TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:51:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Paleo ishrana  (Pročitano 3910 puta)
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #8 poslato: Decembar 10, 2017, 10:47:26 pre podne »

Trenutna forma i 3 nedelje Paleo ishrane
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Novembar 20, 2017, 11:01:29 posle podne »

Svakako da bi telo trebalo "šokirati" povremeno, tako da je paleo pristup ok...samo bez previše restriktivnosti u ishrani...  ;)

Brojimo ono što je vredno brojanja  ;) proteini visoke biološke vrednosti, složeni hidrati, zdrave masti  ;)
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #6 poslato: Novembar 20, 2017, 04:03:34 posle podne »

Hteo bih da probam sa ovom vrstom ishrane vise kao neki experiment stim sto bih naravno ja bio to zamorce😊
Zima je period kada imam dosta posla u teretani sto se tice klijenata na personalnim a i na grupnim treninzima pa samim tim i manje treniram tj ne stizem u tom obimu kao leti kada imam manje posla. Sto se priprema za Spartan tice njih krecem tamo od februara jer mi sezona trka krece tek u aprilu. Zima mi je period kada radim vise na snazi a manje kardio. Cilj sa ovom ishranom je vise da odrzim trenutnu kilazu i da ne idem gore i zadrzim stecene " plocice". Napravicu kombinaciju hrane sa kalorijskom vrednoscu od 3000 kslorija za po etak pa cu pratiti kako telo reaguje u prvom mesecu sa ovom ishranom. Narednih par dana uradicu malo istrazivanje u vezi kalorijskih vrednosti dozvoljenih namirnica pa cu da krenem od sledece nedelje.
Hvala Slavisa za sajt i naravno ako neko od kolega ima neki savet ili predlog, recept neka slobodno ostavi komentar.😉
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Novembar 19, 2017, 10:24:39 posle podne »

Lično nisam "upražnjavao" Paleo pristup, ali ako se sve odradi kako treba ne bi trebalo da bude posebnih zdravstvenih rizika...

Moj savet svima će uvek biti raznovrsnost...i uvek izvagati rizik / dobitak...

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Novembar 19, 2017, 10:18:01 posle podne »

Samo ime kaže "Paleolit je doba kada se jelo kako treba", doba čoveka lovca koji nije imao sve te divne hidrate na trpezi, od namirnica je imao sve ono što se moglo uloviti, ubrati, ali ne uzgajati  ;)...samo meso( grass fed, čak se smatra da tov žitaricama "kvari meso"), voće( berries...), riba, morski plodovi, povrće( vlaknasto, dobar izbor je slatki krompir, pa i "običan krompir"...), "nuts", dosta zasićenih masti životinjskog porekla, ali tu su i masline, maslinovo ulje, avokado, kokosovo ulje... ;) Bez žitarica, mleka i mlečnih proizvoda( mada maslac je dobrodošao?, ghee), mahunarki( naglasak na "bljak" soju  ;D ), rafinisanih ulja, soli, alkohola i kafe ;)

Detaljnije o namirnicama... https://paleoleap.com/paleo-diet-food-list/ ( mada i sam sajt ima dosta korisnih smernica)

Ah, dijeta pećinskog čoveka...smatra se da može doprineti povećanoj osetljivosti na insulin, boljem lipidnom profilu krvi, normalizaciji krvnog pritiska...

Spada u red "low-carb" dijeta(?)...tako da može i biti dovoljno ketogena  :D...a i prilagodljiva ciljevima - redukcija masnih naslaga ili pak način života( za neke)...mada se maše nekim kritikama koje se tiču vitamina D i kalcijuma( mlečni proizvodi)...pa "goitrogene namirnice"( kupusnjače...), pa povećan unos proteina( ali neka geslo uvek bude - dovoljno nisko sa hidratima, umereno sa proteinima i dovoljno visoko sa mastima)...

Sve je u odabiru namirnica, tj. eliminaciji onih koji se smatraju problematičnim, bilo sa evolucionog aspekta, bilo sa aspekta digestivnog diskomfora, a i zdravlja uopšte...dakle, ciljani unos makrosa može da se menja ali poenta je na namirnicama...  ;)

Nego, mi u PS timu imamo i ljude koji su bili u kontaktu sa Čarslom Polikvinom( seminari), tako da bi bilo uputnije da i njima damo šansu da daju svoje viđenje...  ;)

« Poslednja izmena: Novembar 19, 2017, 10:48:55 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #3 poslato: Novembar 19, 2017, 08:33:40 posle podne »

Voleo bih da kolega Slavisa iznese svoje misljenje o Paleo ishrani ipak je on najkompetetniji.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Novembar 19, 2017, 07:51:14 posle podne »

Da, vrlo zanimljiva tema.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #1 poslato: Novembar 19, 2017, 02:30:27 posle podne »

Kolega Slavisa , interesuje me sta ti mislis o Paleo ishrani, prednosti i nedostaci? Naravno , moze neko i od drugih kolega da napise komentar i iskustva ako je bio na ovom rezimu ishrane. 😉
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 17 upita.