TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:02:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kolac - Dobar ili ne?  (Pročitano 1420 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #8 poslato: Avgust 09, 2017, 08:54:07 posle podne »

Ja sam kacio slike u temama vas dorucak i vas poslednji obrok, mislim da ima i u mojoj temi zona nepogresivosti, a sve onako da je na jednom mestu imas na mom instagram profilu pa eto, mozes da bacis pogled :)
Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #7 poslato: Avgust 09, 2017, 07:29:04 posle podne »

Ja sam uvek za ova komplikovanja, cak bi dodao cimet, zamenio dukatos ela sirom ako bas mora jelte, mozda dodao malo stevije ako je neki manje sladak protein i tako.

Komplikovanje takozvano u mom slucaju produzava dijetu, odnosno raznorazni recepti cine da dijetu ni ne osetim. A plocice na mestu, forma ide na bolje, tako da, kolaci, sladoledi, burgeri, pite, dokle god je fitness ja za za :)

To i ja pokusavam, malo mi dosade klasicni recepti pa nesto ovako zakomplikujem...
Za stevijom nema potrebe...Cimet, orasasti, kokos recimo...Ali su sve namirnice koje su inace preporucene u ishrani, izuzev ovog dukatosa....Probacu sa Ellom sledeci put kada budem pravio..
Nego reci mi, ima li negde tema sa tim zakomplikovanim receptima? :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #6 poslato: Avgust 09, 2017, 04:00:19 posle podne »

Ja sam uvek za ova komplikovanja, cak bi dodao cimet, zamenio dukatos ela sirom ako bas mora jelte, mozda dodao malo stevije ako je neki manje sladak protein i tako.

Komplikovanje takozvano u mom slucaju produzava dijetu, odnosno raznorazni recepti cine da dijetu ni ne osetim. A plocice na mestu, forma ide na bolje, tako da, kolaci, sladoledi, burgeri, pite, dokle god je fitness ja za za :)
Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #5 poslato: Avgust 08, 2017, 09:55:41 posle podne »

Bez uvrede ali ne vidim potrebu za komplikovanjem...

To koliko će uticati na zamašćivanje zavisi od unete količine, kao u učestalosti "nutritivnih sagrešenja"...posle whey i kreatina, bolje ubaci konkretan obrok...a ako baš imaš toliku zelju za slatkim 1 supena kašika dekstroze uz whey je dovoljna...  ;)

Da, to mi je jasno...
Ali mi se cini da se bas ne razumemo...Uzimam ovo nakon treninga jer nisam nacisto koliko je losa stvar...
Uzevsi u obzir da je priniac kao pirinac dobra stvar te da je preporucena u "clean" ishrani...Crveno voce takodje, o proteinu necemo raspravljati, jedino sto je malo losije je taj dukatos...
E sada, zanima me, koliko ovo sve nabrojano iskace iz pojma "clean" ishrane...Ako naravno uzmemo u obzir da pazimo na nutritivne vrednosti i uklapamo ih u svoj dnevni plan...
Ne planiram ici u krajnost, prosto, zelim da one povremene slatkise koje uzmem jednom nedeljno zamenim necim kvalitetnijim...
Pitanje ostaje, koliko je ovo kvalitetno?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Avgust 08, 2017, 09:48:34 posle podne »

Bez uvrede ali ne vidim potrebu za komplikovanjem...

To koliko će uticati na zamašćivanje zavisi od unete količine, kao u učestalosti "nutritivnih sagrešenja"...posle whey i kreatina, bolje ubaci konkretan obrok...a ako baš imaš toliku zelju za slatkim 1 supena kašika dekstroze uz whey je dovoljna...  ;)
Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #3 poslato: Avgust 08, 2017, 09:41:14 posle podne »

A koliko si tog kolača planirao posle treninga? U suštini, ako baš moramo da nešto etiketiramo kao dobro ili loše, to pre svega zavisi od naših ciljeva, praćenja makrosa, dominacije prostih hidrata, ili pak hidrata uopšte ili trans-masti...sve u svemu whey + npr. šaka crvenog voća u pwm je sasvim ok...ipak, cilj pwm je "brzina obroka", malo više masti, ili sir( izvor sporovarećeg kazeina) mogu biti problem kada je brzina u pitanju...

Naravno,

Da me ne shvatite pogresno, ovo je nesto sto bi trebalo da mi sluzi kao "prost secer" nakon treninga...30ak minuta pre ovoga sam uzeo whey sa vodom plus kreatin sto mi je standardna rutina nakon treninga...
Iskreno, cilj ovog obroka je da mi ugasi zelju za slatkisem, a uz to je iskreno i jako lepo....
Samo ne znam koliko ce uticati na "zamascivanje"
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Avgust 08, 2017, 09:27:30 posle podne »

A koliko si tog kolača planirao posle treninga? U suštini, ako baš moramo da nešto etiketiramo kao dobro ili loše, to pre svega zavisi od naših ciljeva, praćenja makrosa, dominacije prostih hidrata, ili pak hidrata uopšte ili trans-masti...sve u svemu whey + npr. šaka crvenog voća u pwm je sasvim ok...ipak, cilj pwm je "brzina obroka", malo više masti, ili sir( izvor sporovarećeg kazeina) mogu biti problem kada je brzina u pitanju...
Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #1 poslato: Avgust 08, 2017, 09:14:28 posle podne »

E ovako,

Naisao sam kod kuce na knjigu klasicnih recepata i naisao na neki kolac, uglavnom, modifikovao sam ga malo pa me zanima koliko je los (posle treninga)

Sastojci za ciniju koju ja imam:
-100g pirincanog integralnog griza
-Saka crvenog voca
-150g dukatosa
-2 merice ISO Whey Biotech proteina od vanile

Prokuvao tu saku crvenog sa malo vode, dodao griz pa skuvao dok nije postalo gusto, izlio u ciniju, sacekao da se ohladi....Kada se ohladilo pomesao protein sa dukatosom i izlio preko...I sve gurnuo u friz na koji sat, dodao malo lesnika preko....
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 20 upita.