TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:58:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Creatine + Protein  (Pročitano 2403 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 20, 2017, 02:42:32 posle podne »

Kako misliš da ponekad izmiksuješ, ako želiš ozbiljan napredak moraš imati dobar plan treninga kojeg se striktno držiš. Kako najčešće izgleda odabir vezbi, broj serija i ponavljanja na tim treninzima?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 19, 2017, 11:41:12 posle podne »

Pa pomenuti kokosov protein je protein nisko biološke vrednosti...tako da bih se pre opredelio za jaja,sir, meso, ribu...

A evo ukratko šta treba "računati" od proteina i zašto... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/proteini-u-nasoj-ishrani-sta-se-zapravo-racuna

Sačuvana
Lesa97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 19, 2017, 10:24:00 posle podne »

Kokosov protein?

A zašto si odustao od okvirnog proračuna proteina, hidrata, masti? Preveliki napor?

Vezano za suplementaciju neka uvek bude jasno da je maksimalni preduslov delotvornosti iste dobro formulisan trening i korektna ishrana, a tu je i pravilno doziranje,kao i adekvatna "dužina" uzimanja da bi efekti bili osetni...

Da kupio sam msm u Tempu kokosov protein.
"Kokosov protein (20% proteina) se dobija mlevenjem kokosove pogače nakon ceđenja ulja iz kokosovog brašna. Bogato je proteinima, vlaknima i omega masnim kiselinama. Sadrži protein koji se vrlo lako vari i od značaja je za funkcionisanje imunološkog sistema. Sadržaj vlakana doprinosi normalnom radu creva i smanjuje resorpciju ugljenohidrata i masti iz creva."

Nije prevelik napor naravno, racunao sam za shejk a za ostale namirnice nisam se potrudio da pronadjem  :)

Sto se tice treninga, idem 5 puta nedeljno u teretanu i to je intezivno 45min-1h, u svakom danu radim jednu-dve grupu misica, npr ponedeljkom radim ledja, utorkom grudi-ramena, sredom stomak , cet noge i petkom ruke a ponekad i izmixujem...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 19, 2017, 09:55:51 posle podne »

Pomenuta kombinacija protein+kreatin je osnovna kombinacija i sa njom nema greške. Kako stojiš sa treninzima i kako oni izgledaju ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 19, 2017, 09:12:35 posle podne »

Kokosov protein?

A zašto si odustao od okvirnog proračuna proteina, hidrata, masti? Preveliki napor?

Vezano za suplementaciju neka uvek bude jasno da je maksimalni preduslov delotvornosti iste dobro formulisan trening i korektna ishrana, a tu je i pravilno doziranje,kao i adekvatna "dužina" uzimanja da bi efekti bili osetni...
Sačuvana
Lesa97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 19, 2017, 06:34:13 posle podne »

Na masti sam mislio ove nekvalitetne masnoce i namirnice majonez,grickalice,beli hleb i tako te stvari, naravno kako sam rekao ishrana nije striktna za rucak jedem sta keva spremi  :D

Za dorucak naprimer pravim shejk od ovsenih,razenih pahuljica, lanenog semena, suvog grozdja i kokosovog proteina sa mlekom ili jedem tunjevinu,jaja...
Iskreno pokusao sam da pratim i racunam koliko cega unosim ali sam odustao od toga.

Da volim maslinovo ulje i cesto pravim salate i njega koristim, kiriki isto volim, ne jedem cesto ali recimo svaki 3-4 dan pojedem po saku.

« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2017, 06:38:25 posle podne od strane Lesa97 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 19, 2017, 02:47:27 posle podne »

Hm, "masnoće na minimum"...ne zaboravi da su masti u ishrani jako bitne! Bez dovoljnog unosa zdravih masti( naravno u adekvatnoj proporciji sa ugljenim hidratima i proteinima) NEMA NAPRETKA!

Detaljnije o mastima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude

U formulisanju plana ishrane bitno je šta je od "nekvalitetnih namirnica" izbačeno, ali je još bitnije šta je ostalo i u kojim odnosima...podeli sa nama svoj plan ishrane po obrocima( sastav obroka, odabir namirnica)? Pratiš li barem okvirno koliko unosiš proteina, hidrata, masti?

Znaš kako, kada nema dovoljno novca najbolje je isti usmeriti na ono najbitnije - ishranu - namirnice...a što preostane ide tamo gde treba...vitaminsko-mineralne komplekse, omega-3, proteinske suplemente...

Kreatin nije prioritet, kao i gejner...

Detaljnije o suplemetima amino kiselina... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/suplementi-amino-kiselina-nuznost-ili-luksuz

O gejneru... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Sačuvana
Lesa97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 19, 2017, 01:17:15 posle podne »

Hvala na brzom odgovoru, treniram vec 2 meseca + imao sam pauzu od malo vise od godinu dana.
Do sada sam koristio samo jedanput hyper masu i nju sam upravo potrosio...

Da budem iskren o kreatinu i proteinu sam citao, a o egg aminu ne znam bas nista osim sto pise u opisu na sajtu.  :)

Nemam odredjeni cilj trenutno sam na 76-77kg, a voleo bi da dodjem na nekih 82-84kg, i da imam 20 godina  ;D

Sto se tice unosa vode pijem oko 2-2.5l dnevno, problema zdravstvenih nemam nikakvih sve fercera kako treba  :D

Sto ce ishrane tice naravno nije perfektna ni striktna ali pridrzavam se toga, masnoce sam sveo na minimum nikakav junk food, sokovi a slatko pomalo  :)
Sto se tice suplementacije ne mora biti idealna i naravno gledam da ne potrosim bas previse novca, pakovanja trenutno sam gledao ova manja da vidim kako bi telo odreagovalo posto imam par drugara kojima kreatin ne odgovara pa da ne bude uzalud  :D
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2017, 01:23:05 posle podne od strane Lesa97 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2017, 09:43:15 posle podne »

Odnos merica u pravljenju jedne doze...

5 gr kreatina "per serving" - "ravna kafena kašičica"...

Detaljnije o kreatinu( obavezno pročitati)... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Što se tiče merice power proteina, ako se ne varam, "merica" postoji u pakovanju...planiraš veće pakovanje, 2,2 kg?

Ima mnogo dobro kombinacija, npr. kreatin + glutamin + taurin + beta-alanin...dakle, svaku kombinaciju suplemenata treba prilagoditi ciljevima, finansijama i sl., kao i planiranoj i svrsishodnoj dužini uzimanja...

Koliko dugo vežbaš? Da li su ishrana i treninzi dovoljno sređeni da bi se bavili idealnom kombinacijom suplemenata...?!

Šta očekuješ od egg-amino?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2017, 08:05:15 posle podne »

Pozdrav i tebi, dobro nam došao. :)

Protein + kreatin je standardno dobra kombinacija. Koji bi bio tvoj cilj?
Sačuvana
Lesa97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2017, 04:26:07 posle podne »

Pozdrav, zanima me da li bi bila dobra kombinacija Power Creatina i Power Proteina i mozda Egg amino?
I naravno koji bi bio odnos merica u pravljenju jedne doze?Hvala unapred  :D
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.148 sekundi sa 19 upita.