TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 04:01:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: China girl :)  (Pročitano 2590 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Septembar 01, 2017, 02:23:29 posle podne »

Imaš dijabetes tip 2 ne piješ lekove...hm...poseta specijalisti? Jutranja glikemija( aparat, pratiš redovno)? OGTT? HgA1c?

Neka antitela na štitnoj žlezdi? fT3, fT4, TSH? Anti TPO? Tg antitela? TRab antitela?

Giht...

Terror je već dao dosta korisnih smernica...

Ono što ću ja dodati...

Moraćeš da se ozbiljnije posvetiš zdravlju, jer otežava hipotiroeza svaki napor kada je redukcija masnih baslaga u pitanju! Čak je uzrok stanganacije u gubitku kilograma, ma kako se ti trudila!

Posveti se više zdravlju...

O korekciji insulinske rezistencije...od ishrane, treninga do suplemenata... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kljuc-vaseg-uspeha-povecajte-osetljivost-na-insulin

O gihtu...kao šo reče Terror, bez iznutrica, oprezno sa crvenim mesom( pa i svinjskim, koje spada u ovu kategoriju), meso divljači, problem su i punomasni sirevi, punomasno mleko, sardine, školjke, rakovi, lignje, sočivo, alkoholna pića i jaki čajevi, konzervirano meso, bez jako začinjene hrane, slanina, soseva, čokolada, spanać, karfiol, pasulj...i bez GLADOVANJA!

Akcenat na - dovoljan unos vode 3-4l, intergralne žitarice, pirinač, krompir, belanca, low-fat mlečne proizvode, paradjz,

Redovne zdravstvene kontrole poželjne!
Sačuvana
MarijanaMara
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #7 poslato: Septembar 01, 2017, 02:18:37 posle podne »

deluje pretesko, zaista! da li je moguce da treningom i normalnom-uravnotezenom ishranom ne mogu doci do rezultata?
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #6 poslato: Septembar 01, 2017, 02:08:38 posle podne »

Ok...ali uvek mozes.naci nesto so tebi treba...meso., jaja, riba whey od proteina , razna hladnocedena ulja , orasaste plodove, omega3 od masti...za ostalo se kombinujes...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
MarijanaMara
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #5 poslato: Septembar 01, 2017, 02:03:57 posle podne »

E sad se tu javlja problem, zato sam i napisala da zivim u Kini. Neces mi verovati ali ovde nema slanine, mlecni proizvodi su retkost, jogurt je sladak nema ga kiselog kao kod nas, hrana je potpuno drugacija i ponuda hrane je drugacija. Zato i imam problem sa mesom, jer je ovde ponuda jako losa a o kvalitetu i da ne pricamo. :(
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #4 poslato: Septembar 01, 2017, 01:49:09 posle podne »

Pocnes prvih 10-15 dana samo sa proteinima i mastima...vlakna se podrazmevaju...onda polako ubavucujes uh posle treninga za pocetak pa kako vreme odmice dodajes i u obroku pre treninga...primer? Pet celih jaja sa malo slanine , pinomasni kackavalj i brokoli sa maslinovim uljem....masti sam ti namerno.napisao velikim.slovima jer ljudi obicno izbace uh a ne dodaju masti...i.onda dolazi do kolapsa 😉
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
MarijanaMara
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2017, 01:40:15 posle podne »

Mozes li mi dati primer jelovnika, kako bi on trebao da izgleda?
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2017, 12:54:13 posle podne »

Da bi ostvarila svoj cilj moraces da menjas sve. Od treneniga , preko hrane pa do suplementacije. Sa kardiom se pozdravi jer on ne prija dijabetesu. Mnogo.vise koristi ces imati od ozbiljnog rada sa tegovima. Dijbetes iste hipertrofiju . Znaci kadiom trosis glikogen da bi stigla do masti. Medjutim posto kod tebe ne postoji odgvarajuca misicna stimlacija i adekvatan.oporavak hranom ti ystvari telo drzis konstanto u katabolizmu. Trosis salo ali trosis i misice. Vezano za tvoj problem sa insulinom , da pokusam da ti objasnim sto prostije. Zamisli da u misicima imas stanice za insulin. Manje.misica manje stanica , vise misica vise stanica...tebi je poenta da ias sto vise misica , tako da kadio otpada za sada , a prioritet su ti tegovi i visezglobne vezbe. Sto se hrane tice nevalja nista. Za dobar oporvak i.hipertrofiju.treba ti kvalitetna hrana...moraces se snaci za istu.jer sa .onim sto.si nabrojala nema napretka...pretposavljam da si rezistentna na.isnsulin...cim.imas napade za.secerom...jednostavmo to sto.jedes nema.dovoljno nutrijenata.koji.su ti.potrebni i voma.brzo.ostajes.bez energije ,.pa.zato i.imas potrebu za slatkim. Time sto.pojedes.nesto slatko ne resavas nista, iritiras pankreas bez razloga i.samo.produbljujes svoj.problem...
Od.suplemenata.whey kompleks .vitamna i.minerala ...selen,cink ,magnzijum....nikakvi.sagorevaci,nikakva dextroza...
Da ti.sumiram 3-4 treninga sa tegovima  (visezglobne vezbe) , 5-12 ponavljanja okvirno...dosta mesa i DOSTA kvalitetnih masti u.pocetku....kasnije ubavujes kvalitete uh u pricu...zbog problema.sa gihtom izbaci iznutrice , zeleno.povrce i smanji.kolicinu.crveig mesa a baziraj.se.na.piletini curetini i.ribi...alkohol ako pijes smanji...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
MarijanaMara
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Septembar 01, 2017, 08:31:34 pre podne »

Postovani,

Na predlog jednog Vaseg kolege, resih i ja da se registrujem na forum i da postavim neka pitanja. Pre nego da krenem sa pitanjima, trebala bih sebe da predstavim, a to ce biti malkice duze. :D

Visoka sam 170cm, 81 kg, 28 / ide na 29/ godina. Pretezno sam normalne gradje, u prevodu salo je zenski rasporedjeno po stomaku i unutrasnji deo butina. U martu 2016. sam imala 103,3 kg i do 26. juna ove godine sam uspela da spadnem na 76 kg. U medjuvremenu je bio letnji raspust tj. odmor pa sam se malo opustila ali svakako nista strasno, vracamo se u nove pobede.
Moji treninzi su otprilike ovako izgledali u poslednje vreme: ujutro 30-40 minuta kardio i trbusnjaci, razne varijacije i tako od 3-5 puta nedeljno; u podne 3-5 puta nedeljno smenjivanje 2-3 puta nedeljno trcanje 30-50 minuta i plivanje oko 20 minuta i 1-2 puta teretana noge i zadnjica / zapostavila sam gornji deo tela tj. ruke jer dosta plankova i sklekova radim ujutro/. Sve ovo sto sam napisala bilo je do jula pa bih sad, od septembra da nastavim, volja je i dalje tu ali je malo ishrana problem, a i trebala bi mi neke smernice jer sam u teretani nemastovita da budem iskrena a i zelela bih da jedan dan radim gornji deo tela pogotovo ledja, koja su, sto se teretane tice, potpuno zapostavljena.
Malo idem zbrda-zdola ali imam jako puno info :)!
E sad, ishrana. Trebala bih da napomenem da zivim u Kini, od tog marta 2016. i da sam potpuno oslonjena na hranu koju imam u obdanistu, tu radim, tako da ja ne kuvam. Za dorucak su uglavnom neke nudle ili neka varijanta kifle sa mesom i moze biti neki redji oblik kacamaka ili sojino mleko uz to. Za rucak i veceru jedem deciju hranu jer je ona gotovo nemasna, neslana i nema ljutine. Tu je obicno neki vid supe sa povrcem ili mesom, neko zeleno prodinstano povrce i neko meso sa povrcem / kao glavno jelo/, tu je naravno i pirincac ali ga ja ne jedem. Ne pijem gazirano, ne jedem masno, slano. Ne jedem ni grickalice. Od voca najcesce limun i jabuka, ostalo ponekad, ananas npr. Slatko jedem jer mi ga organizam trazi, bas, bas, bas mnogo, pogotovo nakon trening.
I suplementacija. Probala sam fat burner - nisam bila zadovoljna a mozda sam bila i nerealna, L-carnitine tecni - ista situacija i Whey protein.
Vas kolega mi je preporucio da zbog potrebe za secerom koristim dekstrozu i da je pijem zajedno sa Whey proteinom.
Isto da napomenem, sto se tice bolesti, jer sam ih zbog gojaznosti imala, vecina je resena ili pod kontrolom. Imam dijabet tip II ali ne pijem lekove, giht - koji resavam sodom bikarbonom i limunom i neka antitela u stitnoj zlezdi, ali sam njen rad time nije poremecen. Zao mi je ovo jeste bilo predugo, ali zbog nastavka ka svom cilju trebala bih da Vam predocim celu situaciju.
U Srbiji sam pre mesec dana radila analizu krvi i sve je u redu, kreatinin, holesterol, urea, trigleciridi, secer, mokracna kiselina, Alt, Ast, sve, sve, sve od tih regularnih analiza, tako da mogu reci da sam zdrava.
Cilj mi je da imam 65kg i moram da priznam da mi se cini da ce to jako tesko ici, zbog napada gladi u nekim situacijama, pa bi mi trebali saveti za dalju ishranu, trening i suplementaciju koji ce me i dovesti do tog cilja.
Jos jednom se izvinjavam na ovako dugom postu i hvala svima, unapred, na savetima!

Maya
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.