TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:13:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana/cilj  (Pročitano 2578 puta)
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #9 poslato: Septembar 14, 2017, 08:50:21 pre podne »

To je ono sto samja konstantno radio...wheysa vodom direktno posle treninga i poslesatotprilike jedan kvalitetan cvrst obrok...akcenat na uh

Poslato sa HUAWEI CRR-L09 uz pomoć Tapatoka

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Septembar 14, 2017, 07:40:02 pre podne »

Ja bih lično izbacio bananu jer nema potrebe da ide uz whey posle treninga.
Samo whey i voda ako se nema još suplementacije i posle kratkog vremena čvrst i kvalitetan obrok.
Sačuvana
Lelou
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: Septembar 13, 2017, 08:51:11 posle podne »

Vazi, hvala Vam, uzecu slike sad i za jedno mesec-dva i uporediti rezultate.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Septembar 13, 2017, 03:38:10 posle podne »

S obzirom da smo na početku priče zvane "clean ishrana" ne bih išao u krajnosti...

Ljudi često jedući "junk" zapravo i nemaju "kompas" koliko čega unose...i kada krenu konkretni obroci( kvalitet i kvantitet primeren cilju) onda krenu problemi - "pa ja ne mogu ovoliko da pojedem" i sl.

Zato polako...unos proteina 1,5-2,5 gr po kg, hidrati, početno oko 3 gr po kg, masti 0,6-1 gr po kg...nezahvalno je bilo šta prognozirati unapred...prati ogledalo...
Sačuvana
Lelou
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Septembar 13, 2017, 03:10:37 posle podne »

Ja bih "skinny fat" građu pre preveo , kao "mršav spolja debeo iznutra"....detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrsav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat

2-3 puta nedeljno posle treninga sa opterećenjem možeš ubaciti i kardio niskog intenziteta...20-30 min...

Vodiš sedanteran način života? Hormoni( testosteron, estradiol, prolaktin, kortizol)? Maljavost? Ginekomastija? Libido? Obim struka?

Spojio bih obrok 5 i 6 u jedan obrok( ili bih uz orašaste plodove ubacio neki od proteina visoke biološke vrednosti)...u obroku 1 bih ubacio jaja( mesto whey)...manje whey više konkretnih obroka...

Poradio bih na unosu zdravih masti...

Dovoljno stimulativan trening sa opterećenjem je svakako ključ uspeha kada postoji disproporcija u razvoju pojedinih delova tela...naravno da i hormoni igraju ulogu kada je distribucija masnog tkiva u pitanju...

Korisno štivo za čitanje... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane
Hvala na datim linkovima, pogledacu cim dodjem sa posla detaljnije.

Sto se tice kardio, razmisljao sam o plivanju ako to moze da se ubroji u kardio trening ili traka za trcanje.

Sto se tice hormona i ostalog nisam nikada radio analize uopšte ali bih hteo da odradim to. Maljavost? Da, na rukama, nogama, malo na stomaku, grudima. Sto se tice ginekomastije  nisam siguran..... Imam izrazene bradavice ali mislim da je to od debljine ? Libido visok.  Struk 98. 

Otprilike koliko zdravih masti na dan ? Da smanjim hidrate a povecam masti ?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Sačuvana
Lelou
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Septembar 13, 2017, 02:45:29 posle podne »

Jel bi mogao detaljnije da opišeš trening u teretani ?
Naravno, koliko detaljnije samo ? Uglavnom, svaki dan po jednu misicnu grupu po 4-5vezba, uz 4 serije po 10-12 ponavljanja. Prva bude cisto zagrevanje sa najmanjom kilazom dok preostale 3 budu postepeno do maksimuma.  Odmaranje izmedju serija je do 1min a izmedju vezba 2-3min. Trening max traje sat, sat ipo.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Septembar 13, 2017, 02:20:25 posle podne »

Ja bih "skinny fat" građu pre preveo , kao "mršav spolja debeo iznutra"....detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrsav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat

2-3 puta nedeljno posle treninga sa opterećenjem možeš ubaciti i kardio niskog intenziteta...20-30 min...

Vodiš sedanteran način života? Hormoni( testosteron, estradiol, prolaktin, kortizol)? Maljavost? Ginekomastija? Libido? Obim struka?

Spojio bih obrok 5 i 6 u jedan obrok( ili bih uz orašaste plodove ubacio neki od proteina visoke biološke vrednosti)...u obroku 1 bih ubacio jaja( mesto whey)...manje whey više konkretnih obroka...

Poradio bih na unosu zdravih masti...

Dovoljno stimulativan trening sa opterećenjem je svakako ključ uspeha kada postoji disproporcija u razvoju pojedinih delova tela...naravno da i hormoni igraju ulogu kada je distribucija masnog tkiva u pitanju...

Korisno štivo za čitanje... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2017, 02:25:03 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Septembar 13, 2017, 02:02:18 posle podne »

Jel bi mogao detaljnije da opišeš trening u teretani ?
Sačuvana
Lelou
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Septembar 13, 2017, 08:38:57 pre podne »

Pozdrav,

Imam 25 godina, visok sam 195, tezak 108kg. Moj problem je "skinnyfat" tj. donji deo tela je znatno deblji/krupniji naspram gornjeg. Idem u teretanu od februara, za ovih skoro 7 meseci moze se reci da sam malo "popravio" na gornjem delu, sudeci po  komentarima koje dobijam od poznanika i sama činjenica da na predelima grudi,bicepsa poprilično istaknute strije. Ali jos uvek donji deo je znatno deblji/krupniji naspram gornjeg.

Treniram 5 dana u nedelji bez kardio. Od suplemenata samo Whey. Nemam sredjenu ishranu. Jedem uglavnom sve.

Ozbiljno sam odlučio da se posvetim ovom problemu, zadnjih mesec dana sam  popravio ishranu. Slatko, sokovi su izbaceni, Pijem samo vodu. A ishrana mi je uglavnom manje vise ista, nekad ubacim konzervu ribe( komada 2), kuvana jaja(
Komada 5, cela jaja jedem)

1.  Ovsene150g+whey
2. Pilece 200g+ pirinac 200g
3. Posle treninga Whey+ voda + banana.
4. Pilece 200g + pirinac 200g plus salata( paradajz, luk)
5. Gud kikiriki diet 95g
6. Ella sir 200g uz salatu ( paradajz, luk)

Cilj jeste povećanje mase. Svaki savet je dobrodošao.






Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.