim da ga poboljsam i iz njega izvucem maximum. Od tri do pet puta nedeljno vezbam fitness oko sat vremena i dva puta nedeljno sam pocela da radim i step aerobic nekad 20 min.,nekad 40min. Imam osecaj da bi trebalo vise aerobica da radim, a manje fitnessa. Cilj mi je da steknem jos bolju kondiciju i da skinem mali visak sa stomaka. Koliko da radim nedeljno na snazi, a koliko aerobic? ??? :-\

ne znam sta ti znaci vezbam fitness , sta je to , mislis vezbas na spravama ili sta ?

aerobik je glupost i to odmah batali
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.