TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 09:17:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi - potrebna pomoc  (Pročitano 3505 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #15 poslato: Septembar 21, 2017, 01:54:30 posle podne »

Ja sam mu baš zbg ukusa i jako povoljne cena ( ima ono pakovanje od oko 2,8kg) i predložio taj protein. Jedna merica posle treninga je sasvim dovoljna a sto se tiče jos neke merice u toku dana to zavisi od tvoje ishrane i dnevnog unosa proteina iz hrane.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Septembar 21, 2017, 07:45:57 pre podne »

Rekreativac nikada neće osetiti na sebi razliku između nekog proteina jer je to nemoguće.
Razliku može osetitit samo takmičar kada je na low hidratima i kada mu svaki hidrat i uneti protein znači i vidi se na njegovom telu.
Tako da uzmeš protein koji ti je najpovoljniji jer razliku nećeš osetiti sem u ukusima.
Sačuvana
-Scarecrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #13 poslato: Septembar 21, 2017, 01:51:06 pre podne »

Vazi, super hvala ti puno! :D
Samo mi jos reci da li da koristim jednu mericu ili vise? Mozda da u pocetku budem na jednoj, a vremenom kako mi i kilaza bude skakala da povecam na dve?
Ako se desi da nekada nisam u mogucnosti da jedem kao planirano, onda bih poneo sejker, pa bar delimicno gledao da nadoknadim :D

Skroz sam zaboravio i na te kesice tako da odlicno :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Septembar 21, 2017, 01:14:47 pre podne »

Ovo je moj predlog https://www.pansport.rs/proteini/koncentrati-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/100-whey-protein-professional-1?sku=1153
mozes kupiti i kesicu za 150din da probaš i vidiš da li ti odgovara.
Sačuvana
-Scarecrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #11 poslato: Septembar 21, 2017, 12:54:43 pre podne »

Prvo hvala i tebi sto si se ukljucio :P

Imas predlog mozda koji tacno protein da uzmem, jer vidim da dosta vrsta ima :P U sustini mi je protein najbitniji za posle treninga, ali mozda uzeti i za pred spavanje?
Da li mislis da jos nesto uz protein i kreatin treba da uzmem?

Sto se tice treninga tvoj plan mi se nakako najvse svideo, jer prethodni put kada sam isao u teretanu mi je receno Ramena/Noge, dok sam od drugih cuo kako ne treba noge raditi zajedno sa drugim delom tela jer krv ide gore-dole, a i velika su grupa misina ili kako vec to da nazovem :D
Sto se nekih odredjenih vezbi tice iskreno nisam o tome bas toliko razmisljao, u sustini imam dosta drugara koji duzi period treniraju, pa sam sa njima planirao da popricam o tome, pa da mi taman i pokazu neke vezbe. Sad se vise ni ne secam tacno sta sam sve radio dok sam isao, a vecinu vezbi ne bih znao ni da objasnim jer ne znam te nazive sprava i to :D

Sto se treninga tice u sustini verujem i njima, a sa vama bih mozda diskutovao nakon sto neki plan napravim. Za suplemente sam ipak odlucio da pitam vas, jer sam nailazio na dosta razlicitih misljenja, a pogotovo
jer se vi time i bavite. Ovako ne znam koga bih poslusao jer je svima neka njihova kombinacija pomogla, a da pijem dekstrozu, protein, kreatin, amino, glutamin i sta mi je vec sve preporucivano ne mogu :D

Jos jedno glupavo pitanje :D Koliko cesto se nekom desi da mu npr odredjeni protein ne odgovara? Kada kazem ne odgovara ne mislim na neke zdravstvene pronleme vec vise neke stomacne :D Mislim da li da npr uzmem prvi put manje pakovanje da se uverim da mi odgovara, pa onda kantu od 2-3 kile, ili je to retkost, pa da odma hvatam ozbiljnije pakovanje :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #10 poslato: Septembar 21, 2017, 12:21:01 pre podne »

Što se tiče treninga vidim da si čitao neke moje preporuke na forumu. Samo još da vidimo izbor i redosled vezbi koji si planirao da radiš na treninzima :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #9 poslato: Septembar 21, 2017, 12:19:04 pre podne »

Odgovor na prvi post:

Sto se tiče kreatina biotech je dosta kvalitetniji jer je mikronizovan i definitivno se isplati  razlika u ceni. Što se tiče proteina ja koristim Scitec i veoma sam zadovoljan, ukusi su im odlični. Iako će neko reći da ukus nije toliko bitan meni na primer jeste jer taj protein trebaš piti skoro svakog dana i to par meseci.
Sačuvana
-Scarecrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #8 poslato: Septembar 20, 2017, 10:47:05 posle podne »

Tako sam i planirao sto blize 6 obroka u danu, a verujem da ce mi 500g mesa biti cak i malo, ali u kombinaciji sa drugim stvarima videcemo :D
Protein sam i razmisljao odmah posle treninga, a kreatin sam cuo da je bolji pre?

Sto se tice masti tice citao sam da je potrebno 0,6-1g pa bih gledao da sam u tom okviru svaki dan, a UH oko 4-6g.
Sad posto nisam nikada slicno nesto radio ne mogu odmah da kazem koliko bi mi cega bilo dovoljno u toku dana i slicno, ali bih svakako bio u propisanim granicama :D

Trenutno nemam bas tu puno mesta za neku organizaciju. Spavanje izmedju 07:00-07:30, pa do nekih 13:00-13:30, manje od toga ne mogu da spavam :D, a "slobodno vreme" mi je do 16:30 najkasnije.

Pritisak nikada nisam redovno merio, ponekad sam tipa posle caleta uzeo da izmerim, a secam se jos u skoli kad smo ne znam ni ja zasto merili, da mi je bio povisen. U sustini sam se i pomirio sa time jer valjda je takva i genetika :D Zdravi, al kad udari, udarilo je :D Ne bih sada da te slazem, ali recimo da mi se pritisak kretao od 135+, a donji mislim da je bio neka normala 80-90, mada nisam 100% siguran. Nemam sad bas pritisak 200, pa se nesto i ne potresam :D

Nikada ne dosoljavam naknadno neko jelo, tako da to ne bih znao da ti kazem.
Sa stresom generalno imam "problem" ceo zivot, a do skoro zadnjih recimo 2 godine su bile dosta stresne :D
Sto se cigareta tice 100% se slazem, ali znam da ce ona jedna posle jela biti najveci problem, a sad jos treba da jedem 6 puta dnevno :P

"Ako mene pitaš idealno bi bilo dodati i BCAA i beta-alanin"
- Da li mozes neki odredjen proizvod da mi preporucis i neko doziranje, ako nije vec ispisano u opisu :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Septembar 20, 2017, 10:26:02 posle podne »

Nema potrebe za prejedanjem, već će najbolje rešenje biti više manje obilnih obroka...najbolje 4-6...drži se konkretnih obroka, whey je dovoljan samo u pwm...

A unos ugljenih hidrata, masti? Startno?

Proguraj se ishranom i boljom organizacijom radnog dana...ukpanjem treninga i sl.

"proveri zdravlje"...

Povišen pritisak? Koliko? Redovno merenje? Unos soli? Stres? Cigarate "batali", bez varanja sebe "smanjivanjem"!
Sačuvana
-Scarecrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2017, 09:47:59 posle podne »

Ishrana je zamisljena recimo ovsene, pilece belo, riba, jaja, pirinac, voce i povrce.

Sto se proteina tice planirao sam da mi dnevni unos bude 2+ grama po kilogramu.
Recimo trenutno sam na nekih 67 kilograma znaci cilj mi je 134-150 g otprilike.
Nisam se najbolje izrazio, mislio sam da recimo ako mi obrok od 250 grama mesa bude previse da onda pojedem po 200 i taj "manjak" nadoknadim vecom dozom whey-a.
Cisto sumnjam da ce mi biti problem recimo pola kile belog mesa dnevno, ali ne mogu to da tvrdim, jer jos nikada nisam jeo na taj nacin, tj toliko obroka dnevno, uglavnom sam bio na onom tradicionalnom dorucak-rucak-vecera :D

Sto se suplemenata tice izgleda sam se i tu pogresno izrazio :D Sve suplemente planiram da kupim u PanSport prodavnicama, pa zato i pitam vas da bi mi upravo predlozili najbolje od proizvoda koje vi nudite.
Naravno neki odnos cene i kvaliteta mi jeste od znacaja, ali ne u slucaju npr 1500 ili 1900  dinara.

Prioritet mi je dobijanje sto kvalitetnije mase, ali pretpostavljam da nacin mog spavanja (recimo 07:00 do 13:00) mi znacajno umanjuje napredak, pa zbog toga najvise i gledam da se poguram suplementima.

Melatonin mi ipak deluje malko preozbiljno, mada mozda i gresim :D
Kofein takodje nisam ljubitelj, ali mi ne nekako delovao manje strasan :D

Hranu naravno planiram sto vise da priblizim svim savetima koje sam  ovde procitao, a trening nisam 100% siguran jos kako da kompinujem.
Prethodni put kada sam isao u teretanu radio sam uglavnom:
1. Grudi/Biceps
2. Ledja/Triceps
3. Ramena

u to vreme sam imao nekih problema sa skocnim zglobom, pa noge nisam skoro uopste radio, ali sada svakako nameravam da ih radim.

1. dan : grudi/triceps/prednje rame
2. dan : pauza
3. dan :ledja/biceps/zadnje i srednje rame
4. dan :pauza
5. dan :noge
6. dan :pauza

Naisao sam na forumu na ovaj plan koji je preporucio Miletić Dušan, pa verujem da cu tako i raditi.

Sto se zdravlja tice u zivotu bolestan nisam bio, a zadnja poseta lekaru mi je pre nekih 10-ak godina da mi sredi opravdanje za skolu :D
Shvatam da su godisnje kontrole nesto sto bi svako trebao da radi, ali nekako ne osecam potrebu za time, sto se mozda nekada i pokaze kao glupava odluka :D

Krvni pritisak mi je oduvek povisen (cale i deda takodje imali povisen).
Pusac jesam vec 10-ak godina, ali sam trenutno dosta smanjio, i plan mi je da svedem na par cigareta dnevno (posle jela jednostavno mora :D).

Hranio sam se tako da bi verovatno mislili da treba da imam 100kg :D Brza hrana, slatkisi, premalo kuvanog i tako uglavnom maksimalno pogresno :D

Ako mozes ti ili neko drugi da mi preporuci koji tacno proizvod (naravno iz vase prodavnice) bi mi bilo najbolje da kupim.
*naravno bilo koji drugi savet mi je dobrodosao :D*
I hvala na odgovoru :D

*Zaboravio sam da napisem da i unos UH i masti planiram da vodim racuna, samo sto to mislim da mi je najpametnije da modifikujem u hodu*
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2017, 09:58:12 posle podne od strane -Scarecrow » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2017, 08:48:45 posle podne »

Nismo se razumeli?  ::)  ;)

A kako je to ishrana zamišljena? Pratićemo neki ciljani unos proteina, hidrata, masti? Ili će jedina odrednica biti do "granice sitosti"? Svakako da članovi Pansport tima mogu pomoći i oko ishrane i oko treninga...ako sa tvoje strane ima volje i želje za takvim, eventualnim ispravkama...

Nećeš kupiti gluposti, ako se pre kupovine posavetuješ "sa nama"...dakle, na koji suplement konkretno misliš, naziv, proizvođač, suplement kupljen "na crno" ili u legalnoj prodaji...?!

Jeftinije je proceniti prioritete pri kupovini suplemenata, nego zaleteti se...dakle, pričamo i o "delotvornoj" dužini uzimanja, pravilnom doziranju i sl., mada glutamina imaš i u proteinskim suplementima, pa i u mesu, ribi, siru, jajima...dakle, koristan suplement, ali na početku priče nije prioritetan...pogotovu ako su finansije problem...

Jujuju, uplašio se melatonina, a kofein je ok?!   ;) Zar nije bolje dobro se organizovati u toku dana, pa uklopiti i spavanje i treninge, nego li "šibati umornog konja"( to radimo svom telu ako "zloupotrebljavamo" kofein)...a tu je i priča o doziranju, toleranciji, zavisnosti od kofeina...a i ograničenjima upotrebe...

Ako mene pitaš idealno bi bilo dodati i BCAA i beta-alanin, ali opet kažem ispoštujmo prioritete "na početku", a manje se bavimo hipotitikom, pogotovu, ako još nismo krenuli sa korigovanom ishranom i treninzima...neke stvari se rešavaju i prilagođavaju "u hodu"...

Možemo polemisati, šta je loše, dobro, idealno satima...ali daj da krenemo sa zdravim navikama, pa ćemo "u hodu" sve nejasnoće rešavati...

A kako izgleda plan treninga?

A zdravlje? Jesi li u skorije vreme odradio lab. nalaz krvi i urina - glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, ukupni bilirubin, direktni bilirubin, enzimi jetre - AST, ALT, kompletna krvna slika, gvožđe, rutinski pregled urina?

A pratiš li krvni pritisak? Pušač? Kako si se do sada hranio? Junk-food?

Hormoni? Libido?

Nisi razmišljao i o tome?
Sačuvana
-Scarecrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2017, 04:34:22 posle podne »

Hvala na odgovorimo, ali mislim da se nismo bas najbolje razumeli :D

Svestan sam da od ishrane, treninga i odmora sve zavisi i da suplementi dolaze poslednji.
Ishranu imam okvirno zamisljenu, ali ne znam jos kako tacno, po obrocima, jer sa time jos nisam poceo. (ne mogu da kazem npr. kolicinski obroke, jer ne znam npr hocu ostajati gladan ili necu moci da pojedem).
Kolicine cu srediti na osnovu koliko mi treba da se najedem, a onda koliko proteina mi nedostaje bih uzeo kroz suplemente. Na trenutnu kilazu mi ne bi trebao biti neki problem da unesem  dovoljan broj proteina :D

Trenutno ja jos nisam poceo, ni sa takvim nacinom ishrane, kao ni sa treningom, jer mi obaveze ne dozvoljavaju jos narednih 10-20 dana.

Zbog toga sam se ovde i obratio oko proizovda jer kao sto sam rekao ne razumem se, a nije bas ni jeftino da kupim neku glupost ili manje kvalitetan proizvod.
Pritom hocu da cim mi obaveze omoguce krenem, pa hocu onda da krenem "pun gas" :D Naravno ne mislim da su suplementi magicni praskovi i da cu do nove godine nabiti 20kg misica i slicno :D

Procitao sam o Melatoninu i iskreno ne bih se ja bas petljao sa time :D mozda pre nesto za energiju, recimo kofein?
Glutamin sam gledao zbog oporavka, jer racunam mozda ce mi faliti kvalitetnog odmora da se oporavim kako treba, ili je to pogresno razmisljanje? :D
Sa poslom i teretanom zajedno, bi mi ostalo nekih ~6 sati sna. Pre sam bukvalno spavao 8-10 sati tako da ne znam koliko cu bas odmoran biti :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Septembar 20, 2017, 02:27:32 posle podne »

Kao što je Miki primetio tvoj napredak prvenstveno zavisi od dobro formulisanog treninga sa opterećenjem, kvalitetne ishrane, dovoljno odmora između dva treninga, kao i kvalitetnog noćnog sna, pa tek onda dolazimo do priče o suplementaciji...a tu je i faktor vremena potreban da bi implementacija pomenutog( striktna, kao "način života) bila "osetna"( meseci, godine, decenije)...

Biotech je ranije bio jedan od "omraženih" proizvođača suplemenata - kreatin "kao pesak", "trošne" tablete amino kiselina, proteinski suplementi su bili "prosek", ali sa vremenom je Biotech značajno unapredio kvalitet svojih proizvoda. Ako se ne varam i Biotech ima neka mega-pakovanja, a ne samo Scitec...

Scitec je uvek bio solidan...tako da opet se slažem sa Mikijem, bilo BiotechUSA, bilo Sctec nećeš pogrešiti...ali ako osnove nisu savladane, eto velikog problema...

To je kao ona priča, šta je najbolje za početnika -  blend, WPC, whey izolat ili hidrolizat...dilema koja je na početku priče najmanje bitna...  ;)

Ništa ne može zameniti kvalitetan san i dovoljno odmora...ako imaš smenski rad( "zamenio dan za noć"), a mogućnosti da se dovoljno ispavaš po završetku smene - melatonin može biti dobar izbor, ali oprezno... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/nista-nije-savrseno-pa-ni-melatonin

Dakle, sredi ishranu, treninge, daj vremena svom telu da se menja, odmori ga i napredak neće izostati...upoznaj prioritete... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najcesce-greske-u-radu-na-povecanju-misicne-mase

I da čitaj, ali ono što je vredno čitanja!

Za početak od suplemenata - vitaminsko-mineralni kompleksi( naglasak sa vitamin D3, visokoapsorptivne oblike Mg i Zn), omega-3 i proteinski suplement...
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2017, 02:29:17 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #2 poslato: Septembar 20, 2017, 10:26:18 pre podne »

Mislim da odgovor na tvoje pitanje bas lezi u tim pitanjima koja ne zelis da postavljas :)

Od ishrane i treninga zavisi da li ces, kako, i koliko da se ugojis, ne od suplemenata, a jos manje od proizvodjaca :)

Tako da je najbolje da izracunas koliko kalorija trosis dnevno, i na to dodas suficit od 250 ili 500 kalorija, u danima treninga mozes za toliko vise :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
-Scarecrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2017, 03:28:38 pre podne »

Pozdrav,

Imam par "brzih" pitanja, pa ako je neko voljan da mi odgovori. Gledao sam sto vise da citam da ne bih postavljao milioniti put ista pitanja, ali nemam vremena da se posvetim "istrazivanju" koliko smatram da je potrebno, pa zato pitam vas koji se time bavite duzi period.

Oko ishrane sam citao dosta, pa necu za to postavljati pitanja, a sam trening mi nije stran, jer imam neka kraca iskustva sa teretanom.
Cilj mi je da se ugojim, jer sam zbog posla i premalo vremena za fizicke aktivnosti mrsaviji i slabiji nego ikada.

Uglavnom pored toga sto cu da se tovarim hranom ovaj put sam odlucio da se posluzim i sa suplementima.
 - Moj neki plan trenutno je: Protein i Kreatin, a mozda glutamin takodje i neki vitamini.

E sad nailazim na problem kojeg proizvodjaca odabrati?
 - Glavni kandidati za protein su mi Scitec (najvise ljudi sam video da upravo ovaj koriste) i BioTech USA, za koji sam cuo samo pohvale.
Posto kod Scitec-a imam mogucnost da kupim vece pakovanje, pa ustedim solidnu kolicinu novca, zanima me onda kolika je razlika u kvalitetu.
 - Da li je BioTech USA dosta bolji, pa da mi se isplati i da kupujem ta pakovanja od 500g ili ne, pa da uzmem Scitec i da sam miran mesecima :D

 - Zanima me i preporuka za ostale suplemente (proizvodjaci). Ne treba mi neko specijalno objasnjenje, jer nemam iskustva sa suplementima i ne razumem dovoljno, pa mi tu svakako pomaze misljenje nekoga ko isti taj proizvod vec koristi.

Trenutno radim skoro pa duplu smenu koja traje do 7 ujutru, pa je to i jedan od vecih razloga zasto sam se ponovo opredelio za teretanu. Sedim bukvalno sve vreme i zato sam fizicki propao :D
Jasno mi je da misic raste dok spavamo, kao i da je nocu najkvalitetniji odmor, pa me zanima da li mozda postoji nesto sto bi meni dobro doslo da, makar delimicno nadoknadi manjak kvalitetnog odmora?
Naravno da nije neka prevelika cena :)

Svestan sam i Boom-a sa pocetka i dosta sam brzo napredovao i prethodni put kada sam sa polu sredjenom ishranom i bez ikakvih suplemenata trenirao, ali sada zelim da se dodatno "poguram" zbog takvog nacina rada i (ne)spavanja.
Imam 186cm i recimo nekih 66-67 kilograma.

Hvala unapred i nadam se da nisam prekrsio neka pravila ili postavio gde ne treba.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.