TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:08:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: China girl :)  (Pročitano 2581 puta)
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #23 poslato: Septembar 02, 2017, 08:17:20 posle podne »

ako si iz nsa a treba ti pomoc oko vezbi mozes doci kod nas :)
Sačuvana
MarijanaMara
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #22 poslato: Septembar 02, 2017, 12:38:19 pre podne »

Budzet nije problem, bitno mi je samo da strateski mogu plan da napravim, jer su sve ovo novine za mene i apsolutno se ne snalazim, ali sam znala da nesto u mom radu ne stima, zato sam i resila ovde da se obratim. Hvala puno na svim odgovorima i na vremenu izdvojenom. Da se skontam sa svim ovim pa se javljam sa nekim rezultatima. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Septembar 02, 2017, 12:34:56 pre podne »

Postoji i WPC( idealan za početnike)...malo o tome... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/koji-je-whey-protein-najbolji-za-pocetnike

Vezano za vitaminsko-mineralne komplekse...i na tu temu, opširnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/da-li-nam-je-potrebna-suplementacija-vitaminima-i

Što se tiče BCAA, uzimaj pre, u toku, i posle treninga( u pwm sa whey)....0,3 - 0,5 gr po kg dnevno, podeljeno u više doza...

Za prženje, palimino i kokosovo ulje, maslac...

Ne bih "trošio" extra virgin maslinovo ulje na prženje, eventalno kao nadev za salatu...

Akcenat uvek na proteine visoke biološke vrednosti i zdrave masti...sa hidratimo oprezno...ali ne previše restriktivno!

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-da-zasluzite-ugljene-hidrate

Malo o planiranju obroka... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Ubaci i omega-3... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-ishrana-iili-suplementi-ima-li-razlike

EDIT...terror je lepo naglasio šta treba akcentovati...trening i ishrana...
« Poslednja izmena: Septembar 02, 2017, 12:36:52 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #20 poslato: Septembar 02, 2017, 12:30:17 pre podne »

Nemoj se opterecivati nebitnim.stvarima....pijes onoliko koliko.ti.budzet dozvoljava...akcenat na jak trening.i.pravilnu ishranu...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
MarijanaMara
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #19 poslato: Septembar 02, 2017, 12:25:45 pre podne »

Po meni glupo je piti whey u toku treninga...bcaa ima ima smisla....dok se ne.snadjes za dovoljnu kolicinu mesa nadoknadjuj iz.wheya...proteina oko 1.5 grama.po kili u.pocetku...posle poecaj.na dva grama po kili

BCAA pijem pre treninga? u danima kad ne treninram - ne?
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #18 poslato: Septembar 02, 2017, 12:13:44 pre podne »

Po meni glupo je piti whey u toku treninga...bcaa ima ima smisla....dok se ne.snadjes za dovoljnu kolicinu mesa nadoknadjuj iz.wheya...proteina oko 1.5 grama.po kili u.pocetku...posle poecaj.na dva grama po kili
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
MarijanaMara
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #17 poslato: Septembar 02, 2017, 12:09:02 pre podne »

Kucam sa moba , mala tastatura veliki prsti pa gresim...mislio sam na kompleks minerala i vitamina

Nek je sa srecom! :) To je ono sto si napisao selen, cink, magnezijum i mogu normalan whey protein da koristim? U toku treninga?
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #16 poslato: Septembar 02, 2017, 12:06:46 pre podne »

Kucam sa moba , mala tastatura veliki prsti pa gresim...mislio sam na kompleks minerala i vitamina
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
MarijanaMara
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #15 poslato: Septembar 02, 2017, 12:02:59 pre podne »


Od.suplemenata.whey kompleks .vitamna i.minerala ...selen,cink ,magnzijum....nikakvi.sagorevaci,nikakva dextroza...


Mozes li mi reci sta je whey kompleks? Je l to obican whey protein koji koristim? I koje bi mi ulje za kuvanje preporucio palmino, maslinovo ili neki buter? Dosta info i dosta promena za kratko vreme! Hvala
« Poslednja izmena: Septembar 02, 2017, 12:07:32 pre podne od strane MarijanaMara » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #14 poslato: Septembar 01, 2017, 11:58:55 posle podne »

Recimo...cucanj , mrtvo dizanje , stojeci potisak iznad glave , veslanje u pretklonu i sl. Gledaj na youube kako se ivodi vezba ako nemas ko.da ti pokaze...snimaj se i gledaj posle gde pravis greske pa ispravljaj...mozes raditi po programu koji si navela...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
MarijanaMara
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #13 poslato: Septembar 01, 2017, 11:50:47 posle podne »

Manje.misica manje stanica , vise misica vise stanica...tebi je poenta da ias sto vise misica , tako da kadio otpada za sada , a prioritet su ti tegovi i visezglobne vezbe.

Posto sam rekla da nisam bas neki strucnjak a i dosta sam nemastovita, da li je ovo neki vid, tih visezglobnih vezbi koje bih mogla da pratim?
http://izgradisvojetelo.weebly.com/program-za-pocetnike.html
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Septembar 01, 2017, 11:20:39 posle podne »

Pa vezana i slobodna forma, tj ukupna i slobodna forma...nije isto ipak, zna se šta ostvaruje učinak - slobodni oblik...npr. kod T4, slobodni T4( fT4) čini manje od 0,1%  T4 i to je aktivni oblik "koji ulazi u ćelije", što se tiče fT3 čini oko 0,3% od ukupnog T3...mada realno gledano tu je i TBG i drugi transportni proteini( na njih utiču i trudnoća i aas i kontraceptivne "pilule", gladovanje...neki hormonski poremećaji reproduk. sist.) koji takođe ukazuju preciznije na kliničku sliku i eventalne poremećaje i zato bi trebalo raditi fT3 i fT4...

Najkraće fT3 i Ft4 će dati najjasniju sliku šta se dešava u našem telu...




« Poslednja izmena: Septembar 01, 2017, 11:29:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #11 poslato: Septembar 01, 2017, 04:27:37 posle podne »

Nzm zasto kod nas doktori traze samo t3 , t4...drugrica otisla kod endo i uradila tsh, t3 , t4 ...i kao sve u redu...na.moj nagovor odradila privatno ft3 i ft4 i normalno losi rezultati...onda sa njima opet kod istog endo i kao boze moj vidi stvarno postoji problem...mislim da ko.god radi stitnjacu obvezno.mora odraditi i ft3 i ft4 ...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Septembar 01, 2017, 02:47:00 posle podne »

Da li si dovoljno upoznata sa Hašimotovim tiroiditisom? Hašimoto je često udružen sa insulniskom rezistencijom i dijebetesom...

Ukratko početni nalet hipertiroidizma posle kog nastupa hipotireoza...a i tada bi trebalo razmisliti o supstitucionoj terapiji...

Moja preporuka je uraditi fT3, fT4, TSH, ultrazvuk štitne žlezde pa ćemo znati šta nam je činiti...

Da li su ciklusi uredni?

Umor, tromost, usporenost, zaboravnost, nepodnošenje hladnoće, pospanost su, bezvoljnost, problemi sa koncentracijom? Povećanje telesne težine, a smanjenje apetita, usporenje peristaltike i zatvor? Koža je bleda i suva?
Sačuvana
MarijanaMara
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #9 poslato: Septembar 01, 2017, 02:29:03 posle podne »

Ne pijem lekove jer mi je secer oko 5, imam aparat kojim ga redovno proveravam. Anti TG tela su povisena - dijagnoza je Hashimotov Tioriditis, ali za to ne postoji terapija. Mokracna kiselina je u redu, giht ne napada jer svako jutro pijem sodu bikarbonu sa limunom. Alkohol ne pijem, meso slabo jedem, mlecne proizvode skoro nikako, od caja samo zeleni, a hranu jedem generalno bez soli, masti i zacina. Vode dosta pijem, jer se dosta i znojim, a i ovde je vlaznost 99% pa je bez dosta vode nemoguce i preziveti.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.