TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 04:34:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ozljeda leđa  (Pročitano 2259 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #3 poslato: Avgust 29, 2017, 11:54:15 pre podne »

Ja sam imao sličnih problema i posle godinu dana morao sam pronaći rešenje za taj problem. Vežbe koje sam dobijao od fizijatra nisu bile dovoljne da ojačam leđa( ako uzmemo u obzir da sam neposredno pre povrede radio cucanj i mrtvo dizanje sa 3x moje telesne težine).  Godinu dan bez treninga i jurnjava sa doktorima je dovela do toga da misici jos vise oslabe i da se problem dodatno pogorša ali sam uspeo to da rešim. Ovo što ti pišem pišem iskljucivo iz ličnog iskustva kao neko ko je bio povređen i do se borio sa tim problemom, a stučne i konkretne savete ćeš dobiti od naše doktorke.

Za tu prvu fazu posle povrede ili kada ponovo iziritias ledja nekim pokretom je bitan odmor i lekovi za opustanje misica i protiv bolova ( ja najčeće koristim myderison i danas kada osetim da sam malo iziritirao ledja). Posle toga mi je prijala terapija stujom i ultrazvukom mada nisu baš neophodne ali dobro dodju. Kada se ta povreda smiri onda prelazis na jačanje misica, meni je čučanj pomogao da oporavim ledja( naravno tu je tehnika od ključnog značaja, a 99% ljudi koje sam ikad video da rade cucanj u teretani ili na takmičenju blago rečeno nema pojma kako se radi čučanj). Kada sam počeo sa treninzima jedva sam mogao da cucnem nekoliko ponavljanja sa 30kg, čak je bilo i malih bolova u ledjima nakon treninga, ali sam nastavio da treninzima tako sto sam svakog treninga dodavao po 2,5kg i kada sam stigao do 100kg na čučnju stvari su bile značajno bolje. Nisam više imao bolova tokom svakodnevnih aktivnosti ali mi je smetalo i malo me je bolelo prvog dana nakon treninga. Na kraju kada je čučanj presao 150-160kg bol u ledjima je potpuno nestao i više mi ne smeta uopšte. Ali moram puno da pazim, kada se saginjem, podizem neki teret, na treningu svaki pokret mora biti savršen i nema problema čak se prilikom savijanja po neki teret uvek jednom rukom oslanjam na koleno( to mi je postala navika). Ovakve povrede se ne leče ali se mogu fino drzati pod kontrolom ako treniraš i vodiš računa.  Ja sam mislio da se nikad neću oporaviti pošto sam jedva hodao i spavao od bolova ali sada se sve "resilo" čak sam se u potpunosti vratio normalnom zivotu i treninzima/takmičenjima.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Avgust 29, 2017, 11:38:45 pre podne »

Pozdrav!
Prilozi  nalaze sa MR, da nasi lekari sa foruma mogu stucno da vide o cemu se radi.
Kada je rehabilitacija vezbanjem u pitanju, kod diskus hernije najbitnije ti je da radis na stabilizaciji i inervaciji ledja, u prvih par nedelja sa statickim vezbama. Nemoj odmah raditi vezbe koje ukljucuju pretklone, ekstenzije velike, uvetanja i sl. Iako kasnije ce ti u buducim fazama, te vezbe bas pomoci.

Probaj sa setom "malih" vezbi koje sam davao ljudima sa slicnim ili istim problemom koji ti imas.

-legnes na pod, savijes noge u kolenima, stopala oslonjena na pod. Ruke drzis pored tela, dlanovi okrenuti ka podu. Udahnes polako i pri izdisaju- guras dlanovima pod ispod sebe, uvlaceci stomak koliko mozes. Cilj je da ti se lumbalna krivina "zalepi" za pod, dok ovo radis. Napravis kontrakcije oko 5 sec, isto toliko odmaras. I ponovis 5-10x.

-Isto ovo radis stojeci, ledjima okrenut ka zidu. Prilepis se uza zid koliko mozes, udahnes, i pri izdisaju uvuces stomak i "zelepis" donja ledja o zid. Ponavljanja kao u prethodno opisanoj vezbi.

-legnes stomakom na pod. Podignes jednu ruku ispred sebe 10sec , ponovis 4x. Zatim druga ruka , isto ovako, pa onda jedna noga, druga noga, po istom principu.

- takodje lezis na stomaku, i podignes levu ruku i desnu nogu 4x 10sec. Zatim, promenis, pa radis desna ruka, leva noga, isto 4x 10sec.

Za 2-3 nedelje bi trebao da osetis olaksanje, i vecu stabilnost misica jezgra. Ako se sve bude odvijalo kako treba, mozemo preci na sledeci set vezbi. :)
Sačuvana
Phinix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Avgust 29, 2017, 08:50:10 pre podne »

Pozdrav imam 18 god i probleme s ledima od prije 7 mjeseci.Povrijedio sam se na cucnju nezagrijan i osjetio sam strahovit bol u donjim ledima i gluteusu. 2 tjedna sam pauzirao no nije bilo nekih poboljsanja te sam otisao doktoru koji me poslao na MR koja je pokazaala da imam 2 hernije diska L4-L5-S1 od bitnijeg i dosta manjih stvari(ako treba mogu napisat citav nalaz) Obavio sam pregled kod neurokiruega koji mi je rekao da nije za operacije  zasad nego moram ojacati misice i stavio se u nedoumicu jer mislim da imam dovoljno jake misice to je rekao i fizijatar i pokazao mi na papiru neke vjezbe istezanja koje ne donose olaksanje ali nije problem u  fleksibilnosti jer radim jogu svaki dan uglavnom poceo sam sa nekim programom sto sam sam smislio radim jacanje core misica  donjih leda itd od ostalih vjezbi propadanja zgibove lat masinu  ekstenziju na kosoj klupi i vjezbe koje ne opterecuju kicmu malo je zasad  je malo bolje ali nije to to zanima me,vase.misljenje smijem li vjezbat koje misice jacat moze li ovo proci smijem li u teretanu itd.Imali neko slicnih problema i kako  je rijesio
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2017, 08:56:42 pre podne od strane Ratko » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.139 sekundi sa 17 upita.