TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:25:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Melatonin  (Pročitano 6398 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Avgust 21, 2007, 06:52:08 posle podne »

Ja samo znam da je teretana gde sam išla bila najpunija od 20-22h... i Onda momci odu kući i ne spavaju do 1 ujutru..
iskoristite noć za spavanje.. ne trebaju vam suplementu u tom slučaju ako ležite mirno, odmarate i dok spavate hormon rasta radi za vas..
No ako promašite njegovo noćno dejstvo džaba suplementacija..

Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #12 poslato: Avgust 21, 2007, 09:45:30 pre podne »

Treba izbegavati odlazak na trening pre spavanja zato sto je telesna temperatura bitan faktor koji regulize ciklus spavanja. Treniranje podize temperaturu tela i cini nas budnim i ornim. Da bi se nasa temperatura vratila u normalu potrebno je da prodje nekoliko sati. Najbolji primer zavisnosti temp. tela i sna je cinjenica da vrlo lako moze da se zaspe u klimatizovanoj prostoriji.
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #11 poslato: Avgust 20, 2007, 09:08:21 posle podne »

Istraživanja pokazuju da se kod većine ljudi koji pate od hronične nesanice, javlja povišena koncentracija hormona stresa.Poznato je da fizička aktivnost povećava koncentraciju hormona stresa u organizmu.Razlog zašto vežbanje pred spavanje treba izbegavati , leži u činjenici da je  potrebno da proĂ°e od 4-6 sati da bi se koncentracija hormona stresa smanjila.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Avgust 14, 2007, 03:01:10 posle podne »

Triptofana ima i u bananama, čokoladi i vanili ;)

dakle navalite na banana split ;)
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #9 poslato: Avgust 14, 2007, 01:06:27 posle podne »

mene leto ubija , spavam vrh 6 sati , najgore godisnje doba za mene , preselicu se na himalaje
Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #8 poslato: Avgust 14, 2007, 01:05:09 posle podne »

ustajem u 5 lezem u 11 najranije.zbog posla.do vikenda uspevam da budem hronicno neispavan,onda u nedelju spavam do 12,(subota radni dan) i onda sve ispocetka.da li i koliko mogu tu da pomognu melatonin i(li) zma?pred spavanje obicno buljim u komp,ali probacu da promenim to.mada tesko.
« Poslednja izmena: Avgust 14, 2007, 01:07:08 posle podne od strane P A J S E R » Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #7 poslato: Avgust 14, 2007, 12:30:50 posle podne »

Kada tokom vrelih letnjih noci ne mozete da spavate, prevrcete se u krevetu trebalo bi da potrazite namirnice koje u sebi sadrze triptofan.
Radjena je studija na osnovu cijih rezultata je utvrdjeno, da ucesnici koji su konzumirali obroke sa ovom aminokiselinom , popravili su kvalitet sna za 42%.
Utvrdjeno je da organizam pretvara triptofan u 5-hidroksitriptofan, pretecu neurotransmitera koji regulisu san.
Namirnice koje su bogate ovom aminokiselinom su: piletina, pasulj i spanac.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Maj 14, 2007, 02:23:44 posle podne »

Mislim da je Maja pogodila tacno u problem noćebudnih ovog foruma kao i u problema nedovoljnog napretkamomaka koji se toliko trude da nabace koji kg misica a postavljaju post u 1 ujutru..
pogledajte samo kada txtove postavljaju npr. Markoni i Fanatik..
I ne zaboravite da se nocu raste i da je lucenje hormona rasta najintenzivnije...
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #5 poslato: Maj 14, 2007, 10:33:27 pre podne »

Neka istraživanja su pokazala da sjaj monitora usporava lučenje melatonina, naročito ukoiko se gleda nešto što zahteva koncentraciju.
Na taj način se povećava šansa da se kasno legne, lošije spava i probudi sa jutarnjim umorom.
Preporučuje se da se uveče nešto čita ili sluša muzika, a sve što je vezano za kompjuter, obaviti ranije.
::)
Sačuvana
ecipeci
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 339


« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2007, 11:01:29 posle podne »

ja sam idealan experimentalni kunic i rado cu vam javiti rezultate..... ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2007, 06:06:03 posle podne »

I još nešto.. da objasnim zašto ovaj suplement nije bio moja prva ideja da se pomogne noćebudnim ovog foruma..
Lično mislim da nam u ovim godinama ništa osim psihičke opušteno i fizičkog zamora ne može bolje uljuljkati u zdrav san ...
Naravno ako problem zaista postoji i ne prolazi Melatonin će zaista pomoći...
Sačuvana
marijana021
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2007, 05:29:40 posle podne »

"ZIMSKI SAN" PRODUŽAVA MLADOST
Svake noći melatonin pomaže našem organizmu da upadne u stanje blagog "zimskog sna". Upravo ovaj hormon veoma je interesantan za antiaging medicinu. On aktivira program uštede energije u organizmu, temperatura tela opada, sve funkcije se snižavaju na minimum - što važi i za proces starenja ćelija i svih organa. Što je viši nivo melotonina u krvi, to je veće njegovo dejstvo. Smanjena količina melatonina u starosti može da se nadoknadi ubrizgavanjem sintetički proizvedenog melatonina.
Oprez: pozitivan efekat moguć je samo ako želudac nije konstantno opterećen. Obavezno morate da se odreknete alkohola i cigareta!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2007, 05:12:19 posle podne »

Melatonin je hormon koji se fiziloški luči u mozgu kada naše oči registruju mrak.
On reguliše dnevno noćni ritam tako da znamo kad treba da spavamo a kad da budemo budni.
Ipak i hormoni stresa takoĂ°e mogu dan utiču na ovaj ritam održavajući nas budnim i onda kada bi trebali da spavamo.

Naravno u svetu kakvom živimo gde smo napeti i uveče kad je naporan dan završen i organizmu je zaista neophodan odmor mi smo i dalje puni adrenalina i imamo ozbiljne teškoće da se opustimo i zaspimo.

Melatonin uzet kao suplement može ipak da ppopravi hormonski disbalans i prevagne u korist tako potrebnog sna. San sam po sebi nosi jačanje imuniteta i oporavak svih organa.

Preporučena doza veoma zavisi i ne može se odrediti opšta optimalna doza. Ipak tablete od 3mg koje se nalaze u Melatobninu od Natrola sadrže sasvim dovoljnu količinu ove materija.

Melatonin nema neželjenih efekata čak ni u dozama koje su 600 puta veće od ove koja se nalazi u ovom suplementu. Pored toga sasvim blago utiče na poboljšanje sna bez efekta opijenosti koji nose hemijski preparati tipa sedativa.

Melatonin od Natrola (kao i melatinin od bilo kog drugog proizvoĂ°ača) ne treba da koriste trudnice, kao i osoba sa težim oblicima alergija i autoimunim bolestima.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 17 upita.