TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 10:54:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko treninga ruku  (Pročitano 2227 puta)
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 10, 2017, 12:48:16 posle podne »

A izbor vezbi, je l onda slabiji trening posto radim vise puta nedeljno istu partiju ili?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 10, 2017, 11:44:39 pre podne »

Mislim da sam više puta u skorije vreme pisao o tome.
Grudi/prednje rame/triceps
Ledja/biceps/srednje-zadnje rame
Noge

Ja nisam nešto oduševljen full body treningom ali mislim da i on moze dati dobre rezultate ako se napravi dobar izbor vežbi.
Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 10, 2017, 08:02:13 pre podne »

Pratim okvirno cega koliko unesem
Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 10, 2017, 08:00:50 pre podne »

Masti valjda iz badema i lesnika? To jedem, salatu ugl stalno jedem. A rice cakes jedem sam posto ne znam da bi jos uz to mogao u skoli da pojedem. Mesec dana sam na tom rezimu. Jedem ribu 1-2 dana u nedelji, ugl oslica.
Je l' bi mi mogao dati primer jednog takvog treninga?
A i razmisljao sam o full body treningu 3 puta nedeljno, pa ako imate neko misljenje o tome?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2017, 10:40:14 posle podne »

Meni se ovkav nacin treninga ne dopada, skratio bih vreme izmedju treninga istih misicnih grupa tako sto bih manje grupe misica spojio sa većim tako da imas 2 treninga 2 "gornjeg" dela tela i jedan trening nogu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2017, 09:54:04 posle podne »

A izvori zdravih masti? Zar nam masti nisu bitne? Pratimo li barem okvirno koliko čega unosimo na dnevnom nivou( proteini, hidrati, masti)?

Banana je izvor prostih hidrata, ne bih preterivao osim eventualno u pwm( 1 banana uz proteinski suplement)...

Orašaste plodove možeš ubaciti uz sir u obroku pre počinka...

A koliko dugo si na ovom režimu ishrane?

Uvek se rukovodi time da obroci budu po principu proteini + hidrati ili proteini + masti u zavisnosti od doba dana i tajminga treninga...dakle, solo "rice cakes" NE...

A salate od vlaknastog povrća uz obroke? Riba?
Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2017, 08:54:32 posle podne »

Eh sad ovako, detaljno da pokisam da objasnim ishranu, trening i ciljeve. I malo o sebi.
Ovako, imam 17 godina, sa 13 sam poceo da vezbam street workout i to je potrajalo godinu dana, zatim godinu dana u teretani i onda jako duga pauza. Pa sam sada ponovo poceo ali ozbiljnije. Visok sam 1.80 i imam 73kg trenutno. Cilj mi je dobijanje misicne mase. Imam dnevno 5 obroka pravih. Prvi obrok tj dorucak mi je 100gr ovsenih i 5 jaja. Drugi obrok mi je 150gr belog mesa i 100 gr pirinca. Obrol pre treninga (1.5h pre) 100 grama belog i 100g pirinca ili 300 grama krompira. Obrok posle vezbanja mi je 200 grama belog i 120 grama pirinca. I zadnji pre spavanja mi je 200 grama sira. Izmedju toga ubacim jos i po koju vocku nor bananu ili jabuku i 50gr lesnika badema i tako toga. I kad sam u skoli pojedem onaj rice cakes. Radim trenutno split program, pon grudi, uto ledja, sreda trcanje, cet ramena, pet noge, sub ruke i nedelja trcanje. Eto to bi bilo valjda to. I da, za suplementaciju nemam bas finansija nazalost

Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2017, 11:09:55 pre podne »

Slažem se sa Zolijem, triceps daje masivnost ruke, jer za razliku od bicepsa čine ga tri "glave", samim tim je po prirodi jači.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2017, 08:53:53 pre podne »

Greska kod vecine je sto  misle da velicinu ruke cini misic bicepsa pa njemu se uglavnom pridodaje poseban znacaj.
Ali realnost je takva da velicinu daje misic tricepsa i on je za to primaran.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 08, 2017, 08:33:10 posle podne »

Koliko imaš godina? Visina? Težina? Koliko dugo vežbaš?

Koliko obrok imaš dnevno? Kako ti izgledaju ostali obroci? Bilo bi dobro da podeliš svoj meni sa nama jer je nezahvalno davati bilo kakve smernice, ako "problem" ne sagledamo globalno...

Šta su ti ciljevi?

Obrok posle treninga ti može biti i poslednju dnevni obrok...možeš npr. uzeti proteinski suplement + banana - pwm, a obrok posle toga( oko sat vremena kasnije) bih akcentovao na unos proteina + zdravih masti, ali ipak sve zavisi kakav je bio unos makrosa u ostalim obrocima...kao i šta su ciljevi...tajming obroka...dostupna suplementacija i sl.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 08, 2017, 07:54:24 posle podne »

Da li radiš toliko vezbi za triceps zato što ti zaostaje za drugim partijama ili misliš da tako treba?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 08, 2017, 04:51:51 posle podne »

Što se tiče treninga ruku imaš dosta predloga i tekstova o tome u tekstoteci, ako ne mozes da pronadjes naci cu ja neke pa cu ti postaviti linkove. To sto nemas upale ne znaci da je trening los.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 08, 2017, 04:50:49 posle podne »

Ja bih u tom obroku uneo uh i proteine, na primer meso + pirinač.
Sačuvana
Maridza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 08, 2017, 10:16:38 pre podne »

Pozdrav svima, imam jedno pitanje u vezi treninga ruku. Ovakav trening sam radio 3 puta do sada i cini mi se super, a sastoji se od 5 vezbi za triceps i 3 vezbe za biceps.
Triceps: 1 vezba je bila uski benc, 2 vezba je bila kanap na lat masini, pa 3 plstojeci potisak iza glave, 4 isto na lat masini ali sa sipkom i obrnuti hvat i 5 isto na lat masini ali jednorucno i sa telom okrenutim na stranu da pogodim sto vise triceps. Onda biceps klasican stojeci pregib, pa zatim sedeci pregib sa bucicama sa okretanjem zgloba i onda sa manjom kilazom isto pregib ali bez okretanja zgloba. I zadnja vezba je bila na lat masini tamo za veslanje sam stavio kanap i vukao za biceps i onda posle 10 ponavljanja sa manjom kilazom max ponavljanja. Pa me zanima da li je dobro da radim takav trening, zbog pretreniranosti. Dan kad radim trening imam bas jak pumo i vidim da sam dobro odradio ruke, ali ne dobijam upale.
I jos jedno pitanje, kad idem drugu smenu u skolu onda uvece idem u teretanu, i kako da iskombinujem obrok posle treninga i obrok pre spavanja, posto dodjem iz teretane u 10 a idem na spavanje u 11-12. Hvala  :)

Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.