TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 05:42:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetniku potreban savet  (Pročitano 2044 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 05, 2017, 10:31:38 posle podne »

O kreatinu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

O BCAA... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/bcaa-sve-sto-treba-da-znate

Ako mene pitaš o dilemi...za tebe je najbolje da se posvetiš osnovama...ali detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/kreatin-monohidrat-ili-kre-alkalyn

Dakle, kao što i sam vidiš čeka te dosta čitanja, upoznavanja sa upotrebnom vrednošću suplementacije , pravilnim doziranjem, sinergijom između suplemenata i sl., ali pre svega savladaj osnove, a o suplementima ćemo lako, to je najmanje bitan deo priče za početnika...dakle, dovoljno znanja, iskustva na polju ishrane i treninga su preduslov maksimalne "koristi" upotrebljene suplementacije, ako toga nema zalud sve što je "idealno" u svetu suplemenata...

Btw...kada računaš ciljani unos proteina, hidrata, masti, obrati pažnju na... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kalorija-nije-samo-kalorija
Sačuvana
sane1989
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 05, 2017, 09:58:08 posle podne »

Slavisa Stojic hvala na sevitima videcu ishranu da iskorigujem jos malo,i ove suplemente odmah uzimam i nadam se dobrim rezultatima kao i do sada.
Reci mi samo cisto iz radoznalosti kako stoje stvari sa kreatinima bcaa i tim suplementima kada poceti sa tim i da li uopste koristiti to?
I sta bi bilo bolje za mene kreatin ili kre-alkalin?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 05, 2017, 02:23:58 posle podne »

Izbaci te "užine", neka to budu manje obilni obroci( kompletni obroci), tako da imaš 4-6 obroka...

Što se tiče Power whey izolata lično ga koristim već skoro 6 meseci, odnos kvalitet / cena je zadovoljavajući, tako da ima moju toplu preporuku...

Energizer multivitamin od Natrola takođe koristim, jedino bih ga "pojačao" magnezijumom, npr. citrat, u bolje snabdevenim apotekama imaš citrimag forte, cena povoljna...

Uz omega-3 dobio si dobar "basic kit" suplemenata tako da je za početak sasvim dovoljno jer ipak si na samom startu gde sve zavisi od dobro formulisanog plana treninga i korektne ishrane...

Daj svom telu bar 2 dana "potpunog" odmora od treninga nedeljno...

Vitaminsko mineralni kompleks možeš ujutru uz doručak...

Proteinski suplement neposredno posle treninga + eventaulno 1 banana...

Pomenuti suplement magnezijuma bih uzimao posle treninga i pred spavanje...

Omega-3 ( strandardne 180 mg EPA + 120 mg DHA na 1000 mg) uzimaj 3-6 dnevno uz obroke...
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2017, 02:28:39 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
sane1989
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 05, 2017, 08:37:45 pre podne »

Slavisa Stojic procitao sam ove linkove sto si mi poslao ima dobrih saveta koje nisam znao,nasao sam negde na sajtu tabelu nutritivne vrednosti hrane tako da cu moci da i to korigujem i da racunam sta i koliko unosim.
sto se tice obroka za sada sam imao 3 "glavna" i 2 uzine da li je to dovoljno?
Hrono mix je mesavina povrca frikom pakuje i tako su ga nazvali (Špargla, brokoli, tikvice, paprika i prokelj)
Suplemente koje sam koristio do sada je protein https://www.pansport.rs/proteini/izolati-proteina-surutke-whey/power-whey-isolate?sku=1176
multivitamini i minerali nemam vise tako da to planiram kupiti. da li je recimo ovaj odgovarajuci  https://www.pansport.rs/vitaminsko-mineralni-kompleksi/my-favorite-multipler-energizer?sku=0166
i naravno omega 3 i sta jos dodati pored ovih  sto sam izdvojio od suplemenata naravno i kada sta konzumirati?


Miletić Dušan neznam tacan naziv svih vezbi to cu morati sa trenerom da vidim al uglavnom radim po 4 vezbe sa 4x10 i na kraju treninga trbusnjake.

Miki91 i meni se cini da imam previse aktivnosti ne planiram da smanjim al recimo sredom da ne vezbam pa onda cetvrtak petak subota pa nedelja opet ne mislim da tako probam mozda bude bolje.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 05, 2017, 07:53:00 pre podne »

Pozdrav sane, i dobrodosao na forum.

Imam slican "problem" kao i ti. Osam sati stajanja na poslu sa poprilicnom aktivnoscu, i onda sam ubacio i trening, pa sam imao slican problem sa umorom.
Probao sam i sa pet treninga, ali bilo je jako tesko uklopiti to u nedeljnom planu, i vremenski, i fizicki, pa sam smanjio na cetiri, i mnogo se bolje osecam, pa ti je moj predlog da smanjis jedan trening, i ako mozes, da ubacis jedan vikendom, jer previse umoris telo sa pet dana rada i pet dana uzastopnog treninga, nema kad da odmara. Imaces problema na poslu, a i sa napretkom vrlo moguce.

Ako hoces i da topis masti i gradis misic, mozda nije lose da probas push, pull, legs, mislim da je delotvorniji za tvoj cilj od splita.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 05, 2017, 12:16:48 pre podne »

Pa moraćeš da metodu "od oka" malo "kvantifikuješ", dakle, da barem okvirno znaš koliko čega unosiš, ipak, sve "dijete" koje provereno rade svode se na manipulacije unosom ugljenih hidrata( parola - dovoljno nisko sa hidratima, umereno sa proteinima, dovoljno visoko sa mastima), elem, malo bolja orijentacija u svetu makronutrijenata potrebna...

Orašaste plodove veži uz proteine visoke biološke vrednosti, npr. sir + kikiriki( pečen, neslan)...eto predloga za obrok pred počinak...

Banane su izvor prostih hidrata, bez krajnosti...možeš ubaciti posle treninga 1 bananu sa proteinskim suplementom...

Imaj 4-6 obroka...detaljnije...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Nisam za gejnere u ovom periodu, već za "solo proteinski suplement"...a evo i zašto... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Koje šumeće magnezijuma...biofar? ( pogledaj naziv i proizvođača supemenata koje piješ, piše na "kutiji", samo pročitaj i napiši)

O omega-3 i značaju suplementacije istima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-ishrana-iili-suplementi-ima-li-razlike

Obrati pažnju na unos prostih hidrata...( ishrana i suplementi)

Hrono mix?
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2017, 12:19:59 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
sane1989
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 04, 2017, 11:32:04 posle podne »

Ovako vezbam vec mesec dana aktivno,clean ishrana zadnjih 2 meseca.
Obroci npr dorucak 4 jaja sir salata dva kruzica od pirinca uzina kikiriki oko 50g rucak pilece belo200-250g kuvani pirinac salata obrok dve banane vecera tuna i hrono mix to je odprilike za jedan dan.ne pratim bas unos proteina i svega odprilike sve pripremam.
Cilj mi je da korigujem masne naslage i izgradim misicnu masu.
Omega 3 nisam koristio do sada nisam znao da je potrebno.
Koristio sam protein whey scitec nutrition jedan sejk posle treninga sada koristim gejner volume mass 35 takodje od sciteca jedna merica pola sata posle treninga, i multivitamine i minerale al to u apoteci kupljeno planiram da promenim to i magnezijum sumece tablete uz rucak samo.
Nisam bas u skorijem vremenu radio krvnu sliku odprilike u zadnjih godinu dana mada nikad nisam imao problem sa tim sve u granicama normale ekg nisam mada i sa tim nikad nije bilo problema,pritisak uvek 120-80,libido ok nemam problem sa spavanjem a sto se tice hronicnog umora to sam sta vise imao dok nisam poceo da se hranim ovako i da vezbam sada je sve ok
Ne pijem lekove za nikakve bolesti nisam imao operacije.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 04, 2017, 11:04:04 posle podne »

Jel bi mogao detaljnije da opišeš kako izgleda tvoj trening, koje vezbe radiš na kom treningu, broj serija i ponavljanja?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 04, 2017, 10:35:57 posle podne »

Znači, rešili smo ama baš sve kada su u pitanju ishrana i treninzi, ostalo još samo da sredimo suplementaciju...  ;) Ah...  ::) Koliko dugo vežbaš? Koliko dugo se pridržavaš "clean ishrane"?

A kako ti izgleda ishrana po obrocima - sastav obroka? Pratiš li ciljani unos proteina, hidrata, masti? Cilj ti je redukcija masnih naslaga?

Što se tiče suplemenata svakako da su vitaminsko-mineralni kompleksi ok( akcenat na visokoapsoprtivne oblike cinka i magnezijuma, vitamin D3, vitamin C, vitamine B-grupe), kao i proteinski suplementi...a omega-3?

Inače koje si suplemente do sada koristio( ime, proizvođač, način uzimanja)?

Da li si u skorije vreme( 3-6 meseci) odradio lab. nalaz krvi i urina - glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, ukupni bilirubin, direktni bilirubin...kompletna krvna slika, leuk. formula, gvožđe...rutinski pregled urina...uz abdomena...ekg...redovno praćenje krvnog pritiska...hormoni? Libido je ok? Kako spavaš? Hronični umor?

Piješ neke lekove?





« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2017, 10:37:54 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
sane1989
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 04, 2017, 05:04:58 posle podne »

Ok sto se tice ishrane sa tim sam i upoznat najvise me muci suplementacija sta bih trebao da uzimam.
Sto se tice vezbi:ponedeljak grudi,utorak ledja,sreda,noge,cetvrtak ruke,petak ramena,subota pauza a nedelja kardio pola sat-sat
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 04, 2017, 03:28:39 posle podne »

Da, o ovome je vec na skolega Slavisa vec pisao dosta puta, imas na nekoliko mesta na forumu. A moguce je i da ce s ei on ukljuci i da ti uputstvo :)
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2017, 01:49:43 posle podne »

Pozdrav.
Rekao bih da si se preforsirao odmah na početku tj da si preterao sa brojem treninga na nedeljnom nivou. Išao si onom onom krilaticom vise je bolje umesto pametnije je bolje.
Ajde napiši nam kako izgleda tvoj nedeljni plan treninga da bi mogli da ga iskorigujemo. Sto se tiče ishrane kolega Slaviša je toliko puta pisao o toj temi da treba samo malo da pretrazi forum i naci ceš njegove poučne tekstove.
Sačuvana
sane1989
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2017, 12:11:25 posle podne »

Pre svega pozdrav svima na forumu nov sam tako da su mi potrebni saveti.
imam 28godina visina 184 tezina 82 poslednje merenje masnoce u organizmu 20 pre mesec dana ili pre polaska u teretanu treniram mesec dana aktivno 5 dana treninzi 1dan kardio trcanje u prirodi ili bicikla,
promenio sam ishranu iz korena znaci piletina kuvan pirinac jaja ribe kuvano povrce itd,do sada sam koristio samo protein whey i multyvitamin i mineral kao i magnezijum.
radim posao koji zahteva stajanje 8 sata i aktivnost to je sve cega sam se setio da napisem o sebi.
moje pitanje je sta mi vi predlazete od suplementacije mozda neki predlog za ishranu ili program vezbanja svaki savet dobrodosao

a da primecujem u zadnjih par dana umor na poslu sta znam zadnjih 2 sata osetim umor i spava mi se,da li to ima neke veze neznam al sve u sveku hvala unapred na odgovoru
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.