TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:43:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Gasovi i whey  (Pročitano 3967 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 31, 2017, 06:43:46 posle podne »

Takođe kreatin možeš uzimati i pre treninga umesto ujutru, meni je na primer ujutru jako nezgodno jer ako uzimam na prazan stomak moram doručak da pomeram za 30ak min.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 31, 2017, 12:40:49 pre podne »

He he  ;)

Najprostije "rešenje" bi se ticalo neželjenih interakcija vezanih za varenje proteina, kao i mogućeg uticaja na apsorpciju kreatina...eto gasova  ;) Neki pominju i nedovoljan dodatak vode u ovom šejku( "loše rastvaranje" sastojaka)...sve u svemu, i "savetodavac" odvaja kreatin i proteinski suplement  ;)

Kreatin se može uzeti i neposredno posle treninga pa posle 15-30 min proteinski suplement...nema potrebe za "previše" odvajanja...  ;)

Probaj i krealkalin...  ;)

Malo na temu kreatina... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju
« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2017, 12:44:12 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Rocesti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 31, 2017, 12:22:06 pre podne »

Pozdrav jos jednom,kada sam razdvojio kreatin i protein problem je nestao,moze li neko objasnjenje zasto sam imao gasove kada sam u isti sejker stavljao protein i kreatin? I kada bi bilo najbolje da pijem kreatin,prvu dozu uzimam ujutru cim ustanem,a sad ovu drugu umesto posle treninga uzimam pred spavanje,da li je to ok? Hvala puno uzgred za taj savet
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 26, 2017, 11:16:09 posle podne »

Iskreno pre saradnje sa Pansportom i meni nije bilo lako da nabavim sebi te "poznatije" marke proteina, ali  sam uvek čekao akcije i kupovao u proverenim radnjama. Možda ovog trenutka u Pansportu nema akcije ni na jedan protein ali moguće je da će već sledećeg meseca uz novi bilten biti nove akcije u kojoj se mozda nadje i protein. Mesec dana bez proteina meni nije pravilo nikakav problem a uvek je bilo povoljnih akcija, secam se hyper whey koji je bio ispod 5000din 2kg, takođe sada imaš i pansportove proteine koji su odličnog kvaliteta. Mene je najviše iznenadio izolat, koliko se "lako" pije i kako su mu blagi i prijatni ukusi( prvenstveno mislim na vanilu).

O pomenutom proizvođaču od kojeg si ti kupio protein već neko vreme kruže loši komentari od njihovih sportista koji su sa njima ranije sarađivali tako da je je meni dovoljan znak da se držim dalje od njih.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 26, 2017, 10:53:37 posle podne »

Slažem se sa Dušanom, probao bih sa "renomiranijim" proizvođačima suplemenata, Universal, Dymatize, Scitec Nutrition...
Sačuvana
Rocesti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 26, 2017, 10:34:47 posle podne »

Normalno,msm nikada nisam imao problema takve vrste i nije mi padalo na pamet da moze tako nesto da me snadje,jednostavno nisam razmisljao o tome,recimo drug pije i nista e sad mozda je moj stomak malo slabiji na neki sastojak...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 26, 2017, 10:22:38 posle podne »

Trebaš voditi računa o tome da li kupuješ provereni "brend" proteina koji je dugo godina opstao na tržištu. Kupovinom jeftinih suplemenata umesto uštede ispadne da si bacio novac jer budu neupotrebljivi i stvaraju probleme kao što je u tvom slučaju. Sledeći put bolje razmisli pre kupovine suplemenata sta i gde kupuješ.
Sačuvana
Rocesti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 26, 2017, 09:24:54 posle podne »

Jok,nista...mada kada sam pio whey od my proteina bila je slicna situacija ali je trajalo 2 nedelje i smirilo se samo od sebe,a sad jok,kako popijem posle 2-3 sata osetim kao da mi kuva u stomaku,ali nemam dijareju pa mi je cudno,samo gasovi...probacu da razdvojim kreatin i protein mozda je to problem,inace uzimam i suplemente vitamin c,cink,selen i vitamin b kompleks...uz to zaboravih da kazem uzimam i laneno seme uz ovsene oko 15g...cudno mi je jer ono jedem i sir,pijem jogurt,cokoladno mleko,sladolede itd i nikad nisam imao problem sa laktozom
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 26, 2017, 08:56:10 posle podne »

Da li je pre suplementacije pomenutim whey proteinom i kreatinom bilo sličnih simptoma?

Ishrana deluje ok...
Sačuvana
Rocesti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 26, 2017, 10:11:52 pre podne »

Uh evo ovako ustanem ujutru popijem kreatin,posle pola sata pojedem 4 cela jaja i oko 70g ovsenih sa jogurtom,potom treniram,popijem sejk kreatin,20gdekstroze i merica proteina,razmutim u oko 400-450ml vode,oko 45min kasnije pojedem ili krompir ili testeninu neku sa 250g pileceg belog mesa plus paradajz salata ili kupus salata,ponovim isto za veceru i pred spavanje oko 150g ela sira i casa jogurta,pojedem izmedju toga jednu jabuku i popijem do 2 cedjene limunade u toku dana,pijem oko 3l vode dnevno
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 26, 2017, 12:26:34 pre podne »

Ima tvrdnji da je loš kvalitet proteinskih suplemenata najčešći razlog tome...ali ne mora da znači?  ;)

Naravno da svako od nas drugačije reaguje na neke namirnice...ako postoji intolerancija na neki od sastojaka suplementa problema može biti, npr. intolerancija na laktozu i visok sadržaj iste u proteinskom suplementu( WPC)...zatim su tu i procesi obrade samog suplementa( denaturacija), "hladna" ultra-mikrofiltracija "najbezbednija"...veštački zaslađivači - sorbitol npr.

Ovo je prvi put da uzimaš "whey" proteinski suplement? Možda bi trebalo da promeniš proizvođača...ili da se opredeliš za izolat ili whey hidrolizat...više proteina, a skoro "nula" hidrata i masti...

Fermentisani mlečni proizvodi se svakako bolje podnose ako je intolerancija na laktozu u pitanju...

U koliko vode rastvoriš mericu proteina...?

Ima čak i onih koji pomenuti problem imaju baš zbog kombinovanja kreatina i proteinskog suplementa( u istom šejku), interakcije moguće...probaj i sa odvajanjem proteina od kreatina...

Inače, kakav ti je unos vlakana u ishrani? Ukupan unos proteina...? Mahunarke? Kupusnjače? Grašak, kupus, karfiol, prokelj, brokoli i špargla na meniju često?

Ne mora uvek protein biti uzrok problema, već i ostale namirnice koje imamo na meniju...

Probiotici svakako mogu biti dobro rešenje...

Molim za pažljivo čitanje na ovu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/tabu-teme-podrigivanje-nadimanje-i-gasovi

Podrigivanje, nadimanje?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 25, 2017, 10:48:33 posle podne »

Da li si ranije koristio neki drugi protein i da li je bilo sličnih problema ?
Sačuvana
Rocesti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 25, 2017, 08:09:29 posle podne »

Pozdrav imam problema sa whey-om kada god ga popijem imam gasove,probao sam samo kreatin,dekstrozu i glutamin i ok je nisam imao gasove,a kada stavim whey imam strasne gasove i krci mi u stomaku,stolica mi je tvrda inace nemam problema sa njom samo mi se naduje stomak i imam gasove,xplode nutrition je whey,kod vas sam inace uzeo kreatin i glutamin e sad zanima me da li neki probiotik moze resiti ili ublaziti to? Od sastojaka ima alkalizovani kakao,xantangym e415,celuloza e466,stem 1500 ne znam dal nesto od ovoga moze da utice? Inace jedem elu,pijem jogurt i nemam nikakvih problema,hvala unapred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 18 upita.